Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Red_Alin View Post
    Of dar atatia bani sa am acuma de cate ori am ramas si cu vechea Dacie.))
    Nici nu are rost sa enumar acuma din ce cauza ca mi-ar trebui ore intregi!!
    Am avut,(de fapt parintii ca pe vremea aia nu aveam permis)Audi 100 si VW Polo,ambele erau de prin 88 dac nu ma insel.Oricum masini foarte bune.
    Dar ma rog e o parere personala asa ca.....
    P.S.Sorinj de ce nu ti-ai luat Logan daca tot il lauzi atata?
    Intrebarea asta mai bine ai adresa-o lu' Verbitza, care vinde Loganuri, dar se plimba cu S klasse...

    Nu trebuie sa o iei in nume personal dar asta e parerea mea despre situatia ta - adica sa te plictisesti de o masina NOUA in 4 luni e prea de tot. De ce ai mai cumparat-o atunci. Sau ai cumparat-o cu ochii inchisi? Ori dupa reclame tv?
    sigpic

    207 noir obsidien

    Comment


    • Eu zic ca la niste chestii ca si scartaiutul usilor,troncanitul prin bord a nu stiu ce naiba,sau ulei pe la cureaua de distributie,sau "crapatul"sondei de mers inapoi,sau scurtcircuit pe bord la martorul stopului de ceata(sau alte tampeni pe care nu ar trebui sa le aibe asa de repede o care pute a nou)is niste probleme totusi pe care o Masina Noua nu ar trebui sa le aiba dupa numai cateva mii de Km, si in plus mai is unele chesti pe care cei de la dacia le recunosc ca asa au iesit masinile din service cu probleme din acelea!Si nu cred ca 8-10-11(mii chiar)de ieuroi ii un pret de nimica(alti strang mult din partile dorsale ca sa le poata cumpara),ca fie iti iei logan de 6000 sau 10000 tot aceeleasi probleme le are,si deja sunt niste chestii mecanice(pe care le stiu ce-i de la dacia) care sunt de ceva timp la loganuri si culmea tot ies pe protile fabrici cu hibele alea la ele!
      sigpic

      Comment


      • Ai si tu @wizard24 dreptatea ta, si te inteleg perfect, cand ti se pune gand rau pe ceva atunci ii vezi doar defectele chiar daca sunt si parti bune. Eu spun ca fiecare marca si model are hibele sale, si sa nu uitam ca multe componente de la marcile straine se fac de ceva vreme in Romania, unde pretul dicteaza calitatea, si nu cred ca apeland la modele straine rezolvi problema fiabilitatii 100%.
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • Sorine nu ai Logan ca sa sti cum e!!
          Pe bune,poate ai condus,ai vazut cum merge dar e altceva cand e al tau si il ,,calaresti" de zor ba prin oras ba afara!!!
          Chiar s-au adunat prea multe in 4 luni(5200 si ceva de km).
          Oricum sper sa ajung sambata la intalnire sa discutam mai multe acolo!!

          Comment


          • Iar incep sa rad de unul singur. Dupa cum spuneau si restul chestia cu uleiul e intradevar o problema, dar rezolvabila pe service (desi nu trebuia sa apara), dar restul ... Sunt consumabile la toate masinile. Si eu am greieri in masina si ma enerveaza, dar stiam ca asta se va intampla chiar inainte de a o cumpara. Iar cine nu crede ca exista greierasi si in masinile straine nu stie ce vorbeste. Am un prieten director de service la masini straine in Timisoara si cand i-am zis ce "probleme" am a inceput sa rada zicand ca astea sunt obisnuite si la masinile straine.
            Oricum discutia vad ca merge pe o cale gresita. Daca mai aud de audi si vw mi se face greata. Asta-i o problema psihica a romanilor. Ar trebui tratati in masa. Sunt masini (si marci de masini) mai bune decat astea doua, dar romanii tot pe astea au pata. Toti se plang de cat consuma un logan, dar aia care viseaza la vw nu stiu cat consuma un golf care e aproape cat jumate de logan.
            ca o concluzie: redu' ... Vinde-o frate si ia-ti un golf si terminam cu discutiile astea, pe care le puteai deschide pe alte threaduri care sunt deschise pentru asta.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • Eu vroiam sa impartasesc concitadinilor,problemele mele.
              Unde vroiai sa postez,pe Logan Club Vaslui??
              Dar in fine cu asta am incheiat discutia!!!

