Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La multi ani domnu' Doru.

    Are cineva cunostiinte la RDS ca sa vina sa faca instalarea mai repede sa nu astept 1 luna?
    Last edited by braileanu; 21 September 2010, 10:39. Reason: Automerged Doublepost
    My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

    Comment


    • eu am avut batai mari de cap cu RDS-ul. nu au facut mesteru lu peste bine conexiunea la priza din casa si internetul mi se conecta pe 10 mb in loc de 100 mb. am stat asa vreo sapt, pana am sunat la relatii cu clientii si am stat de vorba cu o tipa vreo ora, explicandu-i ca acest calculator al meu nu are nimic stricat si problema este de la ei, iar ea o tinea pe a ei ca este calculatorul de vina. pana la urma am rezolvat-o cu o reclamatie la un post de plata de pe langa locul unde stau eu si in 24 de ore a venit un baiat de la RDS si a depistat problema. alta problema este faptul ca pot intarzia cu livrarea echipamentelor pana la 3 luni (scrie in contractul pe care l-ai semnat). reciverul de televiziune digitala a venit dupa vreo saptamana, in schimb telefonul fix nici acum nu a venit si contractul este semnat de prin iunie.
      deh, firma lu peste, angajati incompetenti, nervi multi, etc.
      acum ma "rog" sa nu pice internetul sa ramana echipamentul de pe scara fara curent, ca pe urma cine stie cat astept sa vina "mesterii"...
      dar am si viteza de descarcat mare. am prins chiar si 6 mb si 3 mb la upload, paginile se incarca aproape instantaneu, semnalul la televiziune digitala este perfect.
      se compenseaza intr-un fel...

      azi am facut test drive la duster, 2x4 85 CP. ca prima impresie, are o tinuta mai buna pe sosea decat loganul, suspensia este mult mai moale, nu te mai zdruncina atat tare, cutia de viteze ar fi de nissan, care cloncanea cand schimbam vitezele, interiorul placut pozitia la volan ridicata, capota o vad aproape pe toata, dand impresia ca este lunga masina.
      pana la urma am ajuns la concluzia ca loganul meu la 50.000 km merge la fel de frumos ca si dusterul la 6000 km
      Last edited by bogdan_1984; 22 September 2010, 21:43.
      sigpic

      Comment


      • Exact la fel am patit si eu cu internetul de la RDS. Ma rog pe mine m-au pus sa schimb si placa de retea si sa reinstalez Windos-ul. In final a venit un baiat si a facut legaturile la fire "pe direct" .

        Care-i faza cu cuponul de combustibil la test-drive?
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Cuponul pentru combustibil nu se da la test drive, ci la un pachet de revizie, iar acest pachet contine: ulei, filtru ulei, filtru combustibil, filtru AC, filtru aer si manopera.
          sursa: Fluturasul
          sigpic

          Comment


          • Am primit un fluturas si pentru test-drive. Si la fel cu cupon de combustibil ca la revizie.

            Ai vazut pe fluturas ce scumpa-i revizia la dacii(alea vechi) ?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • chiar si la 1.4 este scumpa - 279 lei. dar daca cumperi un autovehicul de la apan din galati primesti 100 lei pentru combustibil.
              sigpic

              Comment


              • Eu am internet de la Romtelecom de aproape 3 ani. A mers si merge brici. Doar ce am facut upgrade la VDSL de 20 Mb down si 4 Mb up. Si chiar merge in parametri. La upgrade de VDSL mi-au dat gratuit pentru 2 ani pachetul Dolce interactiv iNational. Deja ma gindesc sa renunt la abonamentul de cablu de la UPC, care au un serviciu cu clientii de toata jena. Se pare, din ce spuneti pe aici, ca si RDS-ul s-a luat dupa ei (UPC).
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                  chiar si la 1.4 este scumpa - 279 lei. ....
                  Cam scumpa in comparatie cu all from my:

                  Ulei 0-40 NL Mobil One 145 ron
                  Filtru ulei ...gratis
                  Filtru aer 10 ron...

                  Total 155 +...Manopera...

                  Deci ramane manopera....

                  PS 1: Scump d-le, scump...dincolo (la mine) era mai ieftin ...
                  PS 2: Tocmai am achizitionat Debica FRIGO 2 (2 buc de iarna) la 183 / buc (arata destul de bine...din toate pdv, urmeaza testul...binenteles la iarna)
                  PS 3: Oferta ulei 0-40 NL Mobil One 185 ron / 4 litrii la Sellgros cat si Debica FRIGO 2

                  PSSSSS a nu se crede ca se face reclama...nu am nici o legatura...aviz amatorilor.

                  Spor la cumparaturi...
                  Last edited by McDan; 23 September 2010, 10:21.

                  Comment


                  • m-am lasat de "sportul" asta - uleiul, pun dacia oil, nu mai bag bani aiurea in ulei.
                    m-ar interesa si pe mine anvelope de iarna, ca ne asteapta o iarna grea. de unde ai cumparat anvelopele?
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu mai crede tot ce spun lesii . Dar gume de iarna cumpara-ti.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Si eu am tot pachetul de la romtelecom si eram foarte multumit si de serviciile care le ofereau si de pret, dar saptama asta m-a sunat cineva de la serviciul cu clienti si mi-a zis ca scot de pe piata pachetul care il am. Mi-a facut o oferta de 85 lei cu internet de 12 mb si nu imi convine tinand cont ca la rds internetul are viteza mai mare si pretul e mai mic.
                        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                          ...m-ar interesa si pe mine anvelope de iarna, ca ne asteapta o iarna grea. de unde ai cumparat anvelopele?
                          Sellgros .... Debica FRIGO 2

                          PSSSSS a nu se crede ca se face reclama...nu am nici o legatura...aviz amatorilor.

                          Originally posted by Cristi_LCD View Post
                          Nu mai crede tot ce spun lesii . Dar gume de iarna cumpara-ti.
                          Fa-ma si pe mine curios (daca vrei)....ce insemana "lesii"... ca sa nu mor mai...nobe...?
                          Last edited by McDan; 23 September 2010, 15:04. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • leşii=polonezii. Cei ce au anuntat ca vine cea mai groaznica iarna din ultimul mileniu.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • polacii au zis ca o sa castige si cupa M.A.C.E.C. la dirt track si nu au facut-o dar nu strica 4 anvelope de iarna. voi ce anvelope de iarna aveti?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                                leşii=polonezii. Cei ce au anuntat ca vine cea mai groaznica iarna din ultimul mileniu.
                                Tx de raspuns...eram putin confuz...de aici...leșíe (leșíi), s.f. – Soluție alcalină.. ...etc ... si chiar ma gandeam ce are primaria cu prefectura...

                                Apropo si o alta chestie...care stie cat mai este un ITP ca se aproprie termenu'?
                                Last edited by McDan; 23 September 2010, 15:37.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google