Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La ultima revizie dupa ce m-au tuns de bani (mi s-a parut mult cat am platit) nu m-a mai sunat nimeni, cum au facut de fiecare data (de doua ori)...parca stiau ca au calcat pe bec.

    Comment


    • Originally posted by Rouge de Feu View Post
      @Alin spune-ne cum a fost la revizie. Te-au lasat fara probleme sa stai langa masina? Cat a costat? Ce ti-au facut la masina? Ce ulei ai pus pana la urma?
      Am mai spus-o pe thread-ul cu reviziile,dar va spun si voua aici:
      Asadar revizia de 1 an,15550 km;
      Ulei Mobil 1 ESP Formula 5w30(211 lei)
      Filtru ulei
      Filtru aer
      Plus ca au mai adaugat ei antigel,licid de frana plus alte verificari(lumini,directie,usi.)
      Am mai platit 180 de lei manopera si filrele.
      Asadar cost total 391 de lei,dar cu un ulei strong in motor.:
      Deci recomand service-ul din Aradul Nou din mai multe motive:
      Nu este nebunia aia ca in Vlaicu,te programeaza pe loc,iar daca nu au alta masina ti-o si face pe loc.
      Te lasa sa stai langa masina numai sa intrebi tu(eu nu prea am stat,numai spre sfarsit cand l-am intrebat pe mecanic despre probleme majore)
      Mecanicii sunt parca mai atenti ca in Vlaicu,lucreaza mai finut,dar si mai repede(revizia mea a durat vreo 40 de minute).
      Una peste alta foarte multumit de revizie si e clar ca tot acolo o sa continui sa imi fac si urmatoarele revizii.

      Comment


      • Cei din Aradul Nou sunt foarte ok. Am facut doua revizii la ei. Jos palaria ! Si sunt si foarte atenti cu masina. Inginerul de la ei e de milioane. Mie mi-a schimbat in garantie intercoolerul ca asa specifica producatorul (ceva lot cu probleme) au fost foarte prompti. Sa le tina "cel de sus" naravul.

        Comment


        • am o intrebare pe care demult vroiam sa vi-o pun si tot am uitat. atunci cand trebuie sa mergeti cu 50 km/h prin oras in ce treapta de viteza mergeti ? 3 sau 4 ? si cat va arata turometrul ?
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Treapta a 2-a 3500 RPM si mai rar a 3-a 2250-2500 RPM. Eu mai mult merg cu a 2-a dupa ce se incalzeste motorul.
            fara linkuri externe

            Comment


            • Eu merg in 4-a la 50km/h daca vad ca nu e aglomeratie. Cand e aglomerat doar a 2-a si a 3-a
              sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

              Comment


              • Cu treapta a 3-a si o duc cu 60km/h, viteza reala fiind de 57-58km. Am deja o pozitie comoda cu care m-am obisnuit la pedala. Pe turometru am c-am 2300-2400 rot/min.
                Daca folosesc a 4-a risc sa depasesc viteza legala si motorul se simte putin subturat (1700-1800 rot/min.).

                Comment


                • alin: ce turatie ai in a 4-a la 50 ?
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • In a 4-a la 50 ai vre-o 1750 RPM. Eu zic ca e subturat calumea motorul tinand cont ca cuplul maxim e la 3000 RPM la motorizarea voastra si la 3750 la motorizarea mea. Daca vreti consum se poate merge si cu a 4-a dar probabil in timp se depune calamina si apar alte belele. Eu prefer sa merg cu ea cat mai aproape de cuplul maxim cu toate ca am un consum cu 1L mai mare.
                    fara linkuri externe

                    Comment


                    • Eu cu motorasul meu de 1.4,la o viteza de 50km/h in general ma duc cu treapta a3a (2700 turatia),iar cand vreau consum ma duc si cu a4a(turatia undeva sub 2000).
                      Sunt momente cand ma duc si cu tr. a2a
                      Vorba lui Octavian,depinde de starea de spirit.

                      Comment


                      • Eu in 4-a la 50km/h am 1700 rpm, cateodata merg in 4-a si cu 30 km/h la 1000 rpm cand nu mai am chef sa schimb vitezele.
                        sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                        Comment


                        • Da zi-o si pe aialalta Alin si anume ca virgula cateodata mergi cu tra2a cu 80.)

                          Comment


                          • Aline tu d-aia ai consumu ala mic cu care te lauzi atata pentru ca mergi ca si taximetristii
                            La mine nu vede schimbat sub minim 2500 ture in nici o conditie.
                            fara linkuri externe

                            Comment


                            • Te rog frumos , nu generaliza , am spus cateodata cand nu am chef sa schimb si e libera soseaua, sa nu iti imaginezi ca atunci cand merg prin centru catre servici pot sa merg in 4-a cu 30 la ora. 90% din timp merg ca si ceilalti cu a 2-a si a 3-a.
                              sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                              Comment


                              • hihihi .... sa vezi ce consum am scos eu ... tareeeee. Pana la lipova si inapoi 6,2 %.
                                Asta pentru ca probabil nu s-a incalzit CB-ul si pentru ca m-am dus incet din cauza ca nu vedeam in fata. 'tu-i .... pe aia care nu mi-au reglat farul ... Efectiv orbecaiam pe drum.
                                Dar nici o problema. Plecat azi dimineata de acasa, tras o tura pana in vlaicu si apoi revenit in centru si a urcat la 6,9
                                pana ajung acasa o sa-si revina la normal ... 10 ca premiantii
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google