Discutii mai putin serioase ale bacauanilor si nu numai.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • epava!!!

    11022010.jpg 11022010(002).jpg
    11022010(003).jpg 11022010(004).jpg
    11022010(001).jpg

    nu stiu daca e dauna totala. motorul nu este atins deloc, nici directia. am mers cu ea si merge la fel ca inainte. treaba nasoala este la cupola. acolo sa vad daca se poate repara.
    dupa mine s-a mai rasturnat unul in acelasi loc. dimineata pe la 5, era sticla pe sub zapada si cei de la drumuri nationale nu dadusera cu nimic. dupa ce m-am rasturnat, dupa 1 ora jumate a trecut o "lama" pe acolo.

    se putea si mai rau. la ora9 cativa km mai departe. aici era descarcerarea, pompieri, salvare, politie, erau capsati in interior.

    sigpic

    Comment


    • Imi pare rau,unde te-ai rasturnat?

      Comment


      • Imi pare rau, masina se rezolva. Bine ca esti tu in regula. Cum arata stalpii? din poze nu prea se vede. Dar nu pare totala. E in curba aia de la Garleni?

        Comment


        • la trecerea de cale ferata dintre buhusi si racova. nu aveam mai mult de 40 la ora, va dati seama ca daca aveam viteza mai mare, eram acum sa spital si masina era conserva. inainte de bariera incetineam, cu frana de motor, si pur si simplu mi-a furat spatele, nu am mai putut controla masina de loc, devenise sanie, am inceput sa ma invart, am trecut bariera invartindu-ma, parca prinsese viteza si mai mare, si m-am proptit cu partea lateral stanga in dambul de zapada. mi-a tinut contra zapada si m-am inclinat pe lateral. cum acolo era un sant de un metru jumate, am inceput sa ma rostogolesc frumos si lin. era asa de frumos, parca eram in montagne russe, admiram cu sotia cum zboara covorasele, detectorul de radar (am BELTRONICS ), mancarea. am aterizat tot pe roti, am iesit frumos si am zis.... ura ce frumos!!! mai vreau o data!!! si apoi am vazut masina... oh, my god. masinuta mea!!! am inceput sa o inspectez, dupa care nevasta-mea imi spunea din masina sa o ajut sa iasa. ups!!! uitasem de ea. am spus: asteapta femeie!!! fiecare in ordinea prioritatilor: 1 masina 2 nevasta. ce-mi plac glumele mele si ce umor macabru pot sa am. suntem bine, masina e doar un obiect. atat timp cat sunt sanatos si pot lucra, o sa am ocazia sa imi iau alta/altele.
          sigpic

          Comment


          • Bine că sunteţi sănătoşi, cu tablele se rezolva. La ce soc. de asig. ai casco?
            a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

            Comment


            • dan te anunt ca astazi in jurul orei 13:00 tiau bagat masina in atelier
              am fost acolo

              Comment


              • imi pare rau sa aud asta sa inteleg ca vei veni cu pejosul de acuma la intalniri ) ca deh duminica dau si eu (in premiera ) la intalnire daca nu intervine altceva pana atuncea
                Last edited by ioneluxxl; 12 February 2010, 19:06.
                si daca ma superi nu-i asa ca e

                Comment


                • Cu 'pejosul' nu are cum,locuieste in Buhusi.

                  Comment


                  • am intrat si eu in logan club bacau sper ca data viitoare cand vin prin bacau sapot ajunge si eu la o intilnire de a clubului
                    sigpic

                    Comment


                    • Te asteptam,anunta-ne inainte ca sa te asteptam in parcare.De obicei ne gasesti in cafeneaua'Bulevard' in parcarea stadionului.

                      Comment


                      • am inteles astept cu nerabdare
                        sigpic

                        Comment


                        • Cand te hotarasti sa vii in Bacau ia-l si pe Domnul K,vad ca ne-a cam uitat.

                          Comment


                          • eu as lua pe toata lumea.........dar crezi ca vin?eu vin in general in weekand intalnirile cand sunt?
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ROLion View Post
                              dan te anunt ca astazi in jurul orei 13:00 tiau bagat masina in atelier
                              am fost acolo
                              stiam deja. am "cartite" infiltrate. stiu tot ce misca in jurul masinii.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by kata dog View Post
                                eu as lua pe toata lumea.........dar crezi ca vin?eu vin in general in weekand intalnirile cand sunt?
                                Duminica la ora 14,00 in parcarea stadionului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google