Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Las-o alarma Bekule ca nu-ti fura nimeni masina sau nu ai ce face cu banii?

    Comment


    • asa sunt cei Bogati dau bani pe toate chestiile )
      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
      Magazin Piese de Schimb.
      www.facebook.com/ElectroteknikPag

      Comment


      • salut baieti, sunt si eu prin arad de ieri, primiti bucuresteni la intanliri ? fulgere oficiale ceva ?

        Comment


        • Daca mai esti maine in Arad vino la 16:30 in parcarea de dupa patinuar(asta in cazul in care nu s-a schimbat ora)

          Comment


          • Miky 48 am uitat sa mi bag piciorele ma gandesc la politica bani si altele.scuze.
            sigpic #

            Comment


            • Da' macar mainile ti le-ai bagat, daca picioarele ai uitat ... ?

              Comment


              • Stai linistit adi, nu-i nici o graba, cind ai timp (si nu uiti) si esti prin zona.

                Comment


                • dragule te sun sa stii, inca o data imi pare rau.
                  sigpic #

                  Comment


                  • dupa cum stiti (sau nu) colegii din timisoara au urmat exemplul celor din bucuresti si au luat initiativa de ajutorare a unor copii de la casa de copii.
                    eu personal nu as vrea sa stau departe de aceasta initiativa si sunt 2 variante: ne alaturam lor sau rezolvam ceva pe plan local.
                    Daca vrem sa rezolvam ceva pe plan local ar trebui sa vedem cam cine se ofera sa doneze ceva si in functie de cati bani reusim sa strangem sa alegem un "obiectiv". astept mobilizarea voastra cat mai urgenta si serioasa.

                    aveti exemplul celor din timisoara aici: http://www.loganclub.ro/forum/ajutam...ra-t17115.html
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Ok, dar si in Arad sunt case de copii sau acestia nu au nevoie?

                      Comment


                      • Sunt Marius.Stiu eu una undeva in zona Podgoria in spatele scolii generale nr 5.
                        Dar trebuie mers inainte acolo si vorbit.
                        S-a tinut intalnirea ieri?
                        P.S Bubule am vazut ca s-a deschis un thread despre politica.))
                        Last edited by Red_Alin; 15 November 2009, 18:18.

                        Comment


                        • marius: cand o sa am nevoie de raspunsuri de genul ala care l-ai dat o sa iti spun. pana atunci eu am vorbit serios.

                          aline: nu am spus ca nu sunt case de copii, dar ia problema si judec-o nu arunca doar cu idei. acum 3 sau 4 ani am fost acolo unde zici tu si erau in jur de 20-30 de copii. spune-mi cati bani crezi ca poti sa dai ca sa le putem lua la toti cate ceva. sau vrei sa mergi sa alegi din cei 30 doar 4 sau 5 carora sa le dai si la restul nu ?

                          eu am lansat o tema de gandire. de aceea v-am dat link-ul cu threadul timisorenilor pentru a trece peste partea "de inceput" si a intelege limitarile pe care le avem in aceasta initiativa. daca cineva gaseste firme serioase care sa doneze substantial, atunci da, ne putem intinde si la mai mult.
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Si eu am vb. serios @Bubule mai precis foarte serios , nu ca am dat ci ca sunt in arad case de copii unde putem dona aici!!!!!!!!!

                            Comment


                            • Da ce esti asa irascibil bubule?Eu am venit cu o propunere.Nici cum nu e bine.

                              Comment


                              • Alin: sunt irascibil pentru ca ideea era de a face un bine si propunerea era pentru ceva concret. Am dat linkul spre timisoreni tocmai ca sa il cititi. Daca l-ati fi citit ati fi vazut ca in primul rand trebuie sa ne gandim ce si cum putem strange si apoi in functie de posibilitati sa gasim o casa de copii sau ceva de genul asta (poate copii cu dizabilitati) dar care sa corespunda "cerintelor". atat.
                                degeaba strangi 300 ron si mergi sa imparti dulciuri la 30 de copii ca nu rezolvi mare lucru. daca cei 300 ii imparti la 10 copii deja altceva. Dar sa nu uitam ca poate copiii mai au nevoie si de altceva, nu doar de dulciuri: o jucarie, o minge, altele.
                                Cititi cu atentie tot threadul care vi l-am dat si o sa intelegeti. Si ganditi-va ca daca cei din TM desi sunt "o forta" nu s-au dus la 20-30 de copii, noi nici atat nu are rost sa ne gandim la asa ceva.
                                Aici nu e vorba de "hai sa vedem cine da mai mult" sau "bah ce zgarcit e ala" sau alte lucruri. E vorba de a face un bine.
                                Punct.
                                Lista cu cei care vor sa contribuie:
                                1. Arthur - bani, o minge daca e nevoie, ceva jucarii si eventual ceva hainute sau papucei de la copii (daca vor fi copii asa mici pe acolo)
                                2. ...

                                PS maverick: ai luat vreo decizie ? noaptea a fost un sfetnic bun pentru tine ?
                                Last edited by bubu_vasile; 16 November 2009, 09:58.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google