Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • incercam saptamana asta sa facem o vizita sa vedem care e situatia si actiunea va fi inainte de craciun cu vreo saptamana.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Salutari din Wien , doresc sa multumesc lui marius g pentru ca am ajuns in siguranta , si pentru ca am gasit sa cumparam tot ce am dorit!
      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
      Magazin Piese de Schimb.
      www.facebook.com/ElectroteknikPag

      Comment


      • Aha, .....deci mai nou in Viena se tin intalnirile.

        Comment


        • Bai da nu ziceti nimic?

          Comment


          • Originally posted by Pagu View Post
            Salutari din Wien , doresc sa multumesc lui marius g pentru ca am ajuns in siguranta , si pentru ca am gasit sa cumparam tot ce am dorit!

            deci daca nu era marius nu ai fi stiut unde sa mergi si ce sa cumperi ? buna asta ... parca tu mergeai des prin zona aia. dar nah, probabil de cand cu alegerile ai avut nevoie de consiliere. nu-i de mirare.

            Alin: nu imi spune ca nu ti-au spus nimic ???
            Si uitasem, inca o presupunere de-a mea s-a adeverit. Nu va spun care, dar mi-a fost confirmata la intalnire desi ii spusesem cuiva din club de ea cu cateva zile in urma
            Last edited by bubu_vasile; 6 December 2009, 11:09.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • va astept pe toti
              toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

              Comment


              • Bubule, mii de scuze dar nu am mai ajuns la intalnire. Am fost cu Shaloo la Lipova si ne-am intors tarziu. Ai fost acolo ?

                Comment


                • am fost cu doru si maverick ... o sa il rog pe doru sa va zica impresiile ca sa nu spuna unii din nou ca am ceva cu copiii din Arad
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • Originally posted by bubu_vasile View Post

                    deci daca nu era marius nu ai fi stiut unde sa mergi si ce sa cumperi ? buna asta ... parca tu mergeai des prin zona aia. dar nah, probabil de cand cu alegerile ai avut nevoie de consiliere. nu-i de mirare.
                    Da daca nu era marius sa poata sa imi imprumute GPS nu m-as fi descurcat sa ajung unde vroiam, adica pe strazile din Vienna, ca la SCS ,SCN si Parndorf ma descurcam
                    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                    Magazin Piese de Schimb.
                    www.facebook.com/ElectroteknikPag

                    Comment


                    • Originally posted by bubu_vasile View Post

                      deci daca nu era marius nu ai fi stiut unde sa mergi si ce sa cumperi ? buna asta ... parca tu mergeai des prin zona aia. dar nah, probabil de cand cu alegerile ai avut nevoie de consiliere. nu-i de mirare.

                      Alin: nu imi spune ca nu ti-au spus nimic ???
                      Si uitasem, inca o presupunere de-a mea s-a adeverit. Nu va spun care, dar mi-a fost confirmata la intalnire desi ii spusesem cuiva din club de ea cu cateva zile in urma
                      Ce tot vorbesti acolo Bubule?

