Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atunci e bine, mai au ceva in cap aia de la Steaua.

    Comment


    • cel din foto(cel care a plecat) este Florentin Matei iar cel din lotul actual este Cosmin Matei
      ubi concordia ibi victoria

      Comment


      • in sfarsit a venit Bakaj la Dinamo! sunt tare curios ce o sa faca pentru ca toata lumea are asteptari foarte mari de la el! daca o sa confirme si mai vin 2 fundasi si un portar demni de tricoul alb-rosu la vara bem sampanie )))))


        incepe sa-mi miroasa a liga campionilor

        Comment


        • Cand face nevasta friptura la tava cu vin, le miroase si vecinilor. Si cam atat.
          Vad ca Eu4yas a luat iar ban. Macar a gustat din friptura.

          Comment


          • la ban-ul este ca la Barcelona victoria!

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Cand face nevasta friptura la tava cu vin, le miroase si vecinilor. Si cam atat.
              Vad ca Eu4yas a luat iar ban. Macar a gustat din friptura.
              PCH saliveaza in continuare!
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • esti offtopic!


                am inteles ca Dodel si-a frant un degetel si nu mai poate juca....bine ca a venit Dica )

                Comment


                • Ce buna e pauza asta in Liga I. Putem avea doar fotbal, nu figuratie, pe DigiSport.

                  In curand si la nationala se va termina experimentul "razvanel" si o vom lua de la capat, poate cu niste pusti fara figuri in cap, care la antrenamente sa faca si altceva decat sa jongleze mingea tinand mainile in buzunare sau sa alerge in jurul terenului, cu lehamite.

                  As mai vrea sa scapam de mitica, Sandu mai poate ramane o perioada, e totusi omul lui Platini, asta ajuta cand va fi cazul.

                  Cat despre meciurile din amicale, ma apuca plansul cand vad ca atunci cand o echipa romaneasca da de alta echipa dintr-un campionat mai puternic, chiar de pe ultimele locuri, o ia pe coaja de nu se vede. Pana si cu cele din ligile secunde au probleme echipele romanesti.
                  Si atunci auzim vesnicul cantec: nu ne intereseaza rezultatele din jocurile amicale, ci jocul echipei. PAI NU JOACA NIMIC! Daca nu acum, cand atunci? Mai e putin si reincepe campionatul.

                  Azi incepe CL. Sa ne bucuram de fotbal.
                  Last edited by mr.K; 15 February 2011, 17:24. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • stai ca revine in forta returul...sa vezi scandaluri si manarii acum, ca e poate ultimul an in care mai intra netrebnicii astia direct in grupe! de parca le pasa lor de grupele alea sau de fotbal sau de noi....sa vina milioanele! Dinamo cica a intinerit echipa ....sau a ramas fara bani de transferuri?! Sunt curios ce o sa fie de capul lui Bakaj, poate se strica aici!
                    Amicalele, au fost pentru "pregatire", relatii de joc, omogenizare, rezultate facem in oficiale!
                    Nationala e la pamant, suntem vai de noi! mai bine ma uit la Oltchim decat la nationala asta!

                    Astept sa vad stadionul Lia Manoliu finalizat...probabil bun pentru concerte, evenimente, lauda( sa zicem ca avem si noi UN stadion in tara asta) ca fotbal are de asteptat saracu' pana o sa vada! sper sa aiba un sistem de paza bun, camere de filmat, etc....nu as vrea sa vad cum este distrus de niste betivani!

                    in rest, UCL e departe de asteptarile mele, echipa mea, AC Milan joaca "formidabil" ....astept o minune! poate revine zidane, ronaldo, raul, franta98, si alte echipe din acea perioada...ca nu am mai vazut un meci adevarat de mult!

                    Comment


                    • Si eu tin cu AC Milan, din pacate Tottenham joaca bine de vreo 2 ani incoace. Dupa mine, au jucat si au castigat meritat. Reteta lui Milan cu "batranii'' cred ca nu mai da roade, in Serie A nu au contracandidati care sa joace ceas, ca Barca, ca erau demult detronati de pe primul loc. Ori mafia e atotstapanitoare, si Berlusconi e capul ei.

                      Anul asta probabil o echipa din regatul unit va lua CL. Imi pare rau de Serie A, dar prea multe meciuri trucate au stricat jucaria acum cativa ani si vad ca nu isi mai revin. Inter era exceptia, dar astia nu castigau nimic din ultimele titluri fara Mourinho si fara pedepsirea lui Juve, Milan.
                      Last edited by mr.K; 20 February 2011, 14:30.

                      Comment


                      • eu consider ca serie A este cu mult sub nivelul de acum 3-4 ani si mult sub pretentiile lor! Milan nu joaca nimic si este lider! Napoi, care este printre primele a fost condusa de Steaua cu 3-0 in min 16 parca....acum 5 ani si locul 8 din Italia daca venea aici lua titlul la pas, nu suflam in fata lor!

                        Comment


                        • A reinceput Liga I.
                          Cat se mai pot bucura pentru niste victorii chinuite, Dinamo si Rapid. Cand te bucuri ca ai invins Sportul, respectiv Urziceni (de care a ramas numai numele), inseamna ca te multumesti si cu paine uscata de Paste, nu mai speri la cozonac.
                          Sportul a avut gol valabil si penalty neacordat.

                          Oricum, ambele echipe au castigat degeaba, Otelul si Timisoara se mentin la distanta.

                          Comment


                          • Nu cred ca Sportul au avut gol valabil sau penalty! Nu au jucat nimic, victoria lui Dinamo nu are cum sa fie pusa la indoiala! Ca tot te-ai referit la bucuria de dupa meci atat la Dinamo cat si la Rapid, ai vazut cum s-au bucurat si stelistii, ma refer inclusiv la MM si Lacatus! sunt 3 puncte, nu mai conteaza ca au fost obtinute dupa un 1-0 sau 7-0! Consider ca rapid a avut un meci greu, au jucat pe un teren groaznic, frig! la dinamo la fel, a fost frig, terenul greu! craiova a avut terenul bun si ocazii cu nemiluita, steaua a avut noroc cu ratangii aia din atacul universitatii pentru ca nu au jucat mai nimic! Foarte slab inceputul pentru echipele cu pretentii! singura care putem spune ca misca este Timisoara, defapt Zicu ! Oricum, sper ca Dinamo sa gaseasca un prim 11 cat mai bun, sa joace Bakaj titular in centru si nu in banda si o sa fie bine! astept meciul din giulesti sa vedem ce si cum!

                            Comment


                            • Dezamagitor oricum startul. Ajung sa cred ca sunt prea multe echipe in Liga I. Preferabil un play- off ca in Elvetia. Cat despre Timisoara...........astia au grija singuri sa se piarda pe parcurs. Pacat de banii bagati acolo, noroc probabil ca-s din aia negri.

                              Comment


                              • nu stiu ce sa zic, dar mie imi este frica anul asta de Timisoara mai mult decat de Otelul!...am inteles ca vor sa jucam cu 14 echipe si sa fie cate 4 meciuri....o sa avem 4 derby-uri Dinamo - Steaua intr-un an! )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google