Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o semifinala de cupa cupelor, cam oe cand ati pierdut voi finala aia cu 4-0 jucand 11 contra 2 in 60 de ani de fotbal, avem in total, toate echipele din prima liga, 10 evenimente notabile in cupele europene. ma mir ca aveti "nerv" sa va certati pe "performante". cred ca shalke04 are mai multe rezultate notabila in ultimii 10 ani decat noi toti in ultimii 50 de ani, asa ca s-o lasam moarta cu pasiunea asta, ca-i ca si pasiunea cu chiptuning la 1.4mpi si apoi visam sa batem ferrari f40 la liniute...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Este vorba despre semifinala de Cupa Uefa, care s-a jucat in 2007 dar se pare ca se uita.
      Nu vorbim aici de performantele fotbalului romanesc, vorbim de aceasta rivalitate acerba care este intre cele doua echipe bucurestene si care probabil va dainui si mult timp de-aici inainte.

      Iar legat de acea finala pe care am pierdut-o cu 4-0 cred ca si daca s-ar fi facut dream team, the best team in the world, toate continentele si-ar fi jucat impotriva Milanului de-atunci nu cred ca scorul ar fi fost altfel.
      Milanul de-atunci era un mastodont! Nu cred ca i-ar fi stat cineva in cale. Totusi noi am fost acolo spre deosebire de altii de pe-aici.

      Iar pasiunea? Probabil va exista always, asa cum se-ntampla intre Timisoara si Arad, asa va fi si intre Steaua si Dinamo. Nu cred ca poate fi lasata moarta.

      Hai Vasluiul!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Vai...pentru mine acest campionat este incheiat si sper sa il pot uita cat mai repede! de foarte-foarte mult timp nu am mai vazut Dinamo atat de slaba intr-un meci din campionatul intern! am fost dominati copios, precum aplauzele furtunoase de la schimbarile gazdelor )...urat, astept sa vad si steaua maine....cu toate ca nu mai conteaza, sa terminam acolo unde meritam!


        @pau...Dinamo a prins in anul ala, optimile!...deci nimic, ca si voi sau rapid! cum am mai spus, importante sunt trofeele! nu mai stie nimeni dupa 1-2 sau 10 ani ca ai jucat tu in semifinala! toata lumea tine minte castigatoarea! asa cum spune si seba, daca rezultatele si jocul echipelor romanesti ar fi macar pe sfert cat suflet si cata patima punem noi, am fi departe! Ast(r)a e!)
        Last edited by PCH; 9 April 2011, 19:02.

        Comment


        • Deci ..PCH..Dinamo e RAUS,,afara din campionat,,auzi tu sa bata Dinamo la Vaslui..vise taica vise

          Comment


          • @PCH: Hai lasa-ma, atunci sa stergem dreacu orice tip de istorie si sa nu ne mai multumeasca nimic decat castigarea UCL.

            Legat de astazi:

            Masacru! Masacru! Masacru!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • nu a fost nici un masacru! am jucat penibil! sunt dezamagit total de modul in care mai mult de 70% din cei care compun actuala echipa a lui Dinamo gandesc si se comporta! aia nu merita nici sa vanda bilete pentru acel stadion.

              @marian, mergi frate si ia o gura de aer, plimbate, curata 2-3 kg de cartofi, sapa florile din fata blocului....ca fotbalul e greu!)

              zi si mie 3 jucatori de la steaua...daca e greu imi poti spune cine e antrenor, sau cati au fost antrenori la voi anul asta! cred ca traiesti cu impresia ca Mirel Radoi este lider de sindicat la CNSLR Fratia, nu de alta!

              Comment


              • Ce 70% ca-s vreo 99%!

                Bai prima repriza chiar a fost bunicica pt voi dar a doua, vai! Praf, nuli, zero, adica 0, barat, adica multimea vida .
                Roaga-te sa nu fie Steaua in zi buna sa va dea vreo 5!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Nu mai conteaza...suntem la minimul istoric! mai rau nu se poate! stai calm ca nici steaua nu e mare scula anul asta, va vad eu maine!

                  Comment


                  • Stii ce e si mai rau pt tine? Stii?

                    Steaua nici macar nu a jucat si a trecut peste voi in clasament!
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu cred....nu conteaza asta! poti sa treci acum si saptamana viitoare sa fi iar sub noi! marti am meci cu urziceni, cica sunt titular! ....titular la emisiunea de la National Geographic )

                      Comment


                      • Se joaca marti de la 14:00 ))))). Sunt invitati pustii de cresa la meci. Te compatimesc serios.
                        Las' ca la anul luati UCL si gata, supremi sunteti!

                        Vad pe la TV ca Andone acuza arbitrajul, de ceeee???????
                        Attached Files
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Cred ca a fost faultul ala la alexe in marginea careului in prima repriza, dar atat! nu, arbitrajul nu are nicio treaba! nici nu ma uit )

                          ai dreptate, la anul formam o echipa imbatabila, si o sa castigam tot...cupa, campionat, supercupa, Uefa Champions League, Supercupa Europei, Cupa Intercontinentala si Campionatul Mondial al Cluburilor!

                          o sa fim demni de noua sigla a UCL cu cele 7 stele si D din mijloc!

                          Comment


                          • Vad ca e animatie pe aici, s-au zis de toate. Despre Vaslui-Dinamo, atat pot spune, ca am gresit scorul pronosticat ieri, n-a fost scorul lui Steaua din tur in oglinda, ci doar 2-0.

                            Penibil mi se pare Ando cand vorbeste de arbitraj, mai degraba Otelul a fost un pic avantajata la Urziceni. Dar, cum am mai zis, Ando e total lipsit de motivatie, prea parintesc in vestiar, de aia i-au lasat numai tineri, ca pe astia ii poate domina. Slab, slab ca antrenor, imi mentin parerea. Probabil Porumboiu are dreptate, i-au cumparat titlurile Borcea si Badea.
                            PCH va spune ca nu.

                            A fost schimbat si Minteuan ala de la CFR, si-asa numai tampenii declara, ei cand o luau pe cocoasa, Minteuan asta vedea un lucru bun, ca urmau sa invete din greseli.
                            Tipic gandire a la Cluj. Se aplica pe pielea noastra si de Boc.

                            Acum am o nelamurire:ce a vrut sa spuna Stan de Galati ca Timisoara se va duce in Liga a II-a?

                            In rest, vorbim dupa meciul Stelei. Poate noi putem mai mult.
                            Last edited by mr.K; 9 April 2011, 20:58.

                            Comment


                            • sunt confuz in ceea ce-l priveste pe Andone! consider ca este un antrenor bun daca tinem cont pe ce loc este cu o echipa de doi lei! a avut super rezultate cu Dinamo in trecut, la fel si la Cluj...problema lui Dinamo nu este deloc Andone....tu crezi ca alt antrenor putea face mai mult cu echipa asta in conditiile astea? nu vezi ca etapa de etapa fundasii centrali sunt altii....pe benzi la fel...nu stiu ce sa mai zic! e greu! eu recunosc, e o perioada dificila, voi dupa meciul cu Brasov mai aveati putin si sarbatoreati...eu nu pot! imi doresc 15 minute sa vorbesc cu baietii astia..nesimtii naibii! au super masini, bani cu duiiumul intr-o tara in care se moare de foame si isi bat joc!
                              Last edited by PCH; 9 April 2011, 21:22.

                              Comment


                              • Cum spuneam, o etapa urata!

                                Mario, daca n'ai facut'o inca, ar trebui sa incepi sa joci la pariuri.
                                Attached Files
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google