Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NOUTATE ...
    Azi am trecut cu un coleg pe la ShowROM la APAN, care a cautat ceva (pret cauciucuri) pentru un RENAULT, la colegii de hala ....
    Ce am vazut nou la modele LOGAN expuse acolo ...
    O bara neagra sub farurile de ceata...care avea o forma ce mie personal nu mi-a placut.
    De ce ...Pentru ca avea 2 gauri dreptunghiulare de 2.5 cm*10 cm, si nu mi-am dat seama care era rolul lor ...(cred ca era sa fluiere la viteza) ...

    ATI vazut aceasta "imbunatatire" ?

    Pret acestei bare 1.4 mil la ei ....
    Butea Aurel Laurentiu
    fara linkuri externe in semnatura
    BR - 21 - CNB

    Comment


    • Da Arcasule, mi se pare ca e o prelungire a barii pt sandero.

      Comment


      • Si care costa ca 65 lei pe forum la noi. Singura chestie: e mai scurta decat bara de Logan.
        sigpic

        Comment


        • Eu am vazut-o acolo la toate modele ...atasate.
          Butea Aurel Laurentiu
          fara linkuri externe in semnatura
          BR - 21 - CNB

          Comment


          • am gasit usa stanga lovita in parcare si a sarit vopseaua pe vreo 3-4 mm2 dar nu este indoita tabla se poate retusa fara sa vopsesc usa?
            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

            Comment


            • Nu cred ca se poate, si eu am patit la fel. Daca era doar o zgarietura, poate iesea la polish, dar daca e vopseaua sarita, slabe sanse.

              Comment


              • Dragi colegi,am si eu nevoie de o sugestie, sau chiar un ajutor din partea voastra. Vreau sa-mi iau un set jante de aliaj, ceva negre cu rosu(marginea), si vreau sugestii de la voi, chiar site-uri de unde gasesc. Eu am vazut ceva wolfrace pro-lite, pe 15, pentru ca vreau sa mearga pe anvelopele standard(185/65/r15.
                Ce Et, J, si samd trebuie sa aiba sa nu iasa in afara?

                Comment


                • Ce sa nu iasa in afara?

                  Pe 185/65 se pun jante de 5.5-6.5 J (eu am 7 j si nu sunt probleme) si ET-ul cat mai mic (cu cat ET-ul este mai mic, cu atat janta iese mai mult in afara, nemaifiind asa in interiorul aripei). Wolfrace ProLite black Red Ring au 6.5J si ET 35 (din cate stiu eu) pe 15".

                  Cauta pe forum boogyman (are un site de unde vinde ieftin).
                  sigpic

                  Comment


                  • Ce nu ai inteles Gicule? Nu vreau sa iasa rotile in afara mult, cum am vazut la altii. sa fie cat mai aproape de cele originale(prestige, sinaia). Hai mai colegi, dati-va cu parerea, imi e de ajutor. Accept idei, sugestii, propuneri.

                    Comment


                    • Pai si atunci de ce le mai schimbi? Doar e aceeasi branza, doar ca ii spune aliaj. Sau cumpara-ti de origine, daca vrei la fel ca ele.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by RoArcasu View Post
                        Legile sunt la fel in toata Romania ...

                        La Multi Ani singurei domnisoare inscrise oficial in dacia Logan Club Braila (a se vedea lista de membri ), cu ocazia zilei de 8 Martie 2010.
                        Multumesc de urari, Roarcasu! Scuze de intarziere!

                        Comment


                        • mai, dar nu stiam ca avem si o colega in club.

                          @MIMI_RFW de ce nu vii si tu la intalniri?
                          My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                          Comment


                          • Daca as gasi de origine la un pret acceptabil as lua, mai ales cele de prestige PH1. Dar nu am gasit, asa ca caut ceva care sa fie cat mai aproape de cele standard dpdv tehnic, nu estetitc. Mai exact dpdv al ET, J, alezaj, samd.

                            Comment


                            • Marius, erau la 850 pe forum de Prestige PH1. Acum sunt 900. Avantajul este ca: se potrivesc perfect prezoanele actuale, intra perfect pe butuc (fara inel de centrare) si au aceleasi dimensiuni ca tablele.

                              Eventual, ca sa fii 'custom' mai strangi banuti, le iei, apoi ii tragi o vopsea (negru cu marginea rosie) . Cred ca va fi cel mai reusit asa
                              sigpic

                              Comment


                              • Tot caut pe site Gicule, dar nu gasesc. La un moment dat am vb cu cineva, apoi cred ca sa razgandit, ca nu mai raspunde nici la PM, nici la tel. Daca stii ceva concret, da-mi si mie te rog numele useru-lui.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google