Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Raspunsul matale este genial!

    Vai de noi cu asa gandire. Iti urez toate cele bune si-un sfarsit de an excelent!
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • daca te referi la pasajul cu "hotie" este PURUL adevar!

      Dinamo e numarul 1!

      Comment


      • Numarul 1 acum e Otelul Galati,eu asa vad, Dinamo e numarul 6,parca asa scrie...
        Un an mai bun va doresc!

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          vorbeam de perioada anilor 80 nu de prezent! atunci liverpool era o forta,aston villa si altii! daca erau in competitie nu mai prindea steaua nici meciul 3,nu stiu daca era cu optimi,sferturi,etc...din 4-5 meciuri jucai finala!

          in fine,in perioada 2000-2010 Dinamo reprezinta cel mai prolific club de fotbal,rezultatele vorbesc!
          Si eu vorbeam de perioada de cand au revenit echipele din Anglia in cupele europene. Te rog sa imi enumeri cele enspe cupe ale campionilor castigate.
          Iti zic eu: una MU (ca s-au relaxat cei de la Bayern) si una Liverpool (ca s-au prostit aia de la Milan si au pierdut d ela 3-0 la pauza). In rest, echipele engleze au jucat ceva finale.

          Originally posted by PCH View Post
          stiu...FURATE! asta e,acum luati cu paine,ca nu mai e beleaua aia de ceausescu sa dea ordine sa castige steaua!

          ..........
          jucatorii exportati de Dinamo sunt mult mai multi si mai FOTBALISTI decat toti cei plecati de la restul romaniei nu doar de la steaua!...asta spune multe!

          cu cine jucati in primava?
          Te referi cumva la Hagi? A, scuze, asta a plecat de la Steaua. A exportat Dinamo ceva spre Real Madrid, sau urmeaza de acum?

          A, si Ceasca ordona cumva si echipelor din Europa sa se dea la o parte din drumul Stelei spre finala Cupei Campionilor?
          Last edited by mr.K; 30 December 2010, 10:05. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Nu,Dinamo exporta la AC Milan ( Cosmin Contra) Inter (Mutu/Zicu) Lazio (Radu Stefan),AS Roma( Bogdan Lobont)

            nu cred ca putem compara acesti jucatori(ca oameni,ca nivel de inteligenta cu cei de la steaua-claudiu raducanu,lutu,banel,dodel si multi altii)

            Hagi..ai idee cum a ajuns Hagi la steaua?...asa pot spune si eu ca Gica Popescu care a fost capitan la Barcelona e caine,dar nu vreau sa ma umplu de penibil

            Ceasca doar ordona ce jucatori sa vina la steaua! Adica cei mai buni,sau printre cei mai buni,de aia au reusit sa castige cupa campionilor!Nimeni nu le poate lua acest trofeu,il au si bravo lor....sincer,nu vreau sa ma apuc sa dezgrop istoria stelei pentru ca ma umplu de nervi!

            stoia voastra a castigat un trofeu prin parasirea terenului de joc la scorul de 1-1, Cupa Romaniei in 1988 in finala cu Dinamo, stoia a jucat 108 minute cu FC Bihor pentru ca trebuia sa intoarca scorul si sa castige neaparat (si tinea meciul 208 minute daca nu faceau behaitoarele 3-2), stiaua a apelat la Bricheta si Valiza ca sa castige un titlu, jiji spune in gura mare ca X si Y nu o sa opuna rezistenta pentru ca Sechelariu, Olaroiu, etc, etc (de la echipele adverse) sunt prietenii lui, Romica Bunica este aruncat in anonimat de jiji pentru ca a dat saracul pe poarta cand nu trebuia, jiji declara dupa un 11m INVENTAT cu Branesti (rezultat viciat, 2-1) "cu arbitrii sau fara arbitrii vom lua titlul".
            Cazul Cupei din 1988 e de Guinness Book, UNIC in lume tot asa cum va place sa spuneti de cele peste 100 meciuri ale stanei fara infrangere din acea perioada (1986-1989). Ha ? Le-ati spus celor de la GB sa puna si cupa asta in cartea lor sau preferati sa pastrati RUSINEA doar pe blazonul vostru, Ceauseilor ?
            Nu Dinamo este echipa care vrea sa castige cu orice pret, nu Dinamo este echipa care fuge de pe teren ca sa castige la masa verde. Si nu in ultimul rand Dinamo nu are nevoie ca masa verde sa anuleze un cartonas pentru a bate spurcatii. Diferentele dintre noi si ei sunt cele care de-a lungul timpului au facut din Dinamo singura alternativa pe care oamenii cu capul pe umeri, capabili sa perceapa realitatile din tara asta, au avut-o la echipa loazelor politice si a ciobanilor parveniti. Principalul lor dezavantaj in lupta cu noi e tocmai teama de a nu folosi si noi aceleasi arme pe care le folosesc ei, arme pe care le-au folosit oricum degeaba in ultimii ani.

            eu am spus cam tot ce era de spus,vOI ramaneti cu RUSINEA voastra multipla campionana mondiala si europeana....RUSINE!
            Last edited by PCH; 30 December 2010, 11:07.