              Comment


              • Degeaba te superi. Puteai sa postezi aici:
                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord


                si nu in ultimul rand aici:




                sunt mult mai multe, dar cred ca am dat suficiente exemple.
                asta era ideea. Iar daca vroiai sa ne impartasesti noua in special aceste probleme puteai (cred eu) sa ajungi macar la o intalnire si era mult mai ok. Puteam discuta linistiti si cu "exemplificare" despre astea.

                LE: daca ai intrat pe forum inainte de a-ti lua Logan atunci dezamagirea ta nu este justificata pentru ca stiai despre problemele masinii. daca in schimb ai intrat dupa, atunci imi pare sincer rau pentru tine. oricum incearca sa tragi cu ochiul si pe alte forumuri cu masini si o sa vezi ca nici la ei nu e chiar asa roza situatia.
                Last edited by bubu_vasile; 11 July 2008, 13:28.
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Bubule nu fi rau ! Lasa copilu sa isi exprime doleantele
                  sigpic

                  Comment


                  • Mah wizard am trecut aseara pe la 11 prin spate pe la teatru , is curios de un singur lucru, cum ai scos tu masina din parcare de acolo)))
                    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                    Magazin Piese de Schimb.
                    www.facebook.com/ElectroteknikPag

                    Comment


                    • PAg-ule frumos am scos-o ca o plecat dobitocu ala din spatele meu cu 307'le(adica din fata daca stateam cum trebe in parcare)))) si oricum dade-am cu spatele pana facea poc asa incet,daca nu stie ala sa-si lase masina cum trebuie!
                      sigpic

                      Comment


                      • Salut flacai. N-am mai intrat de mult aici, deci sunt cam in urma. Referitor la Logan si eu il am cam de 4 luni si am cam 4000 de Km cu el. Eu sunt foarte multumit cu el, consuma foarte putin,nu am greierasi, scartait de usi, troncanit prin bord, nu mi-a crapat sonda de mers inapoi, nu am avut scurtcircuit pe bord la martorul stopului de ceata, si nici nu am avut probleme cu inchiderea portbagajului sau cu Cd player-ul masinii. S-ar putea ca la alte logan-uri sa existe astfel de probleme, dar s-ar putea ca ele sa depinda si de motorizare, nu ma pricep, cel mult la loganul meu - diesel 85 HP Kis FM - nu am avut asa probleme. In schimb am constatat chiar ieri cand mi-am montat aparatorile de noroi, ca nu am cheie de roti, poate este si nu am stiut eu unde s-o caut. Singura chestie care este intr-adevar o problema este faptul ca tabla este foarte moale, lucru de care stiam inainte sa-mi cumpar masina.
                        Oricum consider ca in legatura cu nemultumirile, totul depinde de ce pretentii aveai inainte sa cumperi masina sau sa o primesti, deoarece e adevarat ca nu e BMW, Mercedes sau VW, dar la banii astia nu gasesti o masina noua, de aceeasi clasa, cat despre cele SH, la alea cand apar problemele, apai te costa ... Si nu cred ca la fel ca pentru problemele astea minore de la logan. Cat despre prestatia mecanicilor din service-uri, pai traim in Romania si ma gandesc ca si in celelalte service-uri lucreaza tot romani, asa ca....
                        In rest toate cele bune, ne vedem la intalnire.
                        sigpic

                        Comment


                        • Cheia de roti este in portbagaj si este de culoare neagra si nu se vede ca e "camuflata" de tapitiria din portbagaj.

                          Comment


                          • Am lamurit misterul lipsei cheii de roti (era bine camuflata in portbagaj si Rouge de Feu nu a observat-o)
                            sigpic

                            Comment


                            • Si uite asa promit unii ca vin de o vreme, ne strangem o multime de oameni pentu a ura bun venit la intalniri, si ei se fac pa ploua, dar inca e vara si nu tine, poate la toamna. Frumos mai @Red_Alin sa spui ca vorbim la intalnire si tu nu iti faci aparitia.
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • Parca se anuntau niste surprize la voi azi nu?
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google