Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare baieti nu stiti cine are viste faruri angel eyes de vanzare pt logan ca vreau sa cumpar
    Last edited by Cristi_LCD; 22 November 2009, 09:32.

    Comment


    • Depinde de care vrei. Daca vrei MD cum am avut eu, gasesti pe la 200 pe forum SH, sau daca vrei StreetStorm 900 noi/500 SH sau daca vrei omologate Dectane 1100 pe un site
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by dobre stefan View Post
        schimbo ea alta ca aea sa anvechit ma refeream la masina ce mai stai
        abia are 26000...nu e asa veche

        Comment


        • Sorine, am facut si eu un "experiment". am oprit cu rotile virate si suspensiile erau oblice exact ca la tine. daca vrei o sa urc si poza ca sa te convingi.
          Marius, discutam aici ca pe intalniri suntem somati . din poze rezulta ca vechea curea era sarita de pe pozitie cu 1-2 pinteni, nu? dar parca nu-mi place cum arata cureaua asta, se poate vedea intaritura. parca nu-i taiata cum trebuie
          sigpic

          Comment


          • Ieri am trecut pe cizme de iarna. Observatii:
            - la ora 13 cand am facut schimbarea Continentalele Eco Conti erau mai bune decat Kormoranele de iarna. Acum imediat intra ABS-ul la frane si patineaza rotile mult mai repede. Sper ca pe zapada sa fie invers (adica kormoranele sa fie superioare).
            - spre surprinderea mea kormoranele sunt mai silentioase decat Continentalurile
            - la vulcanizare mi-au spus sa fac echilibrarea peste vre-o 4-500 de km, sa se mai aseze gumele.
            - cei de la vulcanizare m-au intrebat ca ce fac cu cauciucurile Continental ca cica altii le arunca dupa ce le schimba . Cred ca le vroiau ei moca. .
            - la 22.000 de km discurile erau aproape virgine. Iar placutele mai aveau "carne" grup si cele interioare si alea exterioare.
            Last edited by Cristi_LCD; 23 November 2009, 10:18.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • marius cine a fost sponsorul
              bogdane ai ochi de curca pe toate le vezi nuti scapa nimic
              si cu discutiile cristi are dreptate e topic pentru intalniri si topic pentru discutii asa ca nu le faceti sarmale
              Last edited by Cristi_LCD; 23 November 2009, 19:59.

              Comment


              • Eu intotdeauna am dreptate .
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • stefane.. eu am fost sponsorul.. cine mama naibii imi dadea mie bani de distributie.. am gasit-o la pret vechi de 220 ron curea power grip made in UK si rola koyo made in japan. adik ce are loganu pe el la nastere (de uzina cum zicem noi)

                  bogdane.. cureaua nu era sarita 2 pinteni. deplasarea asta se datoreaza faptului ca e diferenta de marime intre pinionul de pe vibrochen si cel de pe axa cu came. adic ala de sus unde ai vazut tu ca e deplasata cureaua. gandeste-te asa.. cel de jos se invarte de mai multe ori decat cel de sus adica spre exempu cand ala de jos a facut o rotatie completa .. cel de sus abia un sfert, si e normal ca sa fie in urma sau inainte acel semn. semnela alea sunt ghidahe pt la montarea corecta a noii curele.adica inainte de demontare se aduce semnul de pe roata dintata de la axa cu came cu sageata in partea de sus, automat pinionul de la vibrochen va veni cu semnul in jos, potrivit acestot semne se scoate cureaua veche, si apoi se monteaza cea noua fix pe semne. sper ca a-ti inteles.

                  cristi.. fata de tine la mine diferenta e super mare fata de ce cauciucuri am avut. kormoranele vechi la vremea asta sunt OS ( de ciolan) adica foarte tari si aderenta ciuciu, cat despre astea nio.. alta viata
                  Last edited by mcm022006; 23 November 2009, 21:19.

                  Comment


                  • salutare bogadan aidiul meu este kapone_666

                    Comment


                    • Marius, daca tu zici ca este diferenta intre kormorane, dar intre kormoran si continental, ce diferenta o fi?
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu se simte bogdane
                        sigpic

                        Comment


                        • poi intrebatil pe cristi... el zice ca-s mai bune continentalurile.. si il cred..

                          Comment


                          • Deocamdata astept frigul si zapada sa vad cum se comporta.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • orice guma de iarna o sa fie intotdeauna mai buna decat orice guma de orice pret dar de vara sau alseasson iarna si invers vara

                              ATI INTELES

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google