            Comment


            • Toti cei enumerati de tine au facut fas la echipele alea, au scapat de ei imprumutandu-i in secunda 2. L-ai uitat pe Raducioiu.
              Iar despre Contra.............. Pe 1 iulie 2001, Cosmin Contra a fost transferat de la Alaves la celebra AC Milan. Deci Dinamo l-a trasferat fix la ALAVES.
              Ma uit ca stii totusi multe despre perioada comunista, avand in vedere ca erai la o varsta frageda atunci. Deci , din auzite, nu?
              Stiu mai bine cum au ajuns ambii Gica la Steaua, apoi la Real si la Barcelona.
              Dinamo a avut 3 oameni la echipe mari: Raducioiu, Contra si Mutu la Chelsea. Toti nu au plecat DIRECT din Romania. SI toti au facut poc la echipele alea.
              Restul sunt transferuri ratate, exemplu cel mai bun e al lui Zicu, ce s-a nascut obosit. Lazio nu e echipa mare, iar la Roma sa tot fi irezerva si imprumutat la Dinamo ca sa joci totusi un pic e rusinos. Dinamo e echipa ce repatriaza toate petardele.
              N-ai vazut nici un meci ca erai prea mic, din perioada '80 cand spui ca Steaua lua pe nedrept titluri. Stii cum erau derby-urile Steaua-Dinamo? Iti zic eu: sut Hagi de la 40 de metri, Moraru ia gol.
              Cand Dinamo va da un jucator direct la Barca, Real vorbim de transferuri.

              Comment


              • bine ca a dat steaua mari vedete la echipe mari )))

                Comment


                • Mutu a fost vandut DIRECT la INTER!...era un copil! zicu,la fel a fost DIRECT la inter....ca omul nu a fost in stare sa joace nici la noi e teapa lui inter (pe care eu nu-i suport-sunt cu AC Milan)
                  Contra nu a fasait la Milan, a fost declarat cel mai bun fundas dreapta din Europa in acel an! ca e un idiot e partea a doua,si a facut ce a facut cu Davids!
                  Radu Stefan,no comment!

                  Stiu ca erau intr-adevar meciuri adevarate cele dintre Steaua si Dinamo....si nu cred ca toate aceste meciuri se scriau asa cum ai spus tu,daca tot ai vazut meciuri multe din perioada aia,imi povestesti si mie TE ROG,acel Steaua - Dinamo 0-3 din Ghencea imediat dupa castigarea Cupei Campionilor?

                  vad ca de ultima parte a mesajului meu nu prea te-ai legat,e simplu,am scris purul adevar!

                  Cunosc istoria Stelei chiar daca nu aveam discernamant sau nu eram deloc in perioada aia ,recunosc ca au avut un parcurs bun in 2006,recunosc ca au scos frumos pe Valencia,dar nu accept si nu suport sa blamati Dinamo,sa ii luati faptele bune!Jocurile bune,mor ca este creata o FALSA impresie ca Dinamo nu a adus puncte Romaniei(este peste rapid,cfr,si mai toate celelalte dupa numarul de puncte aduse)....am fost la toate meciurile echipei din Europa,fie ca a jucat cu Trabzonspor(1994) Metalurg Lijepaia sau cu Manchester,Bayer Leverkusen,Shaktar,CSKA Moskova,Lazio,Partizan,Polonia Varsovia sau Elfsborg....sa nu mai zic de meciul SENZATIONAL facut cu Everton sau "minunea" de la Liberec!
                  In ultimii ani,Dinamo a facut rezultate,mai ales pe plan intern iar steaua a avut anul 2006 in Europa,un an foarte bun pentru toate echipele de la noi...din pacate prezentul nu este deloc asa cum speram sa fie!
                  Din pacate,am ajus sa spun si asta,Dinamo este ULTIMA echipa din capitala care a castigat titlul...cu un ochi plang cu unul rad! E ciudat sa stiu ca nu Dinamo,Steaua sau Rapid sunt campioane!

