Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nah bine , traim in romania , mie mi mai frica sa ma duc de la arad la bucuresti decat arad munchen sincer!
    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
    Magazin Piese de Schimb.
    www.facebook.com/ElectroteknikPag

    Comment


    • @Sorin: Da, am mers la un control oftalmologic cu mama si cu 2 din verisoarele mele. M-ai depasit inainte de limitarea aia la 70 unde statea si radarul si mai obisnuiesc sa stea acolo cei de la ARR. Erai destul de concentrat si si eu te-am vazut doar in momentul in care erai in depasirea mea asa ca nu m-am agitat cu saluturile sa nu iti distrag atentia. Pana la TM am stat cam la o masina in urma ta, ca cu 4 persoane la bord + AC cuplat nu prea mai avea vlaga saracu Matiz sa mearga mai repede, plus ca de pe contrasens veneau non stop masini.

      @PAG: Sa stii ca ai dreptate... In cazul meu, a fost mult mai putin stresant si cu siguranta mai putin obositor sa conduc 1100 de km pe autostrada din Klosterle pana in Romania decat sa ma duc de la Arad la Bistrita (aprox 400 de km). In 2200 de km (dus intors din Austria), nu am primit niciun flash, claxoane, injuraturi etc. In momentul in care depaseam mai multe TIR-uri si venea din spatele meu cineva cu viteza mai mare, frana, si astepta pana terminam manevra de depasire si ma retrageam pe banda 1, dupa care mergea mai departe fara sa ma injure, claxoneze sau flash-uri. Cei de dincolo sunt mult mai civilizati decat cei de aici (desigur si aici in Romania exista exemple pozitive, sunt sigur, dar acestia nu prea ies in evidenta din cauza majoritatii care au apucaturi de oameni preistorici la volan) si tin cont de faptul ca esti strain cu masina mai slaba care nu poate sa fuga non-stop cu 130-150 km/h.
      Last edited by MAVERICK_SS; 23 August 2008, 13:27.
      sigpic

      Comment


      • Se cred mari astia cu tirurile...Cand am venit cu Gaby din Harghita am prins un prost dinasta, defapt multi,da noa. Mergem lejer cu vreo 100, era seara deja, Deva-Arad.
        Urmeaza o curba ,si dupa curba ce credeti ca am vazut? O gramada de faruri venind spre noi. Un Tir depasea un Tir. Ne-o facut cu flash-u (cu mesaju ca nu-i loc ) si a trebuie sa franeze Gaby pana aproape la 0 km/h .
        La fel si ieri si noi am fost la Timisoara.
        Ai unde sa-i dai 140 ? Nu prea. O prins Gaby 140 -150 ,drum liber in fata dar n-ai cum s-o tii asa ca din sensul celalalt s-o bagat un prost cu mercedes in depasire.A trebuie sa franeze la vreo 90.
        ce s mai zic...Traim in Romania si asta ne fura tot timpul.
        sigpic

        Comment


        • La Multi Ani, Sorin. Numai bine, sanatate si toate cele bune !
          sigpic

          Comment


          • La multi ani Sorin! Multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor care te pot face fericit!
            sigpic My Black Pearl

            Comment


            • La multi ani Sorin!
              sigpic

              Comment


              • Multumesc.
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • Ai imbatranit sorine ) deja cresc nr viitorilor pensionari
                  la multi ani
                  sigpic

                  Comment


                  • O fost ziua ta si nu ai zis nimic?
                    LA MULTI ANI!

                    Comment


                    • La multi ani!!

                      Comment


                      • Pai nu ai auzit mai aline ca l-am felicitat cand am ajuns la intalnire ? Sau nu ai fost pe faza ?
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • Am 60 000 km la masina si vreau si eu sa stiu , ce piese trebuie schimbate ,1.4 MPI
                          Last edited by Pagu; 1 September 2008, 17:14.
                          Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                          Magazin Piese de Schimb.
                          www.facebook.com/ElectroteknikPag

                          Comment


                          • La multi ani Miky_48!!!

                            Comment


                            • La Multi Ani Miky, toate cele bune si cat mai multi kilometri fara evenimente
                              sigpic

                              Comment


                              • Sambata ce vine, dupa intalnirea de la patioar, mergem la venetia unde ne face sorin cinste la toti.... Acuma nu stiu daca-i pe bune treaba ...Eu i-am zis ca nu e nevoie ...Dar a insistat omu ...Chiar a zis sa venim cat mai multi !

                                La Multzi Ani Sorine !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google