Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate ar fi mai bine sa ii trimiti la Timisoara (doar de la donatorii care sunt de acord cu treaba asta), ca in 12 decembrie ei inchid taraba (de colecta) si se pun pe cheltuit, pentru ca in 19 sau dupa, sa poata livra cadourile.
    sigpic

    207 noir obsidien

    Comment


    • sorin: normal ca fiecare poate opta pentru o varianta sau cealalta.
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • Originally posted by bubu_vasile View Post
        am tot stat sa ma gandesc daca sa raspund sau nu la ce ati scris mai sus, si initial am vrut sa o las asa, dar cineva mi-a dat un impuls... bla bla
        nu ma prind ce a scris Pagu asa de deosebit? sunt discutii generale iar marius_g este liber sa citeasca forumul, ca si vizitator. postul ii era destinat, deci nu vad sensul discutiilor care au urmat.



        Originally posted by sorinj View Post
        Poate ar fi mai bine sa ii trimiti la Timisoara (doar de la donatorii care sunt de acord cu treaba asta), ca in 12 decembrie ei inchid taraba (de colecta) si se pun pe cheltuit, pentru ca in 19 sau dupa, sa poata livra cadourile.
        noi ii acceptam
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • Originally posted by bubu_vasile View Post
          Pentru mine vis a vis de donarea pe care ne-am propus-o mai exista doua variante: banii inapoi la oameni sau trimiterea lor la Timisoara.
          Îmi pare rău să aud aşa ceva de la tine.
          Care este totuşi motivul pentru care te-ai răzgândit aşa dintr-o dată? După ce am cunoscut copiii, chiar tu ai ţinut mititeii ăia în braţe, (că nu se mai dezlipeau de tine - parcă au simţit că ai şi tu nişte mititei acasă), nu am face cea mai mare greşeală, (chiar nedreptate), să nu le mai ducem nimica, după ce am apucat să le promitem?
          Să nu fiu înţeles greşit, nu am nimic cu Timişoara, sau cu copiii din Timişoara, sau de oriunde din alta parte, dar mai bine spuneai asta înainte de a apuca să mergem la Zăbrani, să ne cunosacă copiii de acolo, şi să apucăm să le promitem marea cu sarea şi acuma dintr-o data să ne facem că plouă.
          Ăsta este motivul pentru care îi rog pe toţi cei implicaţi (care au contribuit cu ceva) şi chiar cei neimplicaţi, să se gandească bine şi să ne spună fiecare părerea, în legătură cu hotărârea pe care trebuie să o luam.
          În altă ordine de idei, ieri, am fost sunat de Red_Alin şi de Marius, pentru a-mi spune că nu s-au răzgândit (cum am crezut eu) si vor sa contribuie şi ei pentru copiii din Arad.
          Deci se mai ridică un pic, suma de care o să dispunem şi încă mai este o săptămână, până când mai este timp să contribuie şi alţii, aşa că am încredere, că o să reuşim să finalizăm acţiunea aşa cum ne-am propus.
          sigpic

          Comment


          • doru, este decizia ta, mie mi s-a spus altceva. Sambata la intalnire o sa iti dau tie banii care s-au strans. Nu vreau sa mai am de-a face cu anumite persoane. Nu am nimic cu ele, dar nu imi plac oamenii care una spun intr-o parte, una in cealalta si spun lucrurile pe jumatate.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • bine zis dorule,respectele mele
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by bubu_vasile View Post
                doru, este decizia ta, mie mi s-a spus altceva. Sambata la intalnire o sa iti dau tie banii care s-au strans.
                Îmi pare rău, dar nu este vorba doar de decizia mea, ci a tuturor care au contribuit cu ceva. Şi vreau să mergem mai departe în aceaşi echipă şi la acţiunea asta, ca şi înainte, să lăsăm orgoliile când este vorba de nişte copii nevinovaţi. Nu doresc să-mi dai mie banii care s-au strâns, eventual cu toată plăcerea o să vin cu tine la cumpărături, pentru că eu nu sţiu ce ar trebuii să luăm. Eu nu vreau să hotăresc pentru alţii, dar insist atâta, deoarece m-ar durea inima să le înşelăm aşteptările la copiii la care le-am promis că o să le ducă Moşul ceva şi din partea noastră.

