Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si berbecali al vostru pupa fulare dinamoviste
    sigpic

    Comment


    • A descoperit aspectul practic al unui fular.
      Ma crezi sau nu, am acasa fulare de la mai multe echipe. Primite cadou de la prieteni. Unul tine cu Dinamo.
      Eu nu pun pret pe obiecte. Ma intereseaza echipa. Jucatorii. Marii conducatori de vede ca-s mici de tot. N-am vazut presedintii de la Barca si Real sa se atace in presa, inainte sau dupa meci. Au vorbit Pep si Jose. Cred ca ajunge.

      PS: fularul cu Dinamo nu l-am purtat vreodata, dar nici nu-l arunc, e pacat ca e luat de la stadion. O sa-l fac eu cadou cuiva. Impreuna cu unul al Stelei.
      Cand ajung prin Bucuresti, prin Constanta..........

      Originally posted by Eu4yas View Post
      Da' tu cand spui de melteni ce ai CONCRET?

      Ai pe dreacu n-ai nimic.

      Subscriu la ce spune Mr. K. Cristea si N'doye erau cu femei si de-aia i-au dat afara!
      Uite , si spartanul sef are femei.


      Cristi Borcea (41 de ani) nu mai face vizite în Miami (SUA), acolo unde a deţinut o proprietate de 600.000 de dolari în care locuia, se pare, Alina, prietena lui. În schimb, boss-ul “câinilor” a plecat, alături de soţia sa, Mihaela, să schieze, în Austria.

      Il mai tineti minte pe Ioan Timofte?



      Imi aduc aminte ca juca excelent in Portugalia dar nu-l chemau la nationala. Nu ca n-ar fi avut loc in lotul largit. Asa si cu Gica Craioveanu, l-au chemat la batranete. Numai interese si atunci. Iordanescu are multe pe suflet.

      Cum zice cineva la comentarii, nefolosirea lui la Copa del Mondo Italia 1990 a fost una din marile tampenii ale nationalei.Timofte de la Dinamo era zero barat pe langa Timofte Ioan.
      Subscriu si adaug: Daniel Timofte de la Dinamo a ratat penalty-ul din meciul cu Irlanda. Priviti ce executie de pampalau:
      http://www.fcsteaua.ro/video/mode/vi...%20penalty-uri)
      Last edited by mr.K; 20 April 2011, 14:16. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Ce se intampla cu Margaritescu se pare ca este un circ ieftin pentru presa! ciudat mod de a aborda aceasta situatie....sa ridici de la aeroport un sportiv in echipamentul unui club, de fata cu colegii....cu presa de parca a omorat pe cineva mi se pare absurd! asta e Romanica!

        Cat despre steoaia mult laudata, cea mai galonata echipa a tarii, singura pe care o stiu strainii (steaua budapest) uitati ce stiu oamenii din afara tarii despre vOI :

        Steaua trăieşte în presa internaţională [COLOR=#0494E1 ! important]mai
        ales prin trecutul ei destul de controversat. Pe lângă performanţa istorică reuşită în 1986, câştigarea Cupei Campionilor Europeni, despre gruparea din Ghencea se vorbeşte şi ca instrument de manipulare a maselor folosit de fostul regim. [/COLOR]

        Site-ul futbolred.com face o trecere în revistă a patronilor de cluburi din întreaga lume care au folosit sportul pentru a-şi mări capitalul de imagine sau pentru a atrage atenţia populaţiei de la adevăratele probleme.

        Printre remarcaţi, Sivlio Berlusconi, miliardarul care a ajuns premierul Italiei după ce a ajuns celebru prin intermediul echipei AC Milan. În schimb, Nicolae Ceauşescu s-a folosit de Steaua pentru a potoli nervii unui popor sărăcit, notează sursa citată: "Berlusconi nu este singurul exemplu, vă voi da un exemplu cu final nefericit. Fostul dictator, Nicolae Ceauşescu, a revitalizat Steaua, care era constant umilită de rivala Dinamo, la începutul anilor '80.

        Datorită suportului din partea conducerii statului, echipa a renăscut nu numai în România, ci şi pe plan european, reuşind să câştige Cupa Campionilor în 1986. A fost 'pâine şi circ' cu care crudul dictator a încercat să calmeze populaţia. N-a apucat să se bucure din nou de o asemenea performanţă, fiind dat jos de la putere de populaţia obosită de foamete şi sărăcie",
        scriu cei de la futbolred.com

        asa ca mergeti cum puteti dragilor....sa vad replica trompetistului sef!

        Comment


        • ce i-au linistit pe inganfatii aia de catalani
          sigpic

          Comment


          • PCH, lasa presa internationala care nu stie cine are cele mai multe trofee in Romania. Daca fiecare dictator avea cate o echipa, ma gadesc de ce Steaua a fost SINGURA echipa din blocul estic ce a castigat CC, Steaua Rosie castigand abia dupa caderea comunismului acea cupa. Si de atunci, pauza pentru echipele din est. Nici macar finala. De dinamo, ce a mai zic, tururi preliminare.
            Vorbesti si tu ca aia din presa, de parca juca Ceasca pe teren si cumpara arbitrii cu vagoane de grau.
            Unde papadia mea ne umilea dinamo constant, cand in mod constat o luati de la marea echipa a Stelei si-n tur si-n retur, si-n cupa?
            Tine minte: Romania nu va mai avea vreodata o echipa de valoarea Stelei din perioada '87-'90. Poate sa cumpere vreunul TOTI jucatorii din Romania, cum zici tu ca-i aduna Ceasca.

