Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • materialul steagului, ce culoare va avea? eu as vrea galben, daca nu se poate sa fie albastru atunci.
    la Gl ma duc din cand in cand. cred ca mai des se duce Marius
    sigpic

    Comment


    • Ok. Vorbim dupa ce am materialul.

      Despre culoare: daca vroiau mai mult galben, faceam galben tot. Asa, iti pot face galben, daca cumperi material doar pentru tine .

      Rosu am o bucata de material, dar si eu raman de parerea ca albastru e mai bun.

      Sau spuneti voi ce culori. Daca ramane albastru si vreti alta culoare, imi aduceti voi material si ne reglam cu banii la sfarsitul tranzactiei .
      sigpic

      Comment


      • Lista stickere - 10lei/bucata
        1. Vyoangel - 1 bucata
        2. Iamagi - 1 bucata
        3. Cristi_LCD - 2 bucati
        4. cosmin_ruz-1 bucata

        Lista steaguri - in jur de 25 de lei/bucata
        1. Iamagi - 1 bucata
        2. Cristi_LCD - 1 bucata
        3. bogdan_1984 - 1 buc.
        MiNnRuZ

        Comment


        • pe albastru nu o sa se cunoasca
          pe galben nu prea se gaseste material de steag
          eu am pe rusu facut si cred ca e mai bine se distige toate culorile emblemei si material de care team arata al gasesti pe colt la romarta noua cu concordia la metraj de secanhend
          si de tiparit se pote tipari si la noi la dunarea asa cum am facut eu ce atata drum si batae de cap asa ati facut mereu si cu propunerea schimbarii zilei de antalnire
          antaiaratale la toti ce vrei sa faci si dupa aceea da comanda
          asa ca nu te grabi cai mai bine si de tras vi le trag eu la masina ca am masina de cusut nu va mai plangeti ca babele

          Comment


          • asa ma gandeam si eu. sigla albastra, pe fundal albastru, e nasol. trebuie ceva contrast sa sara in ochi. ori alb, rosu, galben. dar trebuie ca toti sa avem acelasi stegulet. nu?

            stie cineva cat costa o revizie de 60.000 km la apan? adica schimbarea distributiei si tot ce implica ea.
            Last edited by bogdan_1984; 3 October 2009, 22:42. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • Bogdan, deja ai facut 60000?

              Stefan, cum ai facut tu te-a costat 20 ziceai? EI, daca facem cum am propus eu, e mai mult de imprimat si tot 20 ma costa. O sa arat modelul imediat ce este facut. Baiatul cu care am vorbit ieri mi-a zis ca luni va pleca la munca, iar acolo imi va face steagul si stickerele pe calculator. Am zis sa comandam de la el, pentru ca ne face mai multe si nu trebuie sa mearga fiecare la dunarea sa isi faca.

              Material, am luat pentru copil la metru undeva pe bulevard. Am fost multumit de ce e acolo si e material pentru steag. Daca vreti sa alegeti voi material, nu aveti decat sa mergeti si mi-l aduceti cum vreti voi . E treaba voastra.

              Nu s-a plans nimeni stefane. Tu tot ai ramas blocat pe ziua intalnirii si tot nu ai inteles ca am pus-o sambata din cauza nuntilor si pentru ca multi nu veneau pentru ca plecau la nunta. Cautam cea mai buna alternativa.

              Nu m-am grabit nicidecum. Am zis ca voi vorbi cu baiatul imediat ce se strang cel putin 10 din fiecare (steag sau sticker), iar asta mai dureaza, pentru ca nu sunt membri activi.

              Daca nu vorbeam cu baiatul si nu faceam lista, iti zic ca nici peste 3 luni nu vedeai steaguri la noi . Daca nu preluam initiativa, nu faceam nimic.


