Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bogdan_1984 View Post
    ai abs pe masina? daca da, atunci trebuie o anvelopa calitativa.
    Si daca nu? Merge orice gioarsa?
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • cand n-ai abs pui frana si te duci sanie. daca ai abs si gioarse tot te duci sanie

      @adib sunt anvelope economice de la goodyear. clar sunt mai bune decat petardele de barum.
      sigpic

      Comment


      • ok, multumesc pentru suport

        Comment


        • Avand in vedere faptul ca anvelopele sunt achizitionate noi, nu cred ca ar trebui sa te gandesti foarte mult la "calitate". Calitatea aceasta tine foarte mult de numele producatorului. Nu intodeauna o anvelopa mai scumpa este neaparat superioara din punct de vedere calitativ si sa fim realisti - ce avantaje ii ofera goodyear fata de barum/debica?
          Nu poate ajunge la destinatie avand montate anvelope mai ieftine? Nu se uzeaza anvelopele mai scumpe? Apar semnele de imbatranire mai repede la anvelopele mai ieftine? Circula cu o viteza superioara si este ferit de accidente avand montate anvelopele mai scumpe?
          Ps: anvelopele montate pe loganul meu sunt mai batrane decat acesta, no name, avand talon mai mic decat cele trecute in certificatul de inmatriculare si circul avand montate arcuri sport si avand unghiul de cadere in afara parametrilor optimi. Credeti ca nu am ajuns unde mi-am dorit intodeauna? Fac mai putini kilometri decat cel care are montate anvelope de firma avand acelasi dot ca ale mele? Aaaaaa...si am uitat sa va spun ca mi-au mai ramas si bani de gratar.
          Spor la cumparaturi adi, drum bun si distractie maxima!
          MiNnRuZ

          Comment


          • Fiecare cu parerea lui....

            Eu am pe masina Barum brilantis....asa a venit masina din fabrica....sunt niste porcarii!!!!!!!......as le simt...zgomotoase si pierd imeiat aderenta. nu le recomand la nimeni.
            Ce as face eu? Personal as alege DebicaNavigator2. e bune si de iarna si de vara, nu mai iau alt set de jante...sau nu mai dejantez la fiecare iarna-primavara...e numa bune pt. 10-20 mii km/an si le-as schimba la 5 ani sau 60-70 mii km.
            Acu' e alegerea ta....

            Comment


            • pentru 20.000 km/an anvelopele navigator sunt foarte slabe. am condus asta toamna loganul serviciului pe la paraul rece. avea atunci aceste anvelope. in curbele alea auzieam si simteam cu pierd aderenta. eu n-as pune asa ceva pe masina mea personala pe care o conduc in fiecare zi.
              se stie: anvelope de vara, vara...anvelope de iarna, cand cere vremea

              @cosmin_ruz intr-adevar, nu merita sa pui anvelope premium de 400 lei bucata pe logan, asa cum nu merita sa-ti iei iphone 4s ca nu are limba romana . dar o anvelopa mai calitativa merita, pentru ca aduce un plus de siguranta la aderenta la franare si la stabilitate.
              sigpic

              Comment


              • Eu am facut Transfagarasanul cu Montana de 4 ani si 50.000 km. Mers de concediu si admirat peisajul, n-am sesizat probleme de la gume. Anu urmator, aceiasi masina dar incaltata cu Kormoran Impulser noi, parca ma simteam mai in siguranta. Anul 3 masina noua cu Barumuri din fabrica, mergeau bine, masina avea doua saptmani, 1000 km, parca isi faceau treaba.....dar dupa ce am inceput sa merg cu mai putine restrictii....Barum-urile m-au dezamagit total.
                La o plecare un pic mai tare, cand e aglomerat si prinzi greu loc sa intri in trafic...Barum-urile scartaie, aluneca si masina...sta pe loc! Abs-ul intra si ala...nu des ca de obicei nu pun frane bruste dar cand e cazul....caucioacele aluneca si gata ABS!
                NU-MI PLAC DELOC!
                Ce Navigatoare erau 1 sau 2? Nav 1 mi se pare ca au santurile din profil mult prea inguste, nu elimina apa pe ploaie sau nu se agata in zapada. La Navigator 2 sunt spatii mai mari....
                As face chiar si o propunere, greu acceptabila dar cine stie: Dau Barum-urile mele, 2 ani 16.000 km pe Navigator 2, noi . Platesc eu montajele si vin si cu flori. Poate cineva...vrea.

                Comment


                • am venit si eu aseara de la mare.am fost pe drumul vechi pe la viziru si a fost bine pana la urma.ma asteptam la sa fie mai dificil,dar a fost bine.pun si niste poze ca sa trageti concluzii
                  Attached Files
                  Last edited by leopardu; 28 July 2012, 22:54.

                  Comment


                  • ai dat in mintea copiilor frate.. in piscina si cu berea in mana .. ) super. sa-ti traiasca fetita

                    Comment


                    • ) merci! faceam inaugurarea la noua piscina ca pe cealalta o uitasem din greseala acasa,iar salvamarii nu ne lasau prea mult in apa ca erau valuri mari.asa am ajuns la mintea piticilor.

                      Comment


                      • Merge cineva la Amara?

                        sigpic

                        Comment


                        • io!
                          Cred ca si caudiu este interesat si sunt sigur ca o sa-l vedem pe lista in curand!
                          MiNnRuZ

                          Comment


                          • Ruzule, te-am vazut azi pe langa Kaufland. Urata masina mai ai !


                            Haideti poate mergem mai multi la Amara. E aproape, cazare ieftina, ce vreti mai mult?
                            sigpic

                            Comment


                            • Rog toti colegii care au nr meu de telefon sa ma sune sau sa trimita un sms cu nr care il aveti,eu am avut la reparat telefonul si toate nr ereu in memoria lui si me-au dat alt telefon ca nu au putut sal repare si nu mai am niciun nr de telefon .multumesc si astept nr voastre.

                              Comment


                              • Haideti ce facem mergem la AMARA .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google