Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @danycristian ti s-a parut ca am jignit eu pe cineva?

    Legat de huliganii aia de aseara, sincer mi-as fii dorit sa le incarce bateriile si mai tare si nu pentru ca erau stelisti ci pentru ceea ce au facut. Daca erau dinamovisti la fel as fii spus. Daca comportamentul lor nu a fost normal si decent voi aveti pretentia ca jandarmii aia sa ii scoata cu flori din stadion? In Romania am vazut ca e act de bravura sa dai foc la stadioane(dinamovisii mei), si bati femei si copii sa distrugi trenuri si magazine si gari si ce mai vezi in fata ochilor. Nu frate, sa le dea bataie pana se caca pe ei de durere, dupa aia dosare penale si la racoare cu ei.
    Last edited by yrman; 12 November 2010, 16:43.
    sigpic

    Comment


    • Nu aveau niciun drept sa dea in ei ... Nici pt mine nu ar fi contat daca erau dinamovisti sau rapidisti. Da, sunt golani sau huligani dar legea spune sa dai in ei ?
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Nu Yrman...nu ai jignit pe nimeni! Sunt de aceiasi parere cu Eu4yas...Tot oameni sunt..si printre acei huligani care aruncau cu tortze rupeau si urlau mai erau si suporteri veniti sa sprijine echipa! Nu trebuiesc batuti asa ca niste animale..desi unii chiar sunt si o merita! Nu intru in polemici si discutii inutile...Fortzza Steaua si numa bine tuturor suporterilor indiferent de ce culoare sunt si cu cine tin!!
        CARPE DIEM!

        Comment


        • De aia se intampa asa multe tampenii pe la noi, deoarece legea ii ocroteste. Mai vad si pe strada cate unu care se ratoieste la cate un politai. Pai in tarile alea cu apa calda spre care tot visam noi si tindem, daca ai ridicat tonul da ala cu tine de pamant de nu te vezi. Si aia aseara nu au ridicat tonul, mai aveau un pic si aruncau stadionul in aer(exagerez un pic). Ce au facut ei intra la detinere si uz de substante pirotehnice. Si pe langa galeria aia eu as fii dat bataie si firmei de securitate ca i-a lasat sa intre in incinta stadionului cu toate chestiile alea.
          sigpic

          Comment


          • Pai poate merita batuta doar firma de securitate. Celorlalti foarte frumos, ii puteau scoate, au fost filmati, si-apoi le puteau turna amenzile de rigoare sau ce prevede legea respectiva.

            Daca ei au fost batuti, spre exp., Piquet de la barca ar fi trebuit sa primeasca acelasi lucru ?
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • A si legea le da dreptul sa foloseasca forta daca "manifestantii" sunt violenti. Si aia de aseara erau. Dar asa cum am zis si mai devreme, daca tu esti de parere ca trebuiau sa ii scoata cu flori de pe stadion... e parerea ta si o respect, dar nu ti-as dori vreodata sa te nimeresti langa niste dinaia cu nevasta si copil langa tine.
              sigpic

              Comment


              • Nici nu ma duc stai linistit. Le-am dus o data pe fete si-am stat la tribuna I. Ele singure au spus ca nu vor mai calca ever la ce expresii au auzit.

                Citez: "Cutare turna-i-as lu' nevastata palinca de bihor in p...." si multe altele ...

                Eu sunt de parere ca trebuiau amendati, spuneai ca au trecut prin moara dracilor pe-acolo .

                http://www.sport.ro/cupa-romaniei/no...catorilor.html
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • "Legat de huliganii aia de aseara, sincer mi-as fii dorit sa le incarce bateriile si mai tare si nu pentru ca erau stelisti ci pentru ceea ce au facut. Daca erau dinamovisti la fel as fii spus."
                  Dar daca erau rapidisti?

                  Legat de violenta pe stadioane,in mare parte ai dreptate,fara bataie nu se mai rezolva nimic.In ziua de azi,80% din cei care merg la meciurile echipei,merg pentru scandal.Cred ca e o afectiune psihica.
                  Tot ce mai vreau e sa isi ia Dinamo bataie in semifinale ca prea sunt increzuti...dintre toate cluburile de fotbal,cei mai ingamfati si increzuti sunt cei de la Dinamo,la fel ca si fanii lor dealtfel,chiar daca nu au vreun motiv anume.Ei fie ca sunt pe locul 1,fie la retrogradare au acceasi mentalitate cu un nivel foarte scazut de iq (aici ma refer doar la echipa si conducere).Cand ii vad la tv cate aere au,nu as da nici un scuipat pe ei .
                  Gata,m-am si descarcat

                  Comment


                  • Si ai impresia ca Jiji&Co au un iq mai mare? La Dinamo mai gasesti cate unu care chiar gandeste (Badea si altii), sincer la clubul de langa cimitir nu stiu nici unul care ar putea formula o fraza cap coada fara sa greseasca gramatical sau sa spune o tampenie.
                    Am zis de dinamovisti pentru ca ma numar printre ei. Si eu am dorinta sa cadem iar cu stoaia si sa se inregistreze rezultatul obisnuit, adica victorie noi .
                    Dinamovistii sunt aroganti vis a vis de voi deoarece pot, si ii ajuta palmaresul din meciurile directe, si in ultimii ani si in total.
                    sigpic

                    Comment


                    • Bati campii .

                      Comment


                      • foarte bine ca au luat bataie , chiar radeam aseara cum ii capaceau si pulaneau.
                        aia nu sau dus acolo cu ganduri pasnice , sau dus special pentru scandal.
                        si pun pariu ca din aia toti , nu sa dus nimeni doar sa vada meciul nevinovati, toti au fost vorbiti inainte.

                        Comment


                        • @CataLiNNN stiu ca nu iti place dar statistica nu minte ;) . Poti cauta pe goagal daca nu ma crezi. Apropo cand a batut ultima data steaua pe dinamo? Eu nu prea reusesc sa imi amintesc :P , a trecut cam multa vreme.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ca suporter nu mai esti in siguranta in randurile huliganilor. N-ai decat sa stai undeva intr-o zona mai linistita. Astia care vin pe stadion doar ca sa se dea in spectacol, au probleme sociologice si frustrari acumulate. E de facut statistica psihologica de mase, pe ei.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Dupa cum stim cel mai nasol a fost in Marea Britanie, dar s-a rezolvat.
                              La noi acum vreo 4-5 ani cand incepusera sa bata jandarmii la ei ca la fasole se linistisera, dar de cand s-a scos paza jandarmeriei de pe stadioane si au ramas "stewardzi" si-au luat lumea in cap.
                              sigpic

                              Comment


                              • Surpriza ieri in campionat Otelul-Branesti 1-1, m-am ofticat ca au egelat galatenii in ultimul minut. Vaslui-Astra 0-0.
                                Multa lume, putini oameni...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google