Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema cu uleiul la distributie este de la semering. Sunt loturi pe care s-au pus din fabrica semeringuri de Sinterom, la care apare problema. Se rezolva in garantie si se schimba de obicei cu semeringuri de Renault, dupa care problema nu mai apare.
    GL-22-TOF

    Comment


    • Confirm ce a spus valeriuciprian. In momentul in care cureaua de distributie este data jos se inlocuieste. Mie mi-au schimbat pompa de apa(de dilai ce sunt ca nu avea nimic) si pentru ca au trebuit sa o dea jos au schimbat-o. Ca au schimbat-o sau nu, mai putin ma intereseaza ca masina merge bine si nu m-a costat nimic .
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • De schimbat oricum trebuiau sa le schimbe daca sunt probleme! Dar alta este durerea cea mare, k aceste probleme nu trebuiau sa apara la 1 an si 6450 km!
        KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

        Comment


        • la mine au aparut la un an fara cateva zile si la 5000 km. te-am intrecut
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by iamagi View Post
            la mine au aparut la un an fara cateva zile si la 5000 km. te-am intrecut
            Perioada de timp a fost km aceeasi!Acu ar trebui sa ma consolez k a fost altcineva cu aceeasi prolema si cu km mai putini!?!?!?!?
            KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

            Comment


            • pana la urma, e bine ca se rezolva problema. ca daca ar fi fost de inlocuit masina?

              cica azi e ziua lor si maine e a noastra.

              ce ziceti, o aducem azi ziua de maine? stiu ca mi-a venit cam tarziu ideea.

              azi la intalnire, ridic si eu o problema la fileu. si vreau sa va dati cu parerea ce ar putea fi.
              sigpic

              Comment


              • --------------------------------------------------------------------------------

                Salutari de la Logan Club Brasov !!!!!!

                Va rog sa intrati pe threadele de mai jos ptr.a posta propunerile voastre referitor la calendarul de intalniri si bineinteles ca sunteti invitati si la intalnirile care au loc la Felix si Sibiu unde daca doriti sa participativa rog sa va treceti pe lista deschisa in threadurile respective .







                Va multumesc si va astept sa ne intalnim.
                __________________
                Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                Comment


                • sebi, nu merge nici unu :|
                  sigpic

                  Comment


                  • nici la mine si eu m-am luat de marius ca e devina antivirusul
                    Last edited by Cristi_LCD; 9 March 2009, 09:20.

                    Comment


                    • Salve
                      Stiie careva despre asta http://www.toya.pl/product_card.phtm...brand=power_up se gaseste la Selgross (a nu se crede ca fac vreo reclama) si as vrea sa cumpar....a folosit careva?

                      Mai exact e vorba de o "masina" de polisat si/sau lustruit auto. Se merita oare....?
                      Last edited by McDan; 9 March 2009, 22:17.

                      Comment


                      • si cat costa? la ce ai vrea sa o folosesti?
                        sigpic

                        Comment


                        • dan am avut una din germania e bestiala dar ia ceva de firma daca ei ca se foloseste cam mult si sa nu cumva sa ai surprize. Si daca iei sa-ti deschizi firma particulara de lustruit auto are si la bricostore.
                          Last edited by Cristi_LCD; 10 March 2009, 09:06.

                          Comment


                          • eu pun ruz-ul la bataie...sa facem proba la masinarie
                            MiNnRuZ

                            Comment


                            • Marca e Power-Up by TOYA (brand-Polonia) si e 65 Ron (2 ani garantie)
                              Vreau momentan sa o folosesc ca lustruit (am o cutie cu ceara si am folosito ca test cu o carpa, rezultate promitatoare)
                              1. intr-o dimineata cand s-a pus pe masina acea "bruma" inghetata pe partea de test cu ceara pur si simplu se lua foarte foarte usor doar cu degetul, pe cand pe partea neteastata se lua foarte greu
                              2. alta data pe partea testata praful se lua cu acel "mop" de masina doar dintr-o singura trecere, ira pe partea netestata trebuie sa dai de cateva ori ca sa se ia praful.
                              3. partea testata cu carpa dureaza cam 1-2 saptamani (aici ma refer la faza cand trebuie sa lustruiesti acea zona dupa ce aplici ceara si astepti 1-2 minute)
                              4. masinuata asta vreau sa o fol acu pt lustruit si mai tarziu, cand o sa fie cazul si pentru polisat (o ceara dar putin abraziva)

                              Comment


                              • eu stiam ca nu e indicat sa faci des polishare. se duce din lac si apoi din vopsea. chiar si cu ceara, pentru ca, chestia aia se invart cu 3100 rpm
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google