Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stiati ca s-a deschis spalatorie auto in incinta APAN? data viitoare cand am sa o spal, am sa ma duc acolo, sa vad de ce sunt in stare si preturile. ar fi tare sa fie permisa spalarea numai Daciilor
    sigpic

    Comment


    • Nu imi aminti de apan, ca daca iti arat ce vopsea am pe bara fata... daca dai cu unghia in zona cadranului cromat sare toata.
      sigpic

      Comment


      • cunosc problema asta.
        eu am fost joi in service pentru pinionul si semerigul cu pricina. deocamdata sunt multumit de lucrare
        sigpic

        Comment


        • Rog organizatorul sau oricare alta persoana sa-mi trimita adresa de corespondenta prin PM pentru a trimite DVDurile cu poze si filmari de la intalnirea nationala de la Sibiu.
          Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

          Comment


          • gicule, dupa cum stii ma intereseaza farurile, dar nu as fi dispus sa fac schimb. as prefera sa le cumpar. mai discutam pe marginea acestui subiect. o zi buna tuturor loganistilor!
            MiNnRuZ

            Comment


            • salutare la toata lumea, am o problema pentru cine poate sa ma ajute fac cinste:http://www.loganclub.ro/forum/showpo...8&postcount=51
              sigpic

              Comment


              • Dragilor, vad ca ne-am mai strans cativa. Si chiar daca nu mai vin pe la intalniri, imi dau seama ca trebuie ceva: stickere. Trebuie sa mai facem stickere. Te rog, cristi, sa facem inca o lista cu stickere si sa facem comanda, pentru ca avem membri noi ce trebuie stickeriti. Putem chiar sa facem comanda de stickere noi, cu un format mai frumos, in care, in interiorul literei 'l' (de la logan) sa scrie si braila .


                PS: cristi, nu esti atent deloc in trafic... eu am oprit astazi in galbinasi sa vorbim, dar te-ai dus dunga... am incercat sa ma tin dupa tine, dar nu te-am mai ajuns.
                sigpic

                Comment


                • cred ca legatura intre sonda de marcharriere si lampa spate de mers inapoi se face in UCH; cel putin eu stiu ca din UCH pleaca firul pentru lampa de mers inapoi. daca problema este ca nu mai sta aprinsa lampa .. eu zic ca e de la sonda de mers inapoi din cutie, pentru ca tu spuneai ca, cu becul de 21 W nu sta decat 1 sc aprins, e clar ca acel contact nu mai poate tine un curent mai mare pe el, si totusi poate sa tina un bec de 5w pentru ca acel bec nu ia un curent foarte mare.. si anume unu de 4 ori mai mic. eu zic sa schimbi sonda din cutie.

                  am avut o problema asemanatoare , si am schimbat sonda si s-a rezolvat. E o problema mare tare asta cu sonda, pentru ca se strica foarte repede

                  Comment


                  • am fost ieri la apan sa vad ce-i cu spalatoria aia de care vorbeam. si m-am lamurit. adica, este 8 lei spalatul exterior si vreo 15 lei interiorul. ceea ce m-a dezamagit, a fost faptul ca nu folosesc ceara. si asa am spalat-o intr-alta parte cu 17 lei ext si ceara
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by mcm022006 View Post
                      cred ca legatura intre sonda de marcharriere si lampa spate de mers inapoi se face in UCH; cel putin eu stiu ca din UCH pleaca firul pentru lampa de mers inapoi. daca problema este ca nu mai sta aprinsa lampa .. eu zic ca e de la sonda de mers inapoi din cutie, pentru ca tu spuneai ca, cu becul de 21 W nu sta decat 1 sc aprins, e clar ca acel contact nu mai poate tine un curent mai mare pe el, si totusi poate sa tina un bec de 5w pentru ca acel bec nu ia un curent foarte mare.. si anume unu de 4 ori mai mic. eu zic sa schimbi sonda din cutie.

