Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu in loc de tablete si mananc: ceapa , usturoi si ardei iute ZILNIC. Miroase dupa mine a macelarie da deocamdata nu am racit
    fara linkuri externe

    Comment


    • Eu beau cat se poate de des 1-2 paharele de tzuica seara, pentru dezinfectarea gatului. Nici eu n-am racit pana acum. Sau nu mi-am mai dat seama...

      Comment


      • @evolution: ar fii de preferat sa faci ca shaloo: usturoi. In timpul mese, ca sa nu-ti provoace greata.
        Cat despre imunomodulatorii, nu ma pot da decat cu parerea, si sunt circumspect. Or fii bune, dar exista si alte modalitati de ati intretine sanatatea.

        100 de grame de ardei gras contin cam 200 mg de vitamina C ( de 3-4 ori necesarul zilnic), si multa vitamina A ( putin peste necesarul zilnic), excelent pt asemenea perioade.
        Si macesele sunt excelente surse de vitamina C. Asa ca nu va imbuibati cu citrice sa omorati stomacul

        @wotan: tuica nu dezinfecteaza. Are ceva cantintate de etanol, dar nu actioneaza cu nimic pe virusuri si bacterii. Trebuie spirt industrial si in cantitati impresionante. In schimb, este buna inainte de masa...stimuleaza secretia gastrica si tranzitul, deci o absorbtie mai buna.
        Last edited by Cezar; 29 January 2010, 12:33.

        Comment


        • Originally posted by ZSO View Post
          pai acuma stii cum ii, ar fi culmea sa stai si comod la volan sa schimbi vitezele numa din incheietura mainii si sa si ajungi la frana de mana......
          trebuie sa te obisnuisti sa tragi frana de mana in alt mod....dar eu zic ca e ok...merita investitia mai ales la pretu asta nici nu se discuta, dute aline si cumparatio pana mai se gaseste

          Salut salut
          Am si eu niste intrebari legate de cotiera, mmi-am cumparat si eu una de la magazinul ala, dar sunt cam in ceata cu montajul ei, mai precis cu "intaritura" aia din metal care m-am tot uitat la ea si nu stiu unde ii este locul, si parca am primit mai putine holzsuruburi si suruburi, sau asa trebuie sa fie ??
          Ce-i care aveti aceasta cotiera, lamuritima si pe mine cum ati motato, si daca trebuie sau nu aceea intaritura de plastic!
          Mersi mersi
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Wotan View Post
            Eu beau cat se poate de des 1-2 paharele de tzuica seara, pentru dezinfectarea gatului. Nici eu n-am racit pana acum. Sau nu mi-am mai dat seama...
            Eu i-am tot dat cu visinata (exact la raceala ma gandeam!).
            Inafara ca am golit borcanu n-a avut nici un efect, am un pic de frisoane.

            Comment


            • Nu te speria Octavian, o sa intre @cezar si o sa iti spuna de ce ai frisoane!
              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
              Magazin Piese de Schimb.
              www.facebook.com/ElectroteknikPag

              Comment


              • Originally posted by wizard24 View Post
                Salut salut
                Am si eu niste intrebari legate de cotiera, mmi-am cumparat si eu una de la magazinul ala, dar sunt cam in ceata cu montajul ei, mai precis cu "intaritura" aia din metal care m-am tot uitat la ea si nu stiu unde ii este locul, si parca am primit mai putine holzsuruburi si suruburi, sau asa trebuie sa fie ??
                Ce-i care aveti aceasta cotiera, lamuritima si pe mine cum ati motato, si daca trebuie sau nu aceea intaritura de plastic!
                Mersi mersi
                Mai iti trebuie 4 holsuruburi cu care prinzi cotiera de piciorul ei, intaritura de metal vine in spatele frinei de mana de unde scoti plasticul in care era surubul din spate. E un pic greu de montat, prima oara a durat mai bine de o ora, trebuie sa-ti dai seama ce unde vine ca nu ai instructiuni, pe threadul dedicat cotierei ai in primele pagini instructiuni de montare a cotierei de la armster, poti sa iti dai seama si de acolo cam cum vine montata.

