Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da' din ce an e a ta marius?
    sigpic

    Comment


    • bogdan, astepta putin raspunsul lui stefan. a plecat azi dimineata la sibiu - de urgenta. a venit aseara si i-am dat detectorul de radare.

      ii stiu pilele, dar el se descurca bine acolo.
      sigpic

      Comment


      • a mea bogdane este din octombrie 2005.


        apropo.. bogdane.. nu mai astepta si mia aia de km... asta e primul tau ulei nu?.. cel cu care ai facut si rodajul masinii. ca sa stai cu el in motor 20000 de km e cea mai nebuna treaba posibila.. mai ales ca uleiul pus de ei este foarte prost.. si anume tampenia de Dacia Oil (lubrifin)
        Last edited by mcm022006; 7 April 2009, 17:59.

        Comment


        • eu astept sa vad ce zice stefan. daca ma poate ajuta cu revizia, in caz ca sunt refuzat de cei de pe dig. pe urma sa vad ce bani am pentru revizia. ca o sa ma ajunga un pic mai mult, din cauza ca am luat ulei mai scump.
          sigpic

          Comment


          • practi nu o sa-ti mai trbuiasca bani prea multi.. max 50 ron zic eu. ca uleiul deja l-ai luat.. mana de lucru nu se pune, si mai tre sa platesti filtrul de aer...e mult 50 ron
            Last edited by mcm022006; 8 April 2009, 15:40.

            Comment


            • filtru de ulei, de aer, manopera alte rahaturi mici (daca or fi) vreo 350 400 tot ma ajunge
              sigpic

              Comment


              • intra-devar, ajungi undeva in zona aia. dar de curiozitate intreb: de ce nu le faci isngurel acasa?
                uleiul cred ca stii sa il schimbi, filtrul de aer la fel. Cumperi daca zici tu ca e necesar niste ulei si pentru usi, cum mi-au dat mie, dar nu e nevoie - mai mult ti se scurge pe usi.
                sigpic

                Comment


                • Cum sa fac asta?!?!?! pierd garantia. ai uitat? daca nu e stampila pe carnetul de revizii, ioc garantie
                  Last edited by Cristi_LCD; 8 April 2009, 16:32. Reason: nu-i nevoie sa tipi :)
                  sigpic

                  Comment


                  • asa e bogdane. nu renunta la garantie pentru nimic in lume. si apropo de pret...sigur nu o sa te ajunga 400 lei.
                    MiNnRuZ

                    Comment


                    • bogdan.. tu chiar nu stii nimica... manopera cat ai masina in garantie nu se plateste; platesti numai consumabilele.. intradevar am scapat filtrul de ulei.. eu pun pariu cu tine ca mai mult de 70 ron nu te costa.. in nici un caz 400 ron cu uleiul tau.. si asa acolo la suma aia de ajunge cu uleiul lor .. si asta daca-ti mai schimba si placutele de frana
                      Last edited by Cristi_LCD; 9 April 2009, 09:28.

                      Comment


                      • nu stiu de unde ai auzit asta. dar te-au mintit. manopera la fel si consumabilele se platesc. manopera e in jur de 70-80 lei pe ora.
                        sigpic

                        Comment


                        • hai sa-ti spun eu ce scrie in ordinul de reparatie pentru revizia RUZ-ului la 30000 km cu privire la manopera "total manopera estimativ=72 lei" revizie la 30000km +inlocuire filtru aer.
                          MiNnRuZ

                          Comment


                          • Manopera se plateste la revizii.
                            Dar nu ajunge prima revizie la 400 de lei cu uleiul tau sub nici o forma. Pretul pe care-l estimez eu (cu oloiul tau) este de 180-200 de lei.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • o revizie normala, cu uleiul lor, ma ajunge pe la 250. eu am dat in plus pe ulei 100 fata de DAcia Oil. deci vreo 350 tot ma ajunge.
                              sigpic

                              Comment


                              • nu cred ca ai dat asa mult, pentru ca dacia oil e o procarie la supra-pret, deci ai fost in acelasi pret ;)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google