                      Comment


                      • Alin, faceam si eu o gluma cu faptul ca nu ti-au spus nimic
                        Partea cealalta cu presupunerea nu era pentru tine.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • Originally posted by bubu_vasile View Post
                          am fost cu doru si maverick ... o sa il rog pe doru sa va zica impresiile ca sa nu spuna unii din nou ca am ceva cu copiii din Arad
                          O sa-mi spun parerea, dar o sa va rog si pe voi - Arthur si Maverick - sa o spuneti pe a voastra, pentru ca fiecare impresie conteaza. S-o luam metodic.
                          In primul rand spun la toata lumea, că din start, i-am anuntat pe cei care raspund de copii, ca venim din partea unui grup de prieteni din Arad si nu am pomenit nimic de Logan Club. Consider că ce vrem noi sa facem, nu are nici o legatura cu micile orgolii personale, ci este o actiune de suflet, pentru niste suflete, care chiar au nevoie sa fie un pic ajutate.
                          Sa revenim - am cunoscut cele 2 persoane care se ocupa de copii - soţ si soţie - care mi se par de incredere si am vazut ca au destula grija de copii, atmosfera era relaxata, copiii ii iubesc si nu am vazut nici o urma de disciplina exagerata. Cei 10 copii sunt niste dulci, lipicioşi, un pic cam micuţi la înălţime pentru varsta lor (intre 7 si 11 ani) neastamparati un pic, dar asa cum trebuie sa fie copiii de varsta lor.
                          Eu zic ca am nimerit bine cu locaţia, deoarece in general nici un copil nu refuză un cadou in plus, mai ales că din ce am văzut, ei totuşi cam au nevoie de una alta, deoarece adevarul e, ca nu prea au decat strictul necesar.
                          Din pacate la cati bani s-au strans pana acuma, mai bine nu incepeam nimic, deoarece - ce poţi lua la un copil de 48 de lei? - si teama imi este ca o sa cam frângem niste inimuţe. Asa că cine are reticienţe si nu vrea sa contribuie din cauza că, să nu se impăuneze unii cu laurii, ii rog sa se gândeasca in primul rand la copilaşi şi să fie convinşi ca nimeni nu vrea sa faca chestia aceasta ca pe un motiv de glorie personală. Fac această remarcă pentru cei care au anunţat că doresc ca donaţia să se facă in judeţul Arad şi acum nu mai dau nici un semn de viaţă. Sau au vorbit doar aşa din principiu, doar să fie “Gică Contra”. Aşa că vă aştept – Red_Alin, Mariu şi alţii, să veniţi şi voi la casa de copii cand o sa dăm cadourile, să-i cunoaşteti şi voi pe copii, să vedeţi ce nevinovaţi şi neprihăniţi sunt.
                          In al doilea rand, eu incerc sa-mi pastrez obiectivitatea, sa nu tin partea nimanui, ceea ce recomand si la cei care il sustin pe Marius si la cei care il sustin pe Sorin, atata vreme cand toti vrem sa facem parte din grupul nostru din Arad, si nu avem - nimeni nimic - unul cu celalalt (cu mici exceptii, dar stim ca exceptia confirmă regula). Asta referitor Arthur, la remarcile pe care le-ai facut la postul lui Pagu – adica chiar tu să alimentezi niste discuţii inutile? Cum am mai spus, sa fie lasate persoanele implicate să-şi rezolve singure problemele si sa nu dam apa la moara nici la unul nici la celalalt si sunt convins ca diferendul se va stinge de la sine.
                          Şi în al treilea rând, da Arthur, ai cam avut dreptate, cu presupunerea ta (dar cu amendamentele pe care ţi le-am spus). Oricum, eu zic că lucrurile au evoluat cu mult mai paşnic decât altădată, şi este un început bun (nimic nu s-a realizat peste noapte).
                          Închei cu invitaţia ca cei care totuşi se hotaresc să contribuie cu ceva să îl contacteze pe Arthur sau pe mine pe personală, sau telefonic, să putem face ceva mai consistent pentru acţiunea pe care am inceput-o.
                          Last edited by Rouge de Feu; 7 December 2009, 12:28.
                          sigpic

                          Comment


                          • Eu nu prea mai am nimic de adaugat la ce a postat Doru, deoarece a expus situatia complet si corect. Iar in legatura cu micile diferente existente in cadrul clubului, acestea ar trebui lasate la o parte macar in acest caz si sa ne gandim la acei copilasi care au incredere ca o sa ii transmitem Mosului tot ce isi doresc.
                            sigpic

                            Comment


                            • am tot stat sa ma gandesc daca sa raspund sau nu la ce ati scris mai sus, si initial am vrut sa o las asa, dar cineva mi-a dat un impuls.
                              Doru, iti dau dreptate ca l-am intepat putin pe PAG'u, dar postul lui nu isi avea loc aici pe forum. Putea sa ii trimita un mail sau sa ii de-a un telefon la marius sa-i multumeasca stiind ca oricum el este banat pe forum. Dar obisnuit deja cu metodele partidului a ales calea aceasta. Puteam sa fac doua lucruri: sa ii sterg postul sau sa ii dau rosu pentru instigare. Am ales sa ii raspund doar la post si atat.
                              Nu am nimic cu PAG'u, este inca un copil si el decide ce exemple comportamentale vrea sa urmeze in viata si cum isi modeleaza personalitatea.
                              Dar acest forum are inca un regulament si el trebuie respectat. Atata timp cat sunt organizator de intalniri aici o sa am grija de asta. Am acceptat mult mai multe decat trebuia sa va accept si prin comportamentul pe care il aveti imi demonstrati asta. Incepand de astazi orice aluzie sau instigare de orice fel o voi pedepsi la maxim.
                              Subiectul marius, sorin, si alte discutii generatoare de incidente va duce la sanctiuni.
                              "Raspunsurile" la acest post care vor contine aluzii la subiectele sensibile vor fi sanctionate. Nu va convine, luati aer in piept si ... atat. Accept raspunsuri pe PM in care scrieti ce vreti, aici se vor sanctiona.
                              La intalnirea de sambata daca PAGu' si Red_Alin vor avea bunavointa sa vina vor primi lamuriri publice in caz ca le sunt necesare.
                              Si cam atat.
                              Doru, din pacate, desi mi-am dorit sa ma insel am avut dreptate in multe privinte. Pentru mine vis a vis de donarea pe care ne-am propus-o mai exista doua variante: banii inapoi la oameni sau trimiterea lor la Timisoara. Oamenii "onorabili" din Arad sau tras din nou pe cur.
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • interesant
                                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                                Magazin Piese de Schimb.
                                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google