Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PCH View Post
    de la anul,ora 21:45 o sa fiu pe noul National Arena sa vad Dinamo - Inter 2-0 !
    Doar cu Inter Sibiu (daca se reinfiinteaza) si doar in cupa.

    Comment


    • ce imi plac stelistii, vorbesc ori din amintiri ori de nereusitele lui Dinamo in europa, dar NICIODATA de reusitele lor in fata lui Dinamo, chiar sa nu aiba nici una in ultimii ani? ma ajuta cineva cu o statistica?
      sigpic

      Comment


      • pai despre ce vrei sa vorbeasca? despre zecile de trofee obtinute din ordinul ceausist? despre cum "recrutau" fotbalistii? despre george becali? despre banel sau dodel? despre ultimii 5-6 ani UMILITORI? vorbesc si ei ca au PARTICIPAT( ca de jucat mai rar ) prin Europa.
        hai sa ii intrebam de cand nu au mai castigat un derby si aici nu ma refer doar la Dinamo,de cand nu au mai batut pe Rapid?5-0 va spune ceva
        statistica o gasesti aici!

        Comment


        • Originally posted by yrman View Post
          ce imi plac stelistii, vorbesc ori din amintiri ori de nereusitele lui Dinamo in europa, dar NICIODATA de reusitele lor in fata lui Dinamo, chiar sa nu aiba nici una in ultimii ani? ma ajuta cineva cu o statistica?
          Sincer, ma doare-n paispe' de statistica Dinamo -Steaua. Steaua se poate lauda cu o Cupa a Campionilor plus o finala jucata. Dinamo .......................tot caut, da' nu gasesc, poate ceva legat de vreo semifinala, dar ce naiba, doar finalele apar scrise in statistici.
          Dinamo ramane in Guiness Book pentru un meci de poveste, ca ma prapadesc de ras cand imi aduc aminte: Dinamo-Foresta 3-5. Nu mai spun in ce interval de timp a luat Dinamo cele 5 goluri, dupa ce initial conducea cu 3-0! Mare antrenor la Foresta cred ca era Magiun, parca.
          Last edited by mr.K; 28 December 2010, 15:20.

          Comment


          • Originally posted by yrman View Post
            ce imi plac stelistii, vorbesc ori din amintiri ori de nereusitele lui Dinamo in europa, dar NICIODATA de reusitele lor in fata lui Dinamo, chiar sa nu aiba nici una in ultimii ani? ma ajuta cineva cu o statistica?
            Statistică:
            Dinamo - Foresta Fălticeni 4-5
            Dinamo - Europa League 1990-2010 0-3 (neprezentare), excepţie 2009, cred
            Dinamo - Champions League 1990-2010 0-3 (neprezentare)
            Steaua - Europa League - în fiecare an
            Steaua - Champions League - aproape la doi, trei ani
            Steaua - Dinamo nici nu mai contează ca statistică. E nesemnificativ.
            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
            sigpic

            Comment


            • iti recomand 3SE cu melodia Amintirile

              si pe mine ma doare in 15 de acel trofeu castigat de steaua dupa ce au adunat toti jucatorii acolo pentru ca asa vroia ceausescu....mi-ar fi rusine sa ma laud cu rezultatele unei astfel de echipe!

              Comment


              • Rusine nu imi e, ce sa fac, eu sunt mai gros de obraz. Mai ales, ca mai nou tin cu Sheriff Tiraspol (joaca mai mult fotbal decat oricare echipa din Romania).

                Hai sa ascultam impreuna melodia, in particular pentru Dinamo pentru meciurile din fazele superioare ale cupelor europene de acum 20 si ceva de ani.....................
                La Steaua bifam o semifinala de Europa League, recent.
                Last edited by mr.K; 28 December 2010, 15:26.

                Comment


                • dar steaua a facut cumva furori pe undeva,ca mai mult de 1-2 puncte in grupe nu a strans asta e echipa cu care te lauzi? e ultima din europa conform statisticii Uefa pe rezultatele din grupe!
                  voi va laudati ca ati participat intr-o competitie,unde,scuze,ati fost si sunteti cei mai slabi?! mult succes pe mai departe!

                  da da,semifinala de uefa,ati jucat doar cu pescari si bucatari,noroc cu Rapid ca a scos toata Germania!cum ati dat de o echipa de jumatea clasamentului intr-un campionat mai bun cum ati iesit! parca doar finalele se contabilizau! sau doar cand e vorba de Dinamo?!

