Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ntttt. Poporul are nevoie de o alta tara unde sa existe doar bancomate si supermarketuri+mall-uri, fara fabrici, uzine unde esti pus sa muncesti.

    Jiji la cununat pe Borcica, asta eveniment, ce mai vreti voi si fotbal? Ca iar ne-o furam cu Albania si care mai au chef sa ne bata.

    Evenimentele inter sezoane au ajuns sa fie mai importante decat campionatul in sine.

    Comment


    • bai si asa eram eu scarbit la maxim de tot ce inseamna fotbalul romanesc, ieri sa vad marlania aia pe toate posturile de stiri si nu numai ca borcea se insoara in cateva minute si apoi sa il vad si pe becali cu el.......pffffffffffffffffff! si altii isi dau in cap pe stadioane!

      Comment


      • De-acu' finul pupa mana nasului. Sa vezi aranjamente, mai ceva ca pana acum.

        Comment


        • Da' nasu' nu pupa si el nimic la fina?
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Clar.....bai, eu fac pariu ca a fost manevra, ei ne-au dat punctele, noi cupa! si cate invarteli or fi....si punctele date la U Cluj....mi-e sila, ma duc sa imi fac abonamentul pe sezonul viitor )))))))

            Comment


            • Eu sunt super convins ca cel care va rupe turta miresei va fi Torje!
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Daca se opreste din plansul ala cu sughituri, poate le ureaza si casa de piatra!

                Comment


                • Pai daca se-apuca sa rupa turta gata, nu se mai potoleste din plans pe veci. Inunda coafura miresei, mai canta si lautarul "Ia-ti mireasa ziua buna", pfff, gata, din nunta se face inmormantare.
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • care e faza cu "rupe turta miresei". O traducere va rog, eu sunt mai blond, nu ma prind. La noi nu exista expresia asta, sau nu am auzit-o eu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Adica cineva ( Torje) ii rupe deasupra capului MIRESEI (Alinuta) o turta/cozonac/paine si dupa ce se rupe in mai multe bucati se arunca la participantii nuntii (( Becali,Mitica,Sandu,,etc )) si aia o mananca...Asa se face pe la noi prin zona asta,,,Dar la voi la Constanta nu aveti acest obicei?!

                      Comment


                      • @Marian , la nuntile turcilor/tatarilor sunt alte obiceiuri.
                        Si cred ( eu unul n-am vazut cand am fost la nunta) ca nici la nuntile romanilor din Constanta nu e obiceiul cu ruptul turtei.

                        Acum, eu vreau sa-l vad pe Borcea dandu-i colacii nasului Gigi. Si daca nasul vede ceva la fina.

                        Comment


                        • Marian eu sunt tatar, nu stiu obiceiurile asa de bine. Asa cum zicea si Mr.K nici la nuntile prietenilo, amicilor romani nu am vazut obiceiul, ori mi-a scapat ori eram prea alcoolizat :P
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan Marian View Post
                            Adica cineva ( Torje) ii rupe deasupra capului MIRESEI (Alinuta) o turta/cozonac/paine[...]
                            Cum crezi tu ca unul de 1.20 m (Torje) poate ridica mainile deasupra capului uneia de 1.80 m (Alinuta)?
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Da da se poate ..ca il ia TATARUSANU in carca

                              Comment


                              • Originally posted by Niki B View Post
                                Cum crezi tu ca unul de 1.20 m (Torje) poate ridica mainile deasupra capului uneia de 1.80 m (Alinuta)?
                                Sta si Alinuta in genunchi, cica-i obisnuita.

                                In alta ordine de idei, cica presedintii de cluburi vor sa-l zboare pe Mitica. Ar fi cel mai bun lucru din fotbalul romanesc al ultimelor 2 decenii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google