Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa era si Adrian Cristea in Stefan Babanu' si o sa planga Dinamo dupa el.
    Hai sa fim seriosi, singurul care a avut o reteta de succes si nu s-a abatut de la ea a fost Bucsaru, la Urziceni. Pacat ca banii castigati din grupele CL nu au fost folositi pentru echipa. Ma refer la achizitii de jucatori, nu la prime si alte minuni. Eu unul am ramas interzis cand Gigi dadea 100.000 de euro prima pentru accedere in grupele CL cand AC Milan, in '90 a dat o prima pentru castigarea Cupei Campionilor de fix 15.000 de dolari de jucator. Castigarea, nu accesul in niste grupe de unde sigur nu iese nici o echipa romaneasca. Stiu, erau alte vremuri dar.........si alti jucatori. Inclusiv prin Romania.
    Pacat de Unirea Urziceni. O echipa fara suporteri nu poate face performanta la nesfarsit, ca nu are pentru cine. Hoffenheim (Bundesliga) e un alt exemplu, poate fi patronul miliardar, poate face o cometa de stadion, degeaba. Nema suporteri.
    Sa auzim de bine si poate prin in viata asta o calificare din grupele CL in fazele superioare ale CL.
    Sarbatori fericite tuturor.

    Comment


    • Dinamo plange de fericire ca a scapat de nesimtitul ala!
      are talent dar e mult prea puturos pentru o echipa cu pretentiile lui Dinamo!(de aceea nici nu prea pupa nationala)
      cat despre Urziceni,este cel mai penibil club de fotbal care a existat vreodata! ma bucur ca s-au dus pe gheata !
      dupa parerea mea,singurii care au aratat bine din toate punctele de vedere au fost cei de la CFR Cluj,atat!imi pare rau ca nu continua ascensiunea lor,simt ca au cam ajuns la maxim din cat pot!
      de steaua si becali nu are rost sa aduc vorba,pierd vremea!

      sa nu uit rapidul in 2006,a fost dupa parerae mea cel mai bun an in europa pentru o echipa din Romania! a fost cu 3 clase peste steaua in acel an!

      un an nou mai bun pentru toata lumea!

      Comment


      • Eu vad ca pui suflet, dar Urziceni a facut 8 (opt) puncte intr-o grupa a CL. Dinamo nici nu a mirosit gazonul in CL. Steaua a facut vreo 5, CFR-ul tot pe acolo, Rapidul ala din 2006 nu imi amintesc sa fi facut ceva notabil in sezonul ala in Europa. Urziceni a demonstrat ca stabilitatea si seriozitatea duc la rezultate. Toti ceilalalti spala bani prin fotbal si schimba antrenorii in functie de toane, chiar de pe primul loc cateodata.
        Imi pare rau sa o spun, dar traditiile nu tin de foame, cand va veni iarna in CL pentru Romania (adica zero echipe in grupe). De fapt, cred ca iarna a venit deja, sa ma uit un pic pe coeficientii UEFA, nu stiu daca avem noroc si la anul.

        Comment


        • cred ca la anul o sa intram inca o data direct in grupe,probabil ultima data!apoi avem tur preliminar si nu cu echipe gen Manchester United,Ac Milan sau Lyon!
          Nu inteleg ce motive ai sa lauzi Urziceni?!Ce a facut? au luat un titlu,asa si?! UTA are 6 titluri,asa ca fapt divers....ca vina are Dinamo ca nu a prins grupele UCL(a jucat tururi preliminare intotdeauna si NU cu echipe gen Bate Borisov!)in 2007 cand a luat titlul putea juca direct in grupe,conditia era sa piarda Milan finala UCL(din cele 4 ramase in competitie-inca de la semifinale,daca luau 3 trofeul,numai Milan nu,Dinamo juca direct in grupe-a castigat Milan!asa ca nu mai spuneti ca altii au jucat si Dinamo nu,urziceni mai are de mancat mult pana sa ajunga la nivelul lui Dinamo,si nu doar urziceni,orice echipa din provincie!! sa revenim la ciulinii baraganului,in grupe a facut 8 ( o p t) puncte!? si care e faza?! a trecut mai departe cu aceste 8 ( o p t ) puncte?(intr-o grupa,poate cea mai usoara de cand participam si noi in aceasta competitie!)...acum ce se mai aude de aceasta echipa plina de profesionalism si munca si continuitate pe care,spui tu,ar trebui sa o luam ca exemplu?!au intrat acolo pe manevra sa ia bucsaru banii din fotbal(care trebuiau investiti in fotbal!) pentru a-si plati datoriile la george becali...asta e club?!da-mi voie sa !....multumesc!

          CFR nici nu se compara cu urziceni,au investit in stadion,in echipa,au ajuns in grupe de 2 ori,au batut Roma,nu s-au facut de ras cu echipe gen Chelsea(nu ca altii care au luat 4 chiar anul asta de la o echipa aflata pe penultimul loc in anglia si care a jucat cu copii!)

          de Rapid,asa e,ce mari rezultate, au scos juma' de Germanie din Europa plus Feyenoord! dar ce conteaza,a facut urziceni 8 puncte cu 3 echipe super tari ....te invit la anul in Chiajna sa-i vezi!
          Last edited by PCH; 27 December 2010, 17:50.

          Comment


          • Bai ce sa ne mai facem de Dinamo, a jucat, a facut, a dres, mai lasa-ne frate cu Dinamo a ta!

            Daca erau asa de buni se calificau in 28789912678251898371290 de ani de cand se chinuie!

            Apropo de Urziceni, ei au facut punctele alea, in dreptul vostru este 0. Ciocu mic!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • sa incepem cu inceputul : Taci dreacu!