                Comment


                • Miki mersi fain pentru info-uri!
                  Am sa ma uit pe threadul unde se discuta despre cotiere si ma pun sa studiez mai calumea si cotiera, si sper ca intr-un final sa-i dau de cap si sa o montez!
                  Mersi incaodata!
                  sigpic

                  Comment


                  • Daca ai timp vino maine la patinoar pe la 16,30 si iti arat cum sa o montezi.

                    Comment


                    • si eu mi-am luat una
                      wizard niste berule si le montam noi ca use intra )
                      sigpic

                      Comment


                      • Miki as, veni cu cea mai mare placere, si nici nu am mai fost demult la intalnire, dar din cauza programului de la servici care nu imi permite sa ajung.E mai nasol un pic, din cauza serviciului.
                        Sper sa-i dau de cap cumva la cotiera si sa reusesc sa o montez.
                        Oooo....evo, shi fashi?))) da da le montam , dar la final poate reusim sa o punem invers )))
                        PS: chiar a zis nenea' ala(vanzatorul) azi ca inainte sa vin eu cu ceva timp a si dat una) ca unse trec alea ....oricum la prima vedere, cotiera e super ok ;)
                        Last edited by wizard24; 29 January 2010, 19:52.
                        sigpic

                        Comment


                        • si eu cand am luat`o mi-a zis ala ca au mai luat azi 2 inaintea mea deci unu ne-a luat fatza oare cine`i ? >
                          sigpic

                          Comment


                          • @wizard24: sper ca te-a lamurit miky, el e mai in masura sa-ti deie indicatie deaorece el mi l-a montat si mie si pe aceasta cale ii multumesc din nou
                            ce este de retinut sa nu uiti sa-ti cumperi 4 holsurubuiri, cum ai obs si tu ca lipsesc...si eu am pus un pic de silicon intre cele 2 platicuri, acolo unde este nevoie de acele 4 holsurubuir, asta ca sa fiu sigur ca nu scartaie
                            Last edited by ZSO; 29 January 2010, 21:30.

                            Comment


                            • Originally posted by Evolution View Post
                              si eu cand am luat`o mi-a zis ala ca au mai luat azi 2 inaintea mea deci unu ne-a luat fatza oare cine`i ? >
                              Cred ca eu am fost a-l treilea. Am luat una pe la 12.30, pentru fratele meu "WOX". Eu la cea originala, nu am avut intaritura aceea de metal, care nu prea stiu la ce foloseste. M-am gandit ca o fi pentru montarea la alte marci de masini. Oricum, merge foarte bine si fara intaritura aceea. Intr-adevar lipsesc niste holdsuruburi. Trebuie 4 holdsuruburi mai subtiri si mai lungi cu cap mai mare, care prind cotiera de suportul de plastic si 4 suruburi mai scurte si mai groase care prind suportul de plastic de cadrul din plastic, care incadreaza frana de mana. Singurul lucru care trebuie la montare este o masina de infiletat cu baterie, capul ptr. infiletare si un burghiu de 3. Este destul de simplu. Nici nu trebuie acele saibe de prindere, care exista in pachet si care oricum daca ar trebui sa fie folosite, ar fi insuficiente - sunt doar 2 si ar trebui 4. Daca veniti maine la intalnire va voi arata eu cum a fost montata la mine.
                              Last edited by Rouge de Feu; 29 January 2010, 21:45.
                              sigpic

                              Comment


                              • Se pare ca totusi e nevoie de cadrul acela de metal, ptr. montarea cotierei. Am vazut si la intalnire si cautand pe forum am gasit aici - http://www.loganclub.ro/forum/cotier...hlight=cotiera - niste explicatii cu poze pe viu super.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google