              ATENTIE! Steagurile le fac doar pentru intalniri. Daca le lasati pe masina:
              1. aveti ocazia de a ramane fara ele si antena... furate
              2. la viteza de peste 80km/h se destrama, pentru ca e un material (eu cand am plecat de la bacau, am uitat steagul pe masina si mi s-a desprins putin sigla LC GL).
              sigpic

              Comment


              • 3. sa vina vreun membru din alt club si sa vandalizeze masina
                sigpic

                Comment


                • Asta era pentru valeriu nu?
                  sigpic

                  Comment


                  • sfaturi

                    Salut baieti!
                    Din experienta noastra va spun ca pentru steaguri cu insemnele voastre, ar fi bine:
                    1. sa cautati un material de baza mai rezistent
                    2. impermeabil
                    3. textul si imprimeurile sa fie BRODATE si nu lipite/aplicate
                    4. prinderea de masina sa se faca clasic, la geam, cu suport din plastic
                    5. dimensiunile unui steag 45cm x 30cm - drapel RO de la Praktiker
                    Si toate astea pentru ca imi imaginez ca doriti ca aceste stegulete-simbol sa reziste in timp si sa va mandriti cu ele. Faceti ceva de calitate, atunci! Ca un exemplu rau, stema LCG se desprinde deja de pe steagul nostru.
                    Inspiratie!

                    LE: vezi si neshte poze ...
                    Attached Files
                    Last edited by gl_mmm; 4 October 2009, 09:48.

                    Comment


                    • Mircea, noi am mers cu 80km/h cu steagul vostru si de aia s-a desprins.

                      Iar daca le brodam, se vor vedea mai urat :|.

                      LC BR, daca doriti cum zice Mircea, renuntam la baiatul de la Galati si cautam pe cineva care poate sa le faca .
                      sigpic

                      Comment


                      • am vazut azi steguletul din poza trei a lui Mircea. emblema incepe sa se dezlipeasca.
                        mai bine brodam emblema. si de ce sa fie urata? se coase cu ata in culoarea materialului. nu prea le am cu brodatul sau cusutul la masina, dar eu zic ca se poate si iese si frumos.
                        inca ceva. mi s-a spus ca 20 lei este f mult. nu cumva gasim o metoda mai ieftina? totusi, steguletul din poza 2 este 2 sau 3 lei.

                        Cristi, poate faci si tu un topic separat cu posturile referitoare la stickere si stegulete.
                        sigpic

                        Comment


                        • la voi la galati se deslipesc la mine nu am si tricou facut cu inprimare si nu sa deslipit si nici stricat asa si steagul am mers cu el si nu avea nimic
                          asa ca gicule nu le face la galati ca o sa plangi banii care eai dat si nu te grabi sa patesti cum ai patit cu stikarele celelalte care ai ramas cu o parte din ele
                          si cu schimbarea zilei nu a fost vorba de nunti ci de locurile din parcare ca era vara si venea lumea la strand si ca vara fiecare e an concediu ear acum cred cai mai libera lumea duminica decat sambata asa ca ganditiva bine ce mai propuneti si ce faceti

                          Comment


                          • Stefane, tu nu ai mers cu ele cat s-a mers cu cele de la galati. Noi am mers 20km cu viteza de 50-80km/h.

                            Una e tricoul, alta e steagul. Nu cred ca ai alergat cu peste 80km/h si ai de ce sa zici ca nu ti s-a dezlipit

                            Cu stickerele e alta treaba. Nu am plans banii, doar ca am comandat mai mult decat trebuie, dar mi-am recuperat banii.


                            Daca iti aduci bine aminte, eu am propus atunci sa fie sambata si tocmai din cauza asta am propus.


                            Vino tu cu idei mai bune si mai ales cu fapte si o sa iti dau dreptate. Simplu vorba si atat. Daca vor fi fapte nu mai comentez nimic si o sa iti dau dreptate.
                            sigpic

                            Comment


                            • Lista stickere - 10lei/bucata
                              1. Vyoangel - 1 bucata
                              2. Iamagi - 1 bucata
                              3. Cristi_LCD - 2 bucati
                              4. cosmin_ruz-1 bucata
                              5.XSorynX- 2 bucati

                              Lista steaguri - in jur de 25 de lei/bucata
                              1. Iamagi - 1 bucata
                              2. Cristi_LCD - 1 bucata
                              3. bogdan_1984 - 1 buc.

                              Comment


                              • Lista stickere - 10lei/bucata
                                1. Vyoangel - 1 bucata
                                2. Iamagi - 1 bucata
                                3. Cristi_LCD - 2 bucati
                                4. cosmin_ruz-1 bucata
                                5. XSorynX- 2 bucati
                                6. Marius_br - 1 bucata

                                Lista steaguri - in jur de 25 de lei/bucata
                                1. Iamagi - 1 bucata
                                2. Cristi_LCD - 1 bucata
                                3. bogdan_1984 - 1 buc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google