              Micul meu prieten,Dinamo a jucat in aceasta competitie si mai mult decat atat,a fost PRIMA din romania care a ajuns in semifinale! iti recomand o aprofundare generala pentru ca esti tare slab informat!
              eu nu am adus vorba de Dinamo,asa ca mergi cum poti!

              Comment


              • Du-te ma nene si canta pe alt thread , mai lasa-ne cu cea mai tare echipa a lumii!

                Cum poti sa vorbesti tu de Urziceni cand tu n-ai vazut nici macar un meci live al echipei tale preferate in acea competitie ?

                Hai lasa-ne te rugam!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • e problema mea daca am vazut sau nu!...am vazut chiar multe!mai multe decat ai vazut tu la TV!asa ca fa-ma sa-mi fie tare dor de tine!
                  chiar nu iti este jena? pe unde va prindem va $#@$ !? esti masochist? iti place sa te chinui? iti recomand cu paine!

                  Comment


                  • Ia cu mustar si nu uita de la anul ora 21:45, ii privesti pe Chiajna !
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • de la anul,ora 21:45 o sa fiu pe noul National Arena sa vad Dinamo - Inter 2-0 !

                      Comment


                      • gata fratilor...pentru ce va certati atat????
                        noi sa fim sanatosi
                        DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                        sigpic

                        Comment


                        • daca te referi la mine si la eu1-0yas(Cavani min 93) poti sta linistit,ca nu ne certam! doar caterinca

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            cred ca la anul o sa intram inca o data direct in grupe,probabil ultima data!apoi avem tur preliminar si nu cu echipe gen Manchester United,Ac Milan sau Lyon!
                            Nu inteleg ce motive ai sa lauzi Urziceni?!Ce a facut? au luat un titlu,asa si?! UTA are 6 titluri,asa ca fapt divers... sa revenim la ciulinii baraganului,in grupe a facut 8 ( o p t) puncte!? si care e faza?! a trecut mai departe cu aceste 8 ( o p t ) puncte?(intr-o grupa,poate cea mai usoara de cand participam si noi in aceasta competitie!)...acum ce se mai aude de aceasta echipa plina de profesionalism si munca si continuitate pe care,spui tu,ar trebui sa o luam ca exemplu?!.............................!

                            .........................................

                            de Rapid,asa e,ce mari rezultate, au scos juma' de Germanie din Europa plus Feyenoord! dar ce conteaza,a facut urziceni 8 puncte cu 3 echipe super tari ....te invit la anul in Chiajna sa-i vezi!
                            Iti raspund acum degraba:

                            1. 8 puncte alea amarate de care zici ca le-a facut Urziceni, valoreaza dublu (nu mai retin exact) parca fara de numarul de puncte facute in Europa League. Alea 8 puncte au ridicat coeficientul UEFA ca sa poate ajunge in Europa mai multe echipe din Romania.

                            2.Steaua a jucat (si s-a calificat in grupe) de 2 ori preliminarii, odata cu Bate, odata cu Galatasaray.
                            3. Dinamo nu e cap de serie la tragerea la sorti a turului preliminar, deci va juca cu locul 3 sau 4 din campionate puternice sau cu campioana unor tari ca Serbia, vicecampioana din Turcia etc., deci echipe de la care si-o poate lua scurt.
                            Dinamo poate sa se califice pe cont propriu si nu pe munca altora sau pe mana destinului.......sa nu castige Milan etc? O sa vedem.

                            4.Cat despre CFR Cluj vis-a-vis de Urziceni, sa ne uitam putin la diferenta de buget cu care au obtinut punctele din grupe sau titlurile (buget=bani negri spalati).

                            5.Iar UTA- trecutul glorios nu te ajuta in Liga II.

                            S-aveti sarbatori fericite, ca fotbalistii romani face ce stiu mai bine: beutura si femei. Asa, parca suntem si noi fotbaliatori, nu?
                            Last edited by mr.K; 28 December 2010, 11:45.

                            Comment


                            • Sti care e faza,Steaua a intrat in grupe mai usor decat Dinamo pentru ca ori au intrat direct(Dinamo nu a avut bafta),ori au prins adversari usori(Dinamo cand a jucat tur preliminar a avut bafta de Manchester United sau Lazio Roma care nu prea se pot compara cu Bate sau cu Galatasaray-aici o sa spui ca Steaua are mai multe puncte adunate si ca a fost cap de serie,ok,a strans puncte in Uefa pentru ca terminau doar pe locul 3 in anii aia si jucau in UEFA in timp ce Dinamo castiga campionatul si juca tururi preliminare cu echipe tari.)
                              Ma uitam pe un clasament al echipelor care au adus cele mai multe puncte...Steaua si Dinamo ocupa primele 2 locuri,este o impresie falsa cum ca Dinamo nu a adus puncte Romaniei.Au avut anul ala in grupele Uefa in care au batut Shaktior tur-retur/ Spartak,Everton,Bayer Leverkusen. Nivelul fotbalului de la noi este destul de scazut comparativ cu alte tari...principalul motiv tine de mentalitate,vezi Dinamo cu Split anul asta,cum sa ai 3-1 si sa pierzi cu 3-0 in retur?CUM?!Steaua a cedat pe final cu Napoli in ambele meciuri,au avut si astia 3-0 in min 20 parca!Napoli a putut reveni de la 0-3 la 3-3....Dinamo nu a mai reusit la Split acest lucru!astia sunt romanii,delasatori!

                              Comment


                              • Iar vorbesti ma de Steaua ? Nici nu ti-am citit postul sincer dar te taxez daca mai zici de Steaua.

                                Am si eu o intrebare, Bate Borisov este cumva in primavara europeana ?
                                9! 9! 9!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google