                  Comment


                  • Si pe urma am scos si Rapidul, rezulta ca Steaua a eliminat jumatate din Germania+Rapid.
                    Am amintit in treacat de semifinala, pentru ca asta era cea mai buna performanta a lui Dinamo (bine, in vremuri indepartate).

                    Comment


                    • dupa 2 rezultate de egalitate....nu vreau sa crezi ca minimalizez rezultatele stelei din acel an,bravo lor,dar rapid parca a jucat mai bine! plus ca daca nu ma insel puteati juca finala,ati avut 2-0 cu Boro?

                      a fost un an bun atunci,chiar si Dinamo a facut urmatoarele:

                      2005/2006 - Turul 1 Omonia Nikosia 3-1 1-2
                      2005/2006 - Turul 2 Everton Liverpool 5-1 0-1
                      2005/2006 - vs Hereenven (a) 0-0
                      2005/2006 - vs Levski Sofia (d) 0-1
                      2005/2006 - vs CSKA Moscova (a) 1-0
                      2005/2006 - vs Olimpique Marseille (d) 1-2
                      si acum am in minte golul ala anulat AIUREA cu Marseille,gol care insemna calificarea in primavara si cine stie,poate mai sus ca steaua!

                      CSKA a pierdut cu noi,era DETINATOAREA trofeului!

                      in 1990 am jucat semifinala de Cupa Cupelor! deci nu doar in Cupa Campionilor a ajuns asa sus,mai are una si in Uefa!

                      Comment


                      • Stai linistit ca PCH incearca sa convinga tot forumul ca dinamo este vis, fara ei n-am fi putut exista, ca Steaua a castigat acea finala europeana pe blat, ca acei jucatori au fost de la Dinamo sau ca Steaua este singura echipa comunista!

                        Zici ca e penticostal de-ala de tine prelegeri pe unde este aglomeratia mai mare!

                        Intr-un fel il compatimesc, mai are putin si ajunge si el la pastile precum idolul sau (borcica).

                        Iti dai seama ca pentru dinamovisti este foarte greu de digerat acest esec incomensurabil , adica, sa fii mereu infrant, sa fii mereu in umbra unora. Il auzeam pe maestrul Dinu odata spunand pe la televizor dupa un nou esec pe plan european al echipei Dinamo, cum ca parca aceasta echipa Steaua este predestinata succesului in Europa iar parca "noi" suntem loviti de soarta, trebuie sa scoatem palaria in fata lor pentru eforturile facute si pentru ca datorita lor incercam sa scoatem si "noi" capul dar se pare ca nu suntem in stare!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • eu cred ca tu esti BOLNAV ma,ce dreacu rezultate are steaua sau FOTBALUL romanesc pe plan international?! mai taci dreacu cu oile tale si matura cacarezele alea

                          cum sa fiu in umbra cuiva cand va batem pe unde va prindem,nu vezi ca nu esti zdravan?!

                          Comment


                          • 2010-1990= 20 de ani!!!!!!!!!

                            Imi aduc aminte meciul, eu urmaresc toate echipele romanesti ce joaca in cupe. I-a aranjat Sampdoria. Eu stiu ca Dinamo e de vis. E visul lui Borcea de a asculta imnul CL, dar cred ca are sanse mai mari sa invete sa scrie dupa dictare fara sa rupa pixul, decat asta.

                            Comment


                            • eu fac pariu si daca am fi fost an de an....macar acolo,prezenti,tot ati fi gasit altceva,asa e in adn-ul vostru sa vorbiti mult si fara rost!....nu ati facut nimic,doar PARTICIPARE,fara rezultate notabile! huuuuuooooo,penticostal auzi mooooor

                              Comment


                              • Noroc cu voi, ne mandrim dealtfel!

                                Taci dreacu, tu nu vezi ca pe unde scrii zici numai de Steaua! Ne dai o definitie foarte buna a cuvantului frustrare!
                                9! 9! 9!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google