                  In 2007 cand am luat titlul in cel mai CATEGORIC MOD...am batut atat steaua cat si rapid TUR-RETUR...nu imi amintesc sa mai fi facut cineva asta!....si nu la scoruri stranse,cautati statistici!
                  Last edited by PCH; 30 December 2010, 11:54.

                  Comment


                  • Hagi-la Real
                    Lacatus-la Fiorentina
                    ..............si multi altii, direct sau indirect
                    Egalati doar prima mutare si vorbim apoi. Si sa joace, nu sa traga tusele pe nas.
                    @PCH, imi aduc aminte ca intr-adevar, Dinamo tine cu orice pret sa castige. Arbitrii i-au prelungit meciurile cnad e in dezavantaj si cu 7 minute, poate da gol. E un fel de Napoli a Romaniei. Dar na, macar unii ajung sa joace si cu Napoli, Dinamo se uita pe Descopery Travel la minunatiile lumii. Mai fac niste amicale platite din bani furati, cum ar fi acel 1-5 cu Real, pe stadionul pe care Steaua a luat 0-1 doar din prostia lui Banel.
                    Last edited by mr.K; 30 December 2010, 11:57.

                    Comment


                    • am dat 2 goluri atunci,din care unul SENZATIONAL al lui Claudiu Niculescu si nu s-a jucat pe Bernabeu!

                      Consider ca Mutu este un jucator formidabil care a avut si o sa mai aiba meciuri bune!La majoritatea echipelor pe unde a trecut a avut perioade in care toata echipa depindea de el.Perioada Parma si apoi la Chelsea au fost bune,pacat ca nu a avut psihicul necesar unui om care ajunge sa aiba atata succes intr-un timp scurt...nu imi place sa cataloghez oamenii,nu poti sti cum reactionezi in aceeasi situatie!


                      degeaba jucati cu Napoli(Lazio este cu mult peste ei din toate punctele de vedere!) si dupa 3-0 sa pierzi victoria,sa dai vina pe Kapetanos....eu consider ca fotbalul se joaca pentru trofee....nu imi place sa fiu la mijlocul plutonului....mai bine deloc,si cum steaua nu a obtinut rezultate bune in ultimii 3 ani nici in Europa,chiar nu ma agit!
                      Sper sa o tina tot asa!

                      Comment


                      • Bine ca ai amintit de trofee: Steaua-una bucata Cupa Campionilor, una bucata Supercupa Europei, cele mai multe titluri si cupe ale Romaniei.
                        Restul nu conteaza. Ramaneti cu ce statistici vreti, dar v-ati cam oprit, vorba ta, la mijlocul drumului.

                        Comment


                        • am scis mai sus,chiar bolduit,realiteata despre steaua!

                          Comment


                          • @cris_iasi nici nu ai idee ce a mai tras tusa Hagi pe nas, atat la real cat si la barca ..... O fii el "regele fotbalului romanesc" dar trebuie sa fim drepti si sa recunoastem. Singura echipa la care a facut performanta este Galata, in rest a fost un mare fssssssssss
                            Si la nationala, bineinteles.


                            Legat de disputa dintre cele cele doua echipe sunt doua mari realitati.
                            1. steaua are un palmares mai bun
                            2. dinamo o bate tot timpul pe steaua
                            sigpic

                            Comment


                            • Cei care vorbesc de Dinamo sunt cam offtopic, aici e vorba totusi de FOTBAL, nu de manarit arbitri.
                              Hagi imi aduc aminte ca a "tras" un gol de pe la mijlocul terenului, cand era la Real. Hagi e in galeria celor de la Real. Hagi nu a fost suspendat ca alte pietre pretioase-semipretioase. Hagi e "cineva" ca jucator.
                              Cu stima, inca nu s-a nascut cineva sa-l egaleze, in Romania.

                              Comment


                              • ce imi place cand ocolesti unele chestii... nu ii bai o lasam cum zici tu.

                                Legat de Hagi, sunt Constantean si ar trebuii sa il sustin, dar nu pot sa ma mint singur si sa spun ca rupt gura targului cand de fapt nu e asa. Hai sa lasam patriotismul asta fals si sa vedem ce au facut ai nostri prin alta parti si nu numai in fotbal. Stiu acel gol de la mijlocul terenului pe o ceata densa de o puteai taia cu cutitul, dar din pacate cu atat a ramas pe acolo. La barca a fost eterna rezerva a lui stoichikov(nu stiu cum se scrie exact). La brescia a jucat in mediocritatea ligii secunde. Si asa cum am zis mai sus singurele performate le-a facut la Galata. Daca numar trofee castigate cred ca al nostru prafuit are mai multe desi nu le merita.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google