Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 8 grade pentru un frigider e mult.. si raceste dar nu raceste destul de repede

    si daca are 4 ani tot degeaba ca al meu a picat dupa 3 ani.
    iar de congelator are motor separat si deaia e bocna

    Comment


    • Spune si tu "STOP SCUMPIRII BENZINEI"

      www.libertatea.ro - Varianta online a celui mai citit ziar din Romania


      SEMNEAZA ...
      Butea Aurel Laurentiu
      fara linkuri externe in semnatura
      BR - 21 - CNB

      Comment


      • in atentia celor care au platit taxa de inmatriculare/poluare (cine mai stie ce nume avea) in perioada iulie, sau dupa inceputul lunii iulie 2008. se dau banii inapoi platiti pt aceasta taxa, intergral sau partial, sau deloc
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by CeDeBe-L View Post
          Frigiderul are 4 ani nu-i vechi dar nci in garantie nu mai e.
          La service nu ma duc cu ditamai magaoaia dupa mine, e cam mare.
          Faza e ca de racit raceste, concelatorul e bocna, iar in frigider sunt intre 1 si 8 grade, am pus un termometru in el, face gheata pe patrea din spate in interior.
          Peste zi am cam 4-10 grade (mai deschid usa, una -alta) iar dimineata, ca n-a umblat nimeni noaptea la el, era 1 grad.
          Cea mai simpla solutie e sa dau un tel sa vina un depanator....bla-bla, dar am o mare jean cu banii in perioada asta si nu stiu daca nu vine unu si zice "Dom-le..., e aia, e ailalta"... si problema sa fie super simpla...sa se faca ca e cine stie ce si sa-mi ia cat nu face....
          deci el de mers, merge brici....da' ...nu se opreste sa-si faca dezghetarea aia automata la frigider
          0741188144 - Mihai (str. Plutinii)

          Comment


          • sigur avea in nume cuvantul "taxa", taxa se restituie, dar trebuie sa incepi un proces cu finantele, de un de recuperezi taxa pe care ai platit-o tu + rata de inflatie din anul respectiv pana acum,
            Last edited by mcm022006; 10 March 2012, 09:32.
            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

            Comment


            • "taxa de poluare" s-a chemat. probabil sunt mai multe moduri de restituire a acestor bani si mai multe moduri prin care statul a luat banii.
              sigpic

              Comment


              • e belea mare cu taxa asta...

                E o mare tampenie restituirea acestei taxe: dai in judecata finantele si vezi ce idei are justitia romana. Eu am un asemenea proces din octombrie 2010 si cica e greu si mai am de asteptat.
                Culmea tampeniei mi se pare faptul ca se restituie fara probleme taxa la orice junghi s-h adus din cimitirele auto ale jermaniei dar la o masina autohtona noua e greu dom-le.
                Este o invitatie clara sa cumparam rablele de afara, mai facem si ceva smecherii si le bagam ceva deprecieri, platim o taxa mai mica decat trebuie si ne da si banii inapoi cu dobanda!
                Ma simt ca un prost ca am luat masina noua (impecabila tehnic, mai sigura si mai putin poluanta) si romaneasca (sa manance si gura la aia care lucreaza la Mioveni). Deja ma simt luat in ras de aia care au luat niste troace care trec cu spaga la ITP si statu le mai da si banii inapoi pe taxe!

                Comment


                • imi pare rau sa te dezamagesc, dar se pare ca unca nu ti-ai dat seama ca "THIS IS ROMANIA"

                  Comment


                  • procesul dureaza cam 1 an
                    My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                    Comment


                    • ...mda...ai ceva dreptate.

                      Nu esti singurul care imi spune ca "asta e romania", "asta e treaba", trebuie sa ne "descurcam"...sa ne resemnam...si tot asa.
                      Chestia este ca eu nu vreau sa accept asa ceva, nu vreau sa ma las calcat in picioare si unilit de manelisti si cocalari numai pt ca "asa e in Romania".
                      E si vina noastra ca e asa....ca ne resemnam si acceptam...
                      Asa ca Tot DACIA si niciodata "benveu"...

                      Comment


                      • vreau sa scap de niste cartuse de imprimanta. stie cineva firme care se ocupa cu colectarea acestora?
                        sigpic

                        Comment


                        • Arunca-le la gunoi....

                          La gunoi...ca asa e obiceiul la noi!
                          Glumeam cu aruncatul la gunoi dar asta ar face 90% dintre concetatenii nostri, i-ar durea-n pix de unde arunca ce nu le mai trebuie.
                          Am vazut prin oras niste containere verzi (containere din alea de vapor/tir) in care o firma colecteaza deseuri electrice electronice etc. Un asemenea container era la intersectia Progresului cu Targoviste (in vidin) si altul pe Dorobanti cu Garii vizavi de pompieri...cam pe acolo.
                          Oricum ma bucur ca mai exista oameni carora le mai pasa un pic de ce se intampla in jurul lor!

                          Comment


                          • ce cartuse ai?
                            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                            Comment


                            • de toate.
                              am reusit sa dau peste un proiect social de ajutorare a copiilor bolnavi de cancer. prin donatia pot sustine proiectele asociatiei PAVEL. e ceva interesant.
                              sigpic

                              Comment


                              • Langa pompieri, pe Dorobanti, vis-a-vis de farmacia permanenta, e o remorca de metal, care se ocupa cu depozitarea electrocasnicelor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google