Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vazut si salutat azi pe Octavian in Gradiste (eu chiar atunci plecam de la munca iar el mergea spre Metro). Salutam si aici... Si ma si bucur ca a recunoscut masina, desi nu mai am sticker-ul pe parbriz deoarece l-am schimbat sapt trecuta OFF-TOPIC (din cauza de crapatura efectuata de vreun vecin binevoitor care a aruncat cu ceva de la etaj direct pe parbrizul meu ) Si daca tot am ajuns la capitolul vandalism/distrugere azi am vazut ca am niste zgarieturi destul de "frumoase" pe ambele portiere din stanga (facute, presupun, de alt vecin caruia i-am ocupat probabil locul de parcare aseara) END OFF-TOPIC
    sigpic

    Comment


    • Romania, mereu surprinzatoare
      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
      Magazin Piese de Schimb.
      www.facebook.com/ElectroteknikPag

      Comment


      • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
        Vazut si salutat azi pe Octavian in Gradiste (eu chiar atunci plecam de la munca iar el mergea spre Metro). Salutam si aici... Si ma si bucur ca a recunoscut masina, desi nu mai am sticker-ul pe parbriz deoarece l-am schimbat sapt trecuta OFF-TOPIC (din cauza de crapatura efectuata de vreun vecin binevoitor care a aruncat cu ceva de la etaj direct pe parbrizul meu ) Si daca tot am ajuns la capitolul vandalism/distrugere azi am vazut ca am niste zgarieturi destul de "frumoase" pe ambele portiere din stanga (facute, presupun, de alt vecin caruia i-am ocupat probabil locul de parcare aseara) END OFF-TOPIC
        Daca tot vorbeai de parbriz.
        Am avut o crapatura la mijlocul lui,iar azi dimineata am dus masina la Verbita sa mi-l schimbe.Cand sa ma duc sa o ridic(acum vreo ora)o gasesc cu parbrizu schimbat,cica nou,dar vreau sa va spun ca desi era foaret murdar mie nu mi se pare a fi nou!!
        L-am intrebat pe ala si a zis ca e 100% nou!!!
        Oricum sunt foarte nemultumit de cum arata ,,noul parbriz" sa nu mai zic ca mi-au murdarit interiorul masinii in ultimul hal,de la bord la scaune,tapiterie!!!
        Mai multe nu zic,dar am masina de 4 luni si deja m-am cam saturat de atatea belele si servicii proaste!!!

        Comment


        • Alin toti avem probleme cu servicile si cu masina(si eu la cate hibe am mai avut cu ea,din astea minore,dar sacaitoare,imi cam trec poftele pentru logan),acuma nu stiu cum de ti-au lasat masina in halu ala,dar si eu am avut o indoitura pe aripa si am duso la ei sa o faca, a doua zi a fost gata,cand am venit sa o ridic mi-au dat-o baieti spalata(interior/exterior)deci era ok,nu stiu cum de tie ti-a lasat-o asa!Si eu am mai avut hibe cu masina si ma-m dus la ei si de 3 ori si tot asa facea,pana am dat de problemele care o deranja pe forumuri,si am facut-o eu acasa!
          Si pe mine ma deranjeaza sa ma duc cu ea in service,ca fac aia lucrare de mantuire!
          sigpic

          Comment


          • Pai intocmai ca avem probleme,voi renunta sa mai iau Logan.
            Am vrut in viitorul apropiat sa iau si eu un Logan facelift,dar m-am razgandit!!
            O sa studiez foarte bine piata ca sa nu o mai dau inca o data in bara!!!
            Eu inteleg ca sunt probleme si la alte firme gen Skoda,Renault chiar si Bmw,dar ti-am zis o am de 4 luni si mai mult in service si in probleme sunt cu ea!!!

            Comment


            • Pai da alin si pe mine ma bate gandul tot mai tare sa o vand,(dupa ce nu mai am garantie la ea,cred ca o sa o dau),si eu am avut tot felul de probleme cretine si minore,dar sacaitoare cu ea(la 2-3 luni dupa ce am cumparat-o),si care si pe mine ma seaca sa le am,mai ales ca masina a fost cumparata de noua!
              dupa ce o dau ma bate gandul la o skoda octavia tour(daca o sa mai fie oferta)sau la un kia ceed/pro ceed,
              sigpic

              Comment


              • @Red_Alin: Stai linistit ca nu esti singurul care a patit asa ceva la Verbita (vb de parbriz). La fel si la mine, dupa ce mi-au montat noul parbriz, am mai stat eu vreo 20 de minute in parcare sa curat parbrizul si masina care era plina de praf si noroi uscat (au pus husa aia numai pe scaunul soferului iar in rest nimic), dar au fost prompti cu schimbatul (in alt loc trebuia sa astept o saptamana pana mi-l schimbau).