                      am avut o problema asemanatoare , si am schimbat sonda si s-a rezolvat. E o problema mare tare asta cu sonda, pentru ca se strica foarte repede
                      multumesc marius pentru sfaturi dar totusi am recurs la montarea unui releu ca sa scap de alte necazuri, chiar si stopurile de la frana o sa vada un releu cat mai curand. am renuntat la ideea cu schimbatul sondei din cauza ca este greu de ajuns (pe la roata stanga sau demontare scut) si am inteles ca se pierde din ulei daca nu te misti repede. si o faza dura de tot in seara asta cand am venit de la braila a inceput o mica ploaie, dau drumul la stergatoare 3-4 ture si stupoare lama stegatorului din dreapta a cazut..... si dusa ca nu am mai gasit-o
                      sigpic

                      Comment


                      • Iuly .. la sonda se ajunge foarte usor, eu am schimbat-o pe a mea, dai roata jos si gata, fara sa dai scutul.

                        si cu pierderea de ulei , am rezolvat-o altfel, am riticat masina cu cricul pe partea stanga cat de mult am putut, ca uleiul din cutie sa se scurga in partea cealalta, si nu a mai curs ulei , dar foarte foarte putin, si am schimbat sonda fara nici un fel de graba, cat despre stopuri, curata bine contactele atat de pe stop cat si de pe mufa , si da-le un strat subtire de vaselina si nu o sa mai ai probleme. sper sa te ajute cu ceva..ca totusi mie nu mi se pare OK sa faci atatea nazi la firele alea de la stopuri ca sa pui relee. SA AI SPOR!!!


                        bine ca nu ai zgariat parbrizul cu bratul stergatorului care a cazut
                        Last edited by mcm022006; 20 August 2009, 00:55.

                        Comment


                        • Salut Loganistii Braileni .Se poate organiza o partida de pescuit cu costuri minime (criza,moca )undeva prin apropiere ? Eventual o socializare mai buna intre Lc Br si Lc Gl.(concurs de indemanare la babaoi ) Nu suntem profenionisti.(amatori de amatori )

                          Comment


                          • Originally posted by mcm022006 View Post
                            Iuly .. la sonda se ajunge foarte usor, eu am schimbat-o pe a mea, dai roata jos si gata, fara sa dai scutul.

                            si cu pierderea de ulei , am rezolvat-o altfel, am riticat masina cu cricul pe partea stanga cat de mult am putut, ca uleiul din cutie sa se scurga in partea cealalta, si nu a mai curs ulei , dar foarte foarte putin, si am schimbat sonda fara nici un fel de graba, cat despre stopuri, curata bine contactele atat de pe stop cat si de pe mufa , si da-le un strat subtire de vaselina si nu o sa mai ai probleme. sper sa te ajute cu ceva..ca totusi mie nu mi se pare OK sa faci atatea nazi la firele alea de la stopuri ca sa pui relee. SA AI SPOR!!!


                            bine ca nu ai zgariat parbrizul cu bratul stergatorului care a cazut
                            multumesc marius, la ce cabluri si mufe sunt pe logan lasa de dorit
                            sigpic

                            Comment


                            • @iamagi: pentru stickere deschide tu lista, eventual mai discutam si la intalnire.Problema e ca saptamana asta cam am treaba, se vede si de pe activitatea pe forum, ca altfel ma ocupam de chestiune.
                              Te-am vazut ca ai oprit dar am crezut ca vrei sa cumperi ceva de pe marginea drumului. De ajuns din urma slabe sanse ca ma plictisisem de condus si am depasit limitele legale . Astept premiul de la Politia Rutiera daca m-au vazut.
                              Last edited by Cristi_LCD; 20 August 2009, 10:11. Reason: Automerged Doublepost
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Te-a vazut politia?

                                Oricum, sotia a dat si 120 si tot te indepartai... Oricum, dupa eu am oprit in oprisenesti la o pana de tufis si nu mai aveam cum sa te ajung...


                                Hai fie:

                                Lista pentru stickere LOGAN CLUB model nou (modelul de pe spatele lui marius, dar pentru parbriz, iar in litera 'l' sa scrie si braila - gen bucuresti)

                                1. Iamagi - hai ca as vrea si eu unul.
                                2....


                                De data asta nu mai fac eu comanda . Inca mai caut un club pe acasa )
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google