Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by amg View Post
    Ce am mai citit de pe alte forumuri"Eu am intors dispersorul din spate. Nu mai este nevoie sa fie lipit ... el ramane fix intre display si dispersorul de la led-uri."Recomand pt curatare/dezlipire a foliei doar spirtul, deoarece altii au incercat cu alcool si au facut dezastru pe bord".Se dezlipeste usor introducind o lama de cutter sub folie, concomitent cu citeva picaturi de spirt."Sper sa-ti fie de ajutor.
    se desface lcd-ul din locas se ia un cater cu lama ascutita sa nu aiba rizuri ( risc pentru a zgaria si geamul lcd-ului si folia) se da jos cauciucul prin care face legatura dintre placa si lcd si se introduce pe la un colt caterul usor intre folie si geam-ul lcd pe partea din spate. Dupa ce ai introdus caterul se tamponeaza lama caterului cu spirt si tot asa bagi coltul de la cater il ridici usor pana cand se desprinde folia de geam pui spirt ... si asa ajungi sa desprinzi de geam folia. Dupa aceea folia se spala cu spirt si se sterge cu guma pentru a elimina lipiciul de pe folie. La fel se procedeaza si la geam iarcu lama caterului dai usor pe lcd ca sa elimini lipiciul sau cu o guma de sters mai zdravana.
    Dupa acea folia care ati dat-o jos de pe spatele LCD-ului se pune tot pe spate si se intoarce pe o fata ca lcd-ul devine mat negru nu trece lumina normala prin el. Se monteaza folia alba dupa aceea folia desprinsa de pe lcd si intoarsa invers si dupa aceea LCD-ul , se prinde capacul de plastic care tine lcd-ul.
    cam atat, spor la treaba
    Last edited by iuly75; 5 April 2009, 10:13.
    sigpic

    Comment


    • Amg nu te apuca tu sa faci vino la intalnire sa vb cu baietii!

      Comment


      • ia spuneti, facem si noi tricouri cu logan club? am vazut - de la stefan - costa 10 lei tricoul +17 lei imprimatul = 27 de lei pe tricou. facem?
        sigpic

        Comment


        • eu am inteles ca e 7 lei imprimatul. dar ma bag la un tricou galben
          sigpic

          Comment


          • la un tricou alb ma bag si eu
            sigpic

            Comment


            • Sepci personalizate LCG nu faceti?

              Comment


              • tricouri are de tgoate culorile am vazut la tipa de la dunarea deci rosu verde albastru galben si parca si albe avea daca va hotarati ducetiva acolo sau spuneti ca merem cu totii sa facem la fel

                adi eati o sapca simpla siti pune pe ea ce doresti
                Last edited by stefano xlf; 5 April 2009, 20:01. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • ma bag si euuu la tricouri

                  Comment


                  • Vreau si eu o parere despre ceruirea facuta la Apan. Mercii. Din cei care a-ti facuto acolo.

                    Comment


                    • mcm 022006 a facut ceruirea la apan a lasato acolo vreo cateva ore si dupa nu puteai sa stai an ea de urat ce mirosea si a durat cateva zile mirosul dar ce randamet nu stiu care este

                      Comment


                      • stefan, ce zici? ma primesc astia de la APAn cu uloiul ala Mobil? daca nu, ma poti ajuta cumva? am inteles ca ai niste pile pe buzaului . dar nu acum vreau sa fac revizia. mai am vreo 1000 km pana la limita
                        sigpic

                        Comment


                        • Ma intereseaza ,calitatea , profesionalismul,si protectiile aripi (la pachet) La miros ,nu ai ce-i face 2-3 zile.

                          Comment


                          • mai in legatura cu ceruirea... totul a fost ok.. in afara de miros..cat de bine au facut lucrarea nu stiu.. dar stiu ca atunci cand m-am dus sa o iau curdea ceara din praguri .. deci chiar dadusera calumea .. ca avea de unde curge.

                            apoi am fost chemat pentru remedierea punctelor de rugina de pe arcele aripilor.. acolo m-am ales si cu protectiile pt aripi... imi plac foarte mult cum vin pe masina. m-au rezolvat destul de repede.. am lasat-o cu o zi in urma pe la 4 si am luat-o a doua zi undeva pe la ora 1. secretara care ma sunase sa fac programare imi spusese ca dureaza undeva la 2 zile treaba cu punctele de rugina. avand in vedere ca nu am lasat masina nici o zi la ei.. am fost destul de multumit. eu zic sa mergi cu incredere... ma rog.. la aceasta operatiune
                            Last edited by Cristi_LCD; 7 April 2009, 08:17.

                            Comment


                            • Multumesc, pentru informatie mcm022006.

                              Comment


                              • no problem

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google