                In schimb eu chiar as vrea sa imi iau cat de curand( in cel mult un an ) un Logan facelift Prestige Diesel 85, fiindca are 5 ani garantie (din care 2 e cea extinsa care trebuie platita) si numa' bine se incadreaza in 11k Euro si sa fim seriosi e o masina OK la banii astia.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Red_Alin View Post
                  Pai intocmai ca avem probleme,voi renunta sa mai iau Logan.
                  Am vrut in viitorul apropiat sa iau si eu un Logan facelift,dar m-am razgandit!!
                  O sa studiez foarte bine piata ca sa nu o mai dau inca o data in bara!!!
                  Eu inteleg ca sunt probleme si la alte firme gen Skoda,Renault chiar si Bmw,dar ti-am zis o am de 4 luni si mai mult in service si in probleme sunt cu ea!!!
                  Cam devreme te-ai saturat de masina. Chiar asa de proasta ai nimerit? Sau e problema altundeva si nu-ti dai tu seama... Eu cred ca perioada in care luai o dacie noua si pana ajungeai acasa pierdeai usa si toba a trecut de mult.
                  Daca nu te superi am o mica curiozitate: spune-mi ce fel de probleme ai avut in 4 luni. Si eu am fost posesorul unei Dacii luata de noua si am avut in 6 ani cat am tinut-o maxim 4-5 probleme care nu s-au datorat exploatarii.
                  sigpic

                  207 noir obsidien

                  Comment


                  • Scuze ca intervin. Nu am participat la intalniri (din cauza timpului liber care lipseste).
                    Intradevar se merita noul Logan facelift, pretul e c-am acelasi iar garantia e destul de mare. Ma intreb ce modificari au adus si oare si-au dat seama ca e o masina fiabila pentru drumurile noastre?
                    Ieri am fost la Verbita - Aradul Nou pentru prima revizie. Servicii ireprosabile. Nu e aglomerat. Pentru programari tel. 0357/434753. E bine sa intrebati daca au enele piese de schimb deoarece nu sunt chiar asa de bine aprvizionati ca si servisul din Vlaicu. Toate cele bune. Ca si o "gluma"...parbrizul se schimba cu picioarele...

                    Comment


                    • Originally posted by sorinj View Post
                      Cam devreme te-ai saturat de masina. Chiar asa de proasta ai nimerit? Sau e problema altundeva si nu-ti dai tu seama... Eu cred ca perioada in care luai o dacie noua si pana ajungeai acasa pierdeai usa si toba a trecut de mult.
                      Daca nu te superi am o mica curiozitate: spune-mi ce fel de probleme ai avut in 4 luni. Si eu am fost posesorul unei Dacii luata de noua si am avut in 6 ani cat am tinut-o maxim 4-5 probleme care nu s-au datorat exploatarii.
                      Desi unele dintre probleme au fost minore,o sa ti le amintesc!!
                      1.Probleme la Cd player-ul masinii.
                      2.Nu se inchidea bine portbagajul.
                      3.Zgomot stresant la deschiderea masinii(scartaie ceva la usa spate stanga)
                      4.Scurgere de ulei pe cureaua de distributie.
                      Iar ultima poveste este cea cu parbrizul care sa zicem a fost ghinion!!
                      Oricum eu fac parte din categoria alora care nu au nimerit-o deloc cu Logan-ul!!!Asta e!!!

                      Comment


                      • Sa ma scuzi daca iti spun ca esti exagerat, la asa probleme nu cred ca te poti satura de o masina in 4 luni.
                        Nu imi dau seama ce ai patit cu cd-ul dar aia chiar nu prea tine de masina si poate fi influentat de calitatea cd-urilor pe care le bagi in el. Sau daca te referi la fidelitate atunci poti sa-ti iei unul mai scump.
                        Capacul portbagajului se poate deregla usor de la gropile Aradului, mai ales daca nu e fixat bine, dar banuiesc ca acum nu mai sunt problrme, cat despre scartait la usi, ca la aproape orice masina, mai devreme sau mai tarziu cresc greierasii si nu ai ce-i face (chiar si la marci mult mai bine cotate dupa un timp cresc greierasi).
                        In schimb povestea cu uleiul este zic eu este singura ta problema reala. Asa ca eu nu te inteleg de ce te-ai saturat de masina deja de la prima problema.

                        Poate nu stiai dar in vest se face o sondare anuala a opiniei publice de fapt a clientilor cu privire la satisfactia posesorului de automobil, iar ani la rand marci ca Mercedes, BMW, Audi, Range Rover, etc sunt destul de jos in clasament. Ideea e ca daca iti iei o masina ieftina nu poti sa ai pretentii de clasa de lux. Dar daca dai o caruta si jumatate de bani pretentiile si asteptarile cresc dar si dezamagirile sunt pe masura.

                        Avand in vedere varsta ta probabil esti la prima masina si nu ai simtit niciodata ce inseamna sa te lase masina in drum. Asa ca ai doar doua variante: ori sa iti iei o masina scumpa si sa fii si mai dezamagit, ori sa nu iti mai iei masina si sa circuli cu tramvaiul ca ala nu ti se va strica vreodata.
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • Aici tin sa te contrazic ....Mie mi s-a intamplat sa vreau sa merg pe centru si s-a stricat tramvaiul intre polivalenta si podgoria si a trebuit sa merg pe jos (ca eram falit si n-aveam bani de taxi)

                          Comment


                          • Scurgerile de ulei pe la distributie, este ceva tot mai intalnit la Logan. Se rezolva in service gratis.

                            Comment


                            • Of dar atatia bani sa am acuma de cate ori am ramas si cu vechea Dacie.))
                              Nici nu are rost sa enumar acuma din ce cauza ca mi-ar trebui ore intregi!!
                              Am avut,(de fapt parintii ca pe vremea aia nu aveam permis)Audi 100 si VW Polo,ambele erau de prin 88 dac nu ma insel.Oricum masini foarte bune.
                              Dar ma rog e o parere personala asa ca.....
                              P.S.Sorinj de ce nu ti-ai luat Logan daca tot il lauzi atata?

                              Comment


                              • Nu o avut bani destui pt logan:P
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google