            Cat despre Margaritescu, trebuia sa-l anunte sa se schimbe in echipament neutru ca urmeaza sa fie ridicat?
            E un hot de masini, a luat rabla aia de A8 probabil pe 10 mii de euro si se dadea mare smecher cu ea.
            Avocatul lui a declarat: abia la un an si jumatatea Margaritescu a aflat ca masina e furata.
            Bun. Si CAND A AFLAT, ce a facut? AAAAAAAAAAA, i-a facut plinul si a mai dat o tura.
            Just cruising.
            Iar Babicu' ala, numai fotbalist n-a fost, in rest a fost de toate, bagabont de 15 bani. Portar de valoarea lui Razvan Mucescu si filozof precum Zicu.

            Una amuzanta desopre Zicu, care se crede un entelectual, cand da interviuri. Il intreaba ziarista, pe el si pe Alexa: o sa mancati miel de Paste?
            Si bip bip asta de Zicu obositu' zice, dand ochii peste cap ca o curva la plastician, cand i se refacea himenul: eu sunt machidon, ce zici tu, o sa mananc?
            Ca si cum machidonii traiesc doar cu carne de oaie si ziarista nu-i informata.
            Ce sa faci, mostra de inteligenta, a la Zicu. Parca-l vad cu MERGE pe teren.
            Last edited by mr.K; 21 April 2011, 08:57.

            Comment


            • @Mr.K lasa ca bine i-a facut Zicu lu aia. Sunt si ziaristii astia niste ipotenti intelectuali, uneori au niste intrebari dinalea de baraj de te doare mintea. Si ca ca idee 99% dintre machidoni mananca carne de miel/oaie, sunt crescatori de ovine .... logica si realitatea spun ca sunt si consumatori in acelasi timp.
              sigpic

              Comment


              • Zicu raspunde la misto la orice, zici ca el e fatat de vreo catea cosmica.
                Am prieteni machidoni si stiu cum e cu carnea de oaie la ei. Dar poate Zicu prefera carnea de pui, ca e sportiv.

                Comment


                • Ce e? Sportiv? Teoretic da, se poate spune...


                  Eu cred ca prefera ceafa de porc, dar d'ala vietnamez ca n'are colesterol!
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Buna dimineata domnilor.

                    Eu vreau sa vina excelul sa pun un mare 1 pt meciul de luni!

                    Pe ei, pe ei, pe ei pe mama lor!
                    Last edited by Eu4yas; 21 April 2011, 10:16.
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • Asa-i Cristi.
                      Ii lasam sa latre inainte si sa schelalaie dupa. Daca ar mai trai Ceasca l-as aduce la meci. Sa stea langa PCH.

                      Dar nu se lauda nimeni cu meciul din cupa? Sau ati vazut Real-Barca si nu mai are rost ce a fost inainte?
                      Last edited by mr.K; 21 April 2011, 10:20.

                      Comment


                      • De ce editezi ma? Trebuia sa dau un print screen sa vezi ce adevaruri spui dimineata!


                        Etapa a XXVIII-a

                        Sportul - Pandurii
                        Astra - Rapid
                        Victoria Branesti - U Cluj
                        CFR Cluj - FC Vaslui
                        Timisoara - FCM Tg. Mures
                        Gloria - Otelul
                        Gaz Metan - Unirea Urziceni
                        Craiova - Brasov
                        Steaua - Dinamo
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Sportul - Pandurii 2
                          Astra - Rapid X
                          Victoria Branesti - U Cluj 2
                          CFR Cluj - FC Vaslui 1
                          Timisoara - FCM Tg. Mures X
                          Gloria - Otelul X
                          Gaz Metan - Unirea Urziceni 1
                          Craiova - Brasov 2
                          Steaua - Dinamo 1(SOLIST)
                          CARPE DIEM!

                          Comment


                          • Veniti in Ghencea sa va dam..........luminaaaaaaaaaaa!

                            Sportul - Pandurii X
                            Astra - Rapid X
                            Victoria Branesti - U Cluj 2
                            CFR Cluj - FC Vaslui 2
                            Timisoara - FCM Tg. Mures 1
                            Gloria - Otelul 2
                            Gaz Metan - Unirea Urziceni 1
                            Craiova - Brasov X
                            Steaua - Dinamo 1 TENOR, dupa modelul lui dany

                            S-aveti sarbatori fericite!

                            Comment


                            • Ce solist mai Dany, de muzica usoara?

                              Cre'ca o luati pe cocoasa mai rau decat v'a dat'o Brasovul!
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • cine vrea bani sa puna 2 la pariuri pt luni..deja e un complex pt steaua ..nu au mai invins dinamo deee...ne vedem la brasov ;) acolo vor iesii scantei...un meci de cupa e diferit de cel de campionat cu atat mai mult daca e finala de cupa intre cele mai bune echipe din tara all time...Va salut!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google