LOGAN CLUB BARLAD -discutii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by romeo-alex View Post
    dar te mai intreb odata ,sigur ai distributia rupta?sau cureaua de accesorii
    Am desfacut aparatoarea de plastic de la distributie si se vede cureaua cum sta atarnata.
    Acuma ma gandesc la 1200 lei si SPER sa nu treaca de 1500 lei....

    Originally posted by romeo-alex View Post
    ps:VIO nu iti ajunge salariul pe luna asta sa faci masina
    La ce datorii am... mai asteapta masinuta! Sa mai economisim....
    Last edited by ThaZul; 21 February 2012, 21:59. Reason: Automerged Doublepost
    Sarbatorim 1 an de Logan Club Barlad!

    Comment


    • cine a montat distributia ?asta care s-a rupt

      Comment


      • Eu am schimbat cureaua de distributie si rola plus curea accesorii la servisul de langa interex la 34000 km in noiembrie 2011. Mentionez ca masina este din iunie 2007 iar tot ce am schimbat au fost gates si ina. De curele si rola s-a ocupat mecanicul de acolo. Eu am auzit de multe piese care sunt contrafacute si puse in cutii originale. De asta am si preferat sa faca mecanicul comanda de curele

        In noiembrie 2011 cand m-am interesez de kitul de distributie am gasit in magazinele de piese auto din Barlad preturi de la 170 lei pana la 300 lei pe " original"(in cutie).
        Last edited by lucian h; 21 February 2012, 22:11. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

        Comment


        • de la 3 mil pleaca un kit de distributie cara nu-ti da palpitatii mai tarziu

          Comment


          • acum vrei sa o schimbi la service autorizat thazule cureaua de distributie ?

            Comment


            • la Calugareanu schimbarea:distributiei costa in jur de 400 lei; schimb ulei(Dacia Oil 5/40, 4 L),filtru si garnitura buson plus manopera costa 169, schimb bujii 90 lei, si mai erau cateva pachete service la preturi promotionale. eu am schimbat uleiul, am stat langa mecanic, restul de ulei mi l-a dat acasa.

              Eu am preferance 2007.
              La cureaua de accesorii mai este o rola sau intinzator.
              La cati km trebuie schimbata?
              Last edited by lucian h; 21 February 2012, 22:28. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic
              Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

              Comment


              • cand schimbi distributia schimbi tot

                Comment


                • urmeaza si eu sa schimb distributia acum in primavara deja am 54000 km ar fi cazul de acum are 5 ani masina

                  Comment


                  • @Mario: eu am schimbat-o la voi in oras la service mi s-au parut super baietii
                    deci cand schimbi distributia schimbi :
                    *-curelele (accesorii si distrubutie)
                    -pompa apa
                    *-role intinzatoare
                    *-pinionul de pe arborele cotit
                    -antigel
                    .... am uitat ceva ? ce-i cu * e obligatoriu din punctul meu de vedere

                    Comment


                    • Usere 2000 dar de ce tocmai la Vaslui
                      sigpic
                      Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                      Comment


                      • varii motive detalii pe mess , daca te intereseaza

                        Comment


                        • eu de cand am masina nu a vazut service dacia autorizat nici cand era in garantie
                          nu cred vreo data sa ajung in service dacia

                          Comment


                          • cu distributia nu-i de joaca ... uite ce a patit thazul chiar nu invatati din greselile altora ?

                            Comment


                            • @thazul a patit-o din alta cauza

                              Comment


                              • pentru ca s-a zgarcit la cateva milioane ... acuma baga mult mai mult ... si cu criza asta ... nu vreau sa ma pun in locul lui

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google