Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @PAG: Ca sa fiu OFF-Topic un pic, nu prea exista vreo spalatorie care sa faca o treaba de calitate ieftin... No Offence !! Insa, nu cred ca masina va primi prea des asa un tratament de lux, asa ca eu zic ca se merita sa dai pana in 200 de lei daca treaba e facuta ca lumea si cu consumabile de calitate...
    sigpic

    Comment


    • Care vine maine (marti) seara pe la orele 20:00 la o spalatorie sa ne spalam masinile ?? Mergem unde stiti voi ca spala mai bine

      Comment


      • Mem poate... Vii la Pink ? e fain acolo
        sigpic

        Comment


        • Sa va zic si eu de spalatorii ....
          am venit de la drumul pe care l-am facut si imi era parbrizul plin de ganganii si la fel si fata (grila, faruri, etc). Am fost la o spalatorie luni ca deja mi-era sila de ea cum era. Mi-au spalat-o, am platit si cand am plecat surpriza: ganganiile tot acolo. Ma duc inapoi la aia si le zic de asta si imi spun ca nu au ce face ca am dat cu stergatoarele si nu intra in pret frecatul cu nu stiu ce solutie de indepartat insectele. Neavand chef de scandal m-am dus la alta spalatorie spunand ca le dau bani de spalat exterior (10 lei) si sa curete doar parbrizul si grila. Raspuns: "dam cu sampon si frecam putin si iese". Le-am zis ceva de genul: "ca mie nu imi frecati masina cu carpele sa se duca si vopseaua odata cu ganganiile" si am plecat. Nu stiu daca va vine sa credeti dar am mai incercat la alte 2 spalatorii si acelasi rezultat. Concluzia: ganganiile sunt tot pe parbriz si partial pe grila, masina e tot cu pete si urme de caca de pasare si eu astept sa am putin timp liber sa ma duc la spalatoria aia pe care o considera toti scumpa (inclusiv eu) dar care m-a scapat de fiecare data de ganganii fara sa se puna sa frece tabla.
          PS daca mergi la ei cu ganganii pe masina folosesc prima data o pre"spalare" cu sampon amestecat cu solutie de indepartat ganganii.
          Oricum niciodata nu mi-am luat masina de la ei cu pete sau caca neindepartate. E adevarat ca se mai scurge si la ei putin de la oglinzi (cateodata) apa, dar in rest eu sunt destul de multumit.
          cam asta e experienta mea cu spalatoriile meseriase.
          Apropo: a-ti vazut pe undeva prin comert solutie din aia de scos ganganiile de pe parbriz ?
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Deci cand mergem asa cu totii la spalatoria aia de lux cum zice bubu ? Sau macar ne explici sambata sa stim si noi
            sigpic

            Comment


            • Intestinele si sucurile proteice de pe parbriz se pot indeparta cu piutina apa (daca nu ai chef sa astepti pana la prima ploaie) le lasi sa se inmoaie, si apoi stergi parbrizul cu lama de cauciuc (operatie pe care o faceau pe vremuri boschetarii pe la semafoare). Eu asa procedez de obicei prin benzinarii, in timp ce se umple rezervorul (a nu se intelege altceva - sterg parbrizul doar MOM-ului nu si pe al altora).
              sigpic

              207 noir obsidien

              Comment


              • Normal tu ai timp, ca vorba aia pana se umpre rezervoru', da alti care baga de 20-30 lei ce fac? )
                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                Magazin Piese de Schimb.
                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                Comment


                • Pai vin in echipa ca sa bage benzol, vin cate 2 persoane, unu baga benzol in timp ce alalalt sterge parbrizu ))) asa ca la formula 1 cand intra aia la boxe,unu baga benzol,unu sterge casca,unu schimba rotiile etc))
                  sigpic

                  Comment


                  • Sorinu' ... Parca noi am mai discutat de chestiile cu insectele de pe parbriz. Stim noi cum e la tine cu insectele. Cand m-am oprit la o benzinarie am stat juma de ora (au mancat si s-au plimbat putin copiii) si eu am tot udat parbrizul de cel putin 5 ori si l-am tot frecat cu "scula" aia de cauciuc de la benzinarie si tot nu am scos urmele de pe el. E adevarat ca grosul s-a dus, dar din pacate au ramas zeci de punctulete pe el si cateva dungi suparatoare.
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Mah bubu mergi si tu mai incet sa te poata ocoli gazele, daca tu mergi cu viteza lumini ce pot sa faca si saracele insecte!
                      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                      Magazin Piese de Schimb.
                      www.facebook.com/ElectroteknikPag

