Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • este o firma specializata pe la buzau,am vazut la o skoda 2 cum a iesit,dar a schimbat fiecare led din masina,in culoarea dorita in jur de 150 de euro,bine ca la logan nu sunt asa multe de schimbat,incercati cu youtube sa cautati astfel de modificari,nu mai sti la sfarsit ce combinatie sa alegi ,mie unul ceasurile cu plasma nu mi se par o idee ,devin obositoare dupa un drum mai lung,insa treaba cu ledurile e foarte tare

    Comment


    • eu zic ca cea mai misto combinatie este: lumina ceasurilor alba si display-ul negativ. O NEBUNIE!!!

      eu daca am sa le schimb vreodata am sa le pun galbene dar nu cred ca se gasesc
      sigpic

      Comment


      • Nu ma intereseaza sa schimb ledurile ,vreau doar schimbarea afisajului,adica sa fie fundalul negru si cifrele albe.Cristi_LCD imi arati o poza cu asa ceva asta daca ai facut acest lucru.
        Am gasit eu ceva dar nu este de pe la noi.
        Last edited by Cristi_LCD; 30 March 2009, 16:14. Reason: Automerged Doublepost
        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

        Comment


        • http://www.loganclub.ro/forum/attach...0&d=1188666384 asa?
          sigpic

          Comment


          • Acum am vazut ce vrei tu. Eu am display-ul albastru cu cifre negre. Ceasurile sunt ca in poza.
            Last edited by Cristi_LCD; 30 March 2009, 16:00.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Si displeiul negativ de ce nu ai vrut sa-ti faci?Este vreo problema de care nu stiu?sa apara ceva in timp?O ce varza am facut la postul 438 scuze
              Last edited by amg; 30 March 2009, 16:03.
              Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

              Comment


              • Sincer nici nu mi-a trecut prin cap asa ceva. Plus ca modificarile in bord nu le-am facut eu ci un baiat din Iasi (plecat prin tari straine se pare). Stai sa se uite si alti membri (marius si iuly in special) poate au ei idei. Eu prima data am crezut ca vrei doar de inlocuit portocaliul cu albastru de aceea m-am "ambalat".
                Last edited by Cristi_LCD; 30 March 2009, 16:14.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • nu. trebuie intors display-ul sau ceva de genul, ceea ce e greu si se poate rupe acea foita subtire a display-ului din cate stiu eu.

                  LE: se numeste display negativ.
                  sigpic

                  Comment


                  • da... se dezlipeste foita magnetica a displayului.. cea care da culoare segmentelor de cristale lichide. foita aia e cam greu de rupt iamagi.. dar in schimb.. cu ce o lipimpe patea cealalta?asta e partea mai nasoala.. daca gasesc solutia cu siguranta ma arunc si la aceasta modificare

                    Comment


                    • Ce am mai citit de pe alte forumuri"Eu am intors dispersorul din spate. Nu mai este nevoie sa fie lipit ... el ramane fix intre display si dispersorul de la led-uri."Recomand pt curatare/dezlipire a foliei doar spirtul, deoarece altii au incercat cu alcool si au facut dezastru pe bord".Se dezlipeste usor introducind o lama de cutter sub folie, concomitent cu citeva picaturi de spirt."Sper sa-ti fie de ajutor.
                      Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                      Comment


                      • Este cineva din Galati care si-a facut displey-ul negativ?Rog ajutor
                        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                        Comment


                        • amg incearca sa postezi aic aici poate ai mai multe sanse sa ti se raspunda
                          sigpic

                          Comment


                          • amg.. informatiile care le-ai dat acolo mie imi sunt suficiente... daca vrei te pot ajuta

                            Comment


                            • azi fac un an de cand am intrat an posesia loganului rosu pasion

                              Comment


                              • eu ma duc pe la vreo 10 sa fac o mica reclamatie la o spalatorie. ieri, dracul care o spala cu lancea, a lovit-o usor la aripa. dar e sesizabil. nu le cer nimic, dar daca aia ma ia ca nu el a lovit-o, le fac reclama proasta. o sa vedeti si voi la intalnire lovitura. la nici o spalatorie nu mi s-a intamplat sa o loveasca. da, sa nu o spele bine, mi s-a intamplat. dar aici, dupa ce ca a lovit-o, nu a spalat-o nici bine.
                                Last edited by bogdan_1984; 5 April 2009, 08:57.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google