Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sunt doua cazuri de plata a facturii in cazul unui accident, de catre firma de asigurare:

    1. cazul fericit si de scurta durata: cand firma de asigurare are incheiat contrat cu service-ul. in acest caz se emite factura si devizul iar service-ul asteapta doar o nota de acceptare de plata a facturii din partea firmei de asigurare. iar dupa ce service-ul a primit aceasta acceptare, elibereaza si masina

    2. cazul mai putin fericit si de lunga durata: cand firma de asigurare nu are incheiat contract cu service-ul. in acest caz se emite factura si devizul, pagubitul se duce cu ele la agentul de asigurare, in functie de valoarea facturii se da OP-ul din orasul din care se face parte, sau daca valoarea facturii depaseste un prag, atunci dosarul se trimite la bucuresti (pragul depinde de la firma la alta, sau poate sa nu existe si se trimite dosarul direct la bucuresti). in acest caz, pagubitul trebuie sa faca copie dupa OP si sa vina cu el la service, abia atunci se elibereaza masina.

    eu am fost azi la apan, cu ajutorul lui VICTOR (brvictors) care m-a dus cu masina, si masina intra in vopsitorie in seara asta. maine se emite factura. deci, trebuie sa mai astept pana cand se emite OP-ul. agentul mi-a spus ca max 15 zile (asta ar fi cel mai fericit caz), sau poate nu o plateste OTP-ul, dar receptionerul de la APAN mi-a zis ca a mai lucrat cu OTP-ul si au platit facturile.
    sigpic

    Comment


    • lasa bogdane nu iti mai fa atatea probleme ca o sa fie bine. si apoi noi sa fim sanatosi ca belele curg.
      ONLY GOD CAN JUDGE ME
      http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

      Comment


      • Am nevoie de un sfat.
        Am un Easy care a venit din fabrica cu senzori de parcare iar pozitia display-ului este langa scrumiera, in locul acela gol.
        As dori sa schimb pozitia display-ului si sa-l pun deasuprea oglinzii.
        Intrebarile mele sunt urmatoarele.
        -Exista cablu suficient pentru al putea prelungi pana la oglinda sau trebuie sa-l tai si apoi sa-l prelungesc?
        -Daca trebuie taiat, credeti ca un neexperimentat ca mine poate face aceasta operatiune fara a periclita bunafunctionarea senzorilor?!?!
        -Ce cablu trebuie sa folosesc in cazul in care trebuie prelungit?
        -Pe unde as putea sa prelungesc cablul pentru a putea ajunga la oglinda fara ca acesta sa fie vizibil?
        Senzorii de parcare sunt exact modelul din a doua imagine.
        Multumesc anticipat.
        Attached Files

        Comment


        • intreaba-l pe marius poate stie ceva
          Last edited by Cristi_LCD; 22 May 2009, 08:22. Reason: gramatica

          Comment


          • Votati cu incredere pe info pro , mai intai a fost distractie…ptr simon claudiu, L.C Deva, multumim ca suntem uniti si ne ajutati, numai bine!( 100 de l de bere)
            cu respect kenjiro_sanga, L.C. Deva
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • Am de instalat pe un P2 un win 98 care vreau sa-l dau unor copii de la tara.
              intrebare: 98'-ul cere la instalare disketa de boot? Ca nu mai stiu....
              Am cd original de 98 dar nu am carcasa de la el si implicit nici serial-ul...ma ajutati si pe mine cu astea 2 probleme? pls

              Comment


              • an primul rand sant multumit de folie si an al doilea rand am sa cumpar unpom special pt bogdan ca sa aiba umbra ca an parcare la primarie era suficienta unbra ear dincolo la capitanie o sa ne prajim ca broastele la soare

                Comment


                • nu accept decat palmier cu un cocktail de bauturi rafinate si sa simt briza oceanului printre firele de par de pe cap
                  Originally posted by Cristi_LCD View Post
                  Data viitoare coboram la capitanie ca acolo este loc mai mult.
                  uite, nu numai eu am fost cu ideea si nu numai cristi ci toti care ati fost acolo
                  mi-ar place si mie o folie pe masina, dar nu asta e prioritatea. iar de banii aia mai bine m-as plimba sau as face UN GRATAR cu bajetii de pe LOGAN CLUB Braila
                  sigpic

                  Comment


                  • care imi duce si mie masina maine sa ii reglez farurile? ca vreau sa plec in week-end pe la buzau - stiu o zona frumoasa (momentan doar cu familia - poate mai vrea cineva pe aici sa mearga la un gratarel un mititel o ceva) si o sa ma intorc duminica seara - daca se lasa seara, farurile bat cam... aiurea. poate e cineva liber maine si stie un service mai profesionist si ieftin...
                    sigpic

                    Comment


                    • unde trebuie sa ajungi imagi cu masina sa le reglezi

                      iuly daca vii duminica adu si mie paravanturile daca le mai ai multumesc
                      Last edited by stefano xlf; 3 June 2009, 20:56. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Vecine, ti-am vazut azi masina. Arata foarte bine cu folia.

                        Comment


                        • stefan... la orice service... BRvictors cat e la voi un reglat?
                          sigpic

                          Comment


                          • mi s-a soptit in casca de la service...25 ron cu TVA reglaj faruri

                            Comment


                            • Mrs vecine, si mie imi place mai mult cu folie. Astept ziua de duminica sa mai povestim fiecare ce a mai facut la masina(imbunatatiri). Mie unul saptamana asta mi-a mers din plin.

                              Comment


                              • care vine saptamana viitoare sa bagam masinile in service la mine acasa? vreau sa punem plasa in loc de grila (la mine o sa il chem si pe marius la oroare lui: farurile), poate ajutam si la montarea acelei prelungiri ca la mine (pentru cei ce vor) si mai vedem... Deschidem service-ul de vineri dupa-amiaza sau sambata dimineata, sa pregatim pentru regionala de la galati. Pana atunci poate gasesc sofer.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google