                      Comment


                      • Originally posted by bubu_vasile View Post
                        Sorinu' ... Parca noi am mai discutat de chestiile cu insectele de pe parbriz. Stim noi cum e la tine cu insectele. Cand m-am oprit la o benzinarie am stat juma de ora (au mancat si s-au plimbat putin copiii) si eu am tot udat parbrizul de cel putin 5 ori si l-am tot frecat cu "scula" aia de cauciuc de la benzinarie si tot nu am scos urmele de pe el. E adevarat ca grosul s-a dus, dar din pacate au ramas zeci de punctulete pe el si cateva dungi suparatoare.
                        Am mai discutat, dar de atunci am mai facut o megacalatorie, de unde am adunat si eu cateva zeci de insecte, iar pe la inceputul saptamanii cand am bagat plinul la pug, si am avut timp sa tot frec parbrizu' asa cum spui tu a iesit grosul, dar parca la mine nu au ramas atatea punctulete (poate am prins o galeata cu mai mult detergent). E adevarat ca pe spoiler pe grila si pe bot e plin de suculente si uscate insecte. Daca apar/apari pe la meetingul de sambata o sa vezi cu ochii tai.

                        Un exemplu de materie organica "culeasa" de un tren de mare viteza.
                        Attached Files
                        Last edited by sorinj; 21 August 2008, 21:31.
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • O sa vin ... Daca vin toti cei care s-au anuntat pentru sambata o sa fim iarasi mai multi. In ultimul timp lumea s-a ferit de soare (si de ploaie)
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Eu 75% sigur ca vin.

                            Ca fapt divers, azi am intalnit multa lume pe DN Arad - Timisoara... Primul a fost Sorin care inainte de TM cu vreo 15 km m-a depasit (era destul de grabit si nu am reusit sa tin pasul cu el), dar l-am prins din urma in TM la coada la semafor si am reusit sa il fac sa ma observe Al doilea a fost Octavian, care mergea spre TM cand eu veneam inapoi acasa, l-am vazut la vreo 5 km de Ortisoara cum vii dinspre TM... Sunt 100% sigur ca el nu m-a observat, mai ales ca eram cu Matizul in ambele cazuri.
                            sigpic

                            Comment


                            • Scuze Daniel, dar chiar nu stiam ca am trecut pe langa tine. Eu care credeam ca am mers foarte incet si m-ai prins din urma la semafor am ramas surprins ca nu te-am vazut pe drum. Din cate am observat azi ai fost sofer pentru 3 doamne si un copil?

                              Eram putin oripilat de anumiti soferi... In cazul de azi pe un tampit cu un camion Scania cu remorca lunga. Inainte de Vinga s-a bagat in depasire. In fata era un camion lent apoi o femeie cu masina rosie (nu mai retin dar cred ca era Aveo), tampitul cu Scania si apoi eu. La un moment dat idiotul se gandeste ca trebuie sa depaseasca (nu avea loc, ca si eu urmaream aceeasi manevra) dar el se baga. Ajunge cu cabina in paralel cu Aveo si normal ca trebuia deja sa revina pe banda dreapta ca din fata se apropia o alta masina. Natural, fara vreo emotie semnalizeaza si se baga la loc pe banda. Saraca femeie din Aveo era sa fie raschetata de remorca si aruncata afara de pe sosea. Si nu avea nici o vina. Noroc ca i-a venit ideea sa franeze, ca eu am si vazut-o deja in santz. Trec de Vinga si ajung idiotul in urcare unde din nou natural se pune sa depaseasca o Dacie 1300 care mergea cu 90. Din spate ii fac semne sa se retraga pe banda lenta, dar nimic. Omul se credea in excursie spre Timisoara in autoturismul personal. Mai rulez ceva vreme in spatele lui iar tampitul incepe sa ma dirijeze... Semnalizare stanga, semnalizare dreapta, scos mana pe fereastra, iar semnalizare stanga ca nu mai merge, si iar dreapta ca merge. Intr-un final l-am depasit, dar eu cred ca in lipsa de sosele cu mai multe benzi in Romania si cu soferi de teapa acestui individ care ar mai trebui prelucrati la bunul simt, ne vom afunda in mocirla Europei. Nu e admisibil ca pe un drum superaglomerat cum e Arad - Timisoara sa ai numai 2 benzi, vehicule lente, carute, scuteristi, tampiti, limuzine de lux si sportive. Dar de ce sa se mai chinuie cu DN-ul cand in curand (2050-2080) la Timisoara vom merge pe autostrada?
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • Legat de soferi de tir, numai ce a fost un accident ieri dimineata pe TM-AR tot asa din cauza unui sofer de tir,tot asa crezanduse adevarat si ca cine-i el, a venit cu viteza tot prin apropiere de vinga in ceva panta, a avut prea mare viteza nu a observat ca niste masini in fata lui sa-u oprit, a derapat a tras de volan, a agatat un microbus si a intrat pe contrasens unde a luat in plin o dacie papuc cu 4 pers la bord, 2 au murit instant(nu vreau sa zic cum erau toti imprastiati pe acolo) iar unul sa lipit de parbriz si un baiat de 18 ani din masina a murit la spital dupa cateva ore!
                                Si toate astea din cauza unui sofer de tir care se crede D-zeu de acolo de sus din cabina ,si nu ii pasa de nimeni!
                                PS:soferul de tir a scapat nevatamat! :|
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google