Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Red_Alin View Post
    Pai dinalea de cauciuc caut,nici prea mici,nici prea mari,nici prea ieftine,nici prea scumpe.
    Laule faza cu siliconul numai la tine am auzit-o.

    Da apropo Lau,tu de unde ti-ai cumparat aparatorile de noroi?
    Eu le-am cumparat din Gradiste de la prima statie de tramvai. Au fost 24 ron anul trecut (model Type R). Am folosit la mine silicon negru pentru ca se prind astfel foarte bine, plus suruburile, si nici apa nu pe langa ele (daca ai pus siicon unde trebuie).
    Nu prea au calitate in ele (cauciucul e c-am tare) si au o nervura unde iarna sta zapada. In rest sunt ok, nu mai am stropite portirele si pragurile cu noroi.

    Originally posted by Rouge de Feu View Post
    Abia astept sa le vad pe alea originale, care sunt ingrozitori de scumpe, daca sunt foarte diferite de ale mele.
    Shaloo cred ca are aparatori originale.
    Last edited by lau; 20 March 2009, 21:38. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Vazut azi, Live si in Direct Sigla Comunista Montata pe AR 35 ADI!

      Care ma ia si pe mine cu el sa ii fac consum mai mare la masina?Nu va ingramaditi )
      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
      Magazin Piese de Schimb.
      www.facebook.com/ElectroteknikPag

      Comment


      • PAGu' ... daca vrei vii cu mine ... noi doi mai avem experiente in mersul impreuna
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • De la lupul singuratic mi-am luat si eu aparatori 50ron fata spate.

          Comment


          • PAGu', alta data abtinete ... eu chiar am crezut ca vrei sa vii. Dar nah, se pare ca au avut altii dreptate.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • :| Bubu, eu tiam spus si pe privat ca nu mai fac mijto si glume pe forum, eu chiar am vorbit serios, dar porma m-am gandit ca , nu are rost sa vin ca la mai multi din "comunitate" nu le-ar fi placut prezenta mea, asa ca am abandonat ideea de a venii, desi cred cami`ar fi placut
              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
              Magazin Piese de Schimb.
              www.facebook.com/ElectroteknikPag

              Comment


              • crede-ma ca nu ar fi fost probleme. poate alta data nu te razgandesti. chiar si doru zicea ca se mira ca nu ai venit ca tie iti plac iesirile.
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Cum azi dimineata a trebuit sa merg cu Maty la mecanic sa vada ce damage-uri extra am incasat sambata, l-am vazut pe Lau in fata la birourile de la Astra, doar ca nu am apucat sa claxonez. Cu aceasta ocazie il salut aici.

                  La mecanic am avut parte de 2 surprize placute si anume:

                  1.Se pare ca nu am niciun damage suplimentar fata de ce se vede, iar capota mi-au indreptat-o si nu se mai vede deloc ca a fost indoita. Cu aceasta ocazie am facut si revizia de 30.000 de km mai devreme. Cost: 260,25 RON. Mai trebuie sa imi cumpar un suport de plastic care se fixeaza pe bara si tine suportul cu numarul si Maty e ca nou.

                  2.Se pare ca sigla e vestita deja prin Arad. Unul din mecanicii de acolo (dealerul Kia de pe drumul Curticiului) a recunoscut sigla si mi-a povestit ca e vecinul lui ALY_N si il stie si pe Shaloo. Deci am/avem o "pila" la service-ul de Kia/Daewoo.
                  sigpic

                  Comment


                  • inseamna ca la urmatoarea intalnire "tancul" Maty e prezent
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Daca vecinul lui ALY_N e Seba atunci ne cunoastem destul de bine.
                      fara linkuri externe

                      Comment


                      • @bubu: Normal, nici nu se pune problema.

                        @Shaloo: Sincer nu stiu cum il cheama pe mecanic ca nu l-am intrebat. Oricum, am stat de vorba doar cateva minute, ca revizia a facut-o alt mecanic.
                        sigpic

                        Comment


                        • Exact Shaloo de Seba e vorba si lucreaza ca mecanic la Kia.
                          sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                          Comment


                          • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                            Cum azi dimineata a trebuit sa merg cu Maty la mecanic sa vada ce damage-uri extra am incasat sambata, l-am vazut pe Lau in fata la birourile de la Astra, doar ca nu am apucat sa claxonez. Cu aceasta ocazie il salut aici.

                            La mecanic am avut parte de 2 surprize placute si anume:

                            1.Se pare ca nu am niciun damage suplimentar fata de ce se vede, iar capota mi-au indreptat-o si nu se mai vede deloc ca a fost indoita. Cu aceasta ocazie am facut si revizia de 30.000 de km mai devreme. Cost: 260,25 RON. Mai trebuie sa imi cumpar un suport de plastic care se fixeaza pe bara si tine suportul cu numarul si Maty e ca nou.

                            2.Se pare ca sigla e vestita deja prin Arad. Unul din mecanicii de acolo (dealerul Kia de pe drumul Curticiului) a recunoscut sigla si mi-a povestit ca e vecinul lui ALY_N si il stie si pe Shaloo. Deci am/avem o "pila" la service-ul de Kia/Daewoo.
                            Bine ca sa rezolvat ! Mie mi se zbarleste parul cand aud de tamponari. Te Salut si eu. Eu zi de zi sunt in oras si in afara orasului cu "golanul" meu. Cateodata il mai las sa se odihneasca si trec pe utilitara de la lucru care e un tanc pe patru roti cu servo-muschi.
                            Last edited by lau; 23 March 2009, 22:55.

                            Comment


                            • Si eu ma bucur ca am scapat relativ ieftin. Pana acum toate costurile extra (in afara de revizie) s-au ridicat la aproximativ 160 RON: 120 amenda, 20 un geam de la semnalizator fata si aprox. 20 acel suport de plastic pe care nu l-am gasit inca la magazin.

                              Oricum, am asa o ciuda pe mine de nu mai pot. In 2 ani jumate si mai mult de 120.000 km parcursi nu am facut niciun accident si reusesc acuma sa am unul asa stupid.
                              sigpic

                              Comment


                              • erai deja cu gandul la urcarea de la siria. asta este. Plus ca nu stiu de ce, dar la plecarea din parcare s-a observat o anumita graba pe care nu prea am inteles-o. Data viitoare o iau eu inainte si voi stati cuminti in spatele meu. Cum va las de capul vostru cum faceti prostii.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google