                Originally posted by bubu_vasile View Post
                Nu vreau sa mai am de-a face cu anumite persoane. Nu am nimic cu ele, dar nu imi plac oamenii care una spun intr-o parte, una in cealalta si spun lucrurile pe jumatate.
                Din păcate din nou trebuie să te contrazic, în special pe tine, deoarece eu consider că tu esti un moderator cu autoritate, aici în Logan Club Arad si un moderator trebuie sa-si păstreze obiectivitatea indiferent de persoanele implicate. Încearcă să te detaşezi.
                sigpic

                Comment


                • bubule nu te trage pe cur,trebuie sa continui ce ai inceput,altfel cind mai vin la arad si te prind te string ca pe portocala aia de la frutia "oina"
                  sigpic

                  Comment


                  • Bubule ce tot ai?Explicam si mie ca sunt cam pe langa subiect dar vad ca se tot discuta in lipsa mea.

                    Comment


                    • Originally posted by bubu_vasile View Post
                      o mica precizare. se va merge cu masina personala. exclus 2 intr-o masina si chestiuni de genul asta.
                      Adica se face diferentierea dintre cei cu carnet si cei ... fara carnet?


                      In alta ordine de idei, nu stiu de ce pe forum domneste, parca, o tensiune de-ti vine s-o tai cu cutitu' . Bubu_vasile, parca n-a dormit destul de la o vreme sau e prea tensionat. E de-nteles ca poate are framantari cu actiunea de mai sus, da' trebuie sa gandeasca pozitiv. Nu de alta, da' suntem in "luna cadourilor" si s-ar presupune ca ar trebui sa devenim mai milostivi fata de cei ce ne inconjoara.
                      In schimb, Rouge de Feu, pare si este cel mai obiectiv aici si are dreptate.
                      In concluzie, respectati ce a zis Bubu cu privire la "flameuri" sau macar folositi PM-ul.

                      Comment


                      • din cauza ca nimeni nu intelege nimic vi-am spus ca lamurim lucrurile la intalnire.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • off topic
                          eu am ramas in ceata,va doresc toate cele bune.
                          ps. daca pot sa ajut ,apelati.
                          sigpic #

                          Comment


                          • Originally posted by bubu_vasile View Post
                            le multumesc oricum la toti cei care au dat sau vor da bani doar pentru scopul actiunii in sine si chiar imi doresc sa reusim sa facem ceva pentru copiii astia.

                            LE: eu ma gandeam sa le ducem inainte de Craciun (cu vreo saptamana) si eventual eu ma imbrac in mos craciun (costum am, sper cel putin ca nu l-a aruncat mama-mea). Si desigur, in masura in care se mai poate le luam cu ocazia asta si ceva fructe de sezon ...
                            Oricum pe tine te aşteptăm să fi micul Moş mare.

                            Originally posted by AR-18-MOS
                            Adica se face diferentierea dintre cei cu carnet si cei ... fara carnet?
                            Stai linistit, cred ca s-a referit, la ideea ca cât mai multi membrii Logan Club Arad, să mergem la întâlnirea de la Timişoara cu maşinile proprii, să reprezentam Logan Club Arad cu cât mai multe maşini . Nu cred că era vorba de membrii din familie.
                            Last edited by Rouge de Feu; 10 December 2009, 00:01.
                            sigpic

                            Comment


                            • Rouge de Feu, prima parte a postului se vrea a fii o gluma! Cred ca Bubu si-a dat seama.

                              Comment


                              • inca mai stiu de gluma MOS-ule (craciun, nicolae, sau care mai esti )

                                da, asta ar fi ideea de a fi cat mai multe masini, avand in vedere ca nu e in capatul celalalt al tarii.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google