Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    cat tea costat schimbarea distributiei ?
    nu stiu cat costa doar distributia
    eu am schimbat asa:
    uleiul motor(adus de mine am luat de la servis doar filtru de ulei)
    ulei cutie,distributie,curatat tamburii spate,verificat bujii,filtru aer,antigel,toate becurile(faruri,stopuri,becu de la numar etc)
    +atentia la mecanic 25 lei
    total 860 lei

    Comment


    • la care service ?

      si ulei cutie,distributie,curatat tamburii spate, bujii,filtru aer,antigel,toate becurile(faruri,stopuri,becu de la numar etc)

      astea ingrosate doar le-a verificat..sau lea si schimbat ? luate de tine din alta parte sau puse de la iei de la firma ?
      Last edited by mumus; 13 February 2010, 12:39.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • la SICARO: din punctul meu de vedere e cel mai ok servis
        pai se uita la ele daca sunt defecte le schimba si le baga in factura
        la mine a fost ars doar becu de la numar in rest toate au fost bune(filtru de aer si bujiile le schimbase-m cu cateva zile inainte sa ma duc in servis si nu avea de ce sa le mai schimbe)
        acum depinde ce stii ca ai tu de schimbat,daca iti aduci tu aminte de cateceva poti sa ii spui mecanicului sa se uite

        Comment


        • Pai frate ti-aschimbat becul si filtrul si ti-a luat 860 lei?????????
          Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

          Comment


          • ZEU daca citesti ceea ce a scris vali ai sa vezi ca scris ca aschimbat si distributia ,distributie care a fost de la servis luata adica de la sicaro.Pe el la costat 835 ron piesele (distributie-Kit,care contine si pompa de apa) + manopera+ 1bec.Comcluzia este ok pretul si lucrarea pun pariu ca a fost facuta bine.Daca era si mebru logan club Brasov avea si o reducere la manopera si il costa si mai putin.Asa ca e bine.
            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

            Comment


            • la momentul la care m-am dus manopera la schimbul de ulei era de 50 lei cu toate ca uleiul l-am dus eu
              si eu as fi vrut sa coste mai putin dar asta e daca trebuie facuta facem ce trebuie ca sa mearga bine masina

              Comment


              • un termostat costa de la 25 la 45 ron si mai ai nevioe de 2 litrii de antigel si o cheie de 10

                sigpic

                Comment


                • sebi povestea cu discountu e degeaba, am sunat eu la ei si pt o revizie de 70 ooo km mi-au cerut 130 de ron pe manopera, pisele le am eu, daca nu aveam sipise pun pariu ca ma incarcau
                  sigpic

                  Broker de asigurari DESTINE

                  Comment


                  • antigel cred ca trebuie din ala diluat
                    diferenta de pret la termostat banuesc ca e firma care il face si cred ca gasesc o cheie de 10
                    .....si atentia la mecanic cat?

                    Comment


                    • de la 10 la 25 de ron normal
                      sigpic

                      Broker de asigurari DESTINE

                      Comment


                      • poti sa il schimbi si singur,desfaci 3 suruburi,scimbi termostatul si strangi suruburile la loc si complectezi cu antigel

                        sigpic

                        Comment


                        • e usor de zis
                          mai greu cu practica
                          daca nu stiu nu ma bag,poate desfac juma de motor
                          nu ca nu stiu dar nu pot sa stau sa desfac si sa strang din cauze medicale
                          am vreo 5 luni de cand sunt operat si nu prea am voie sa fac nici un fel de efort
                          daca nu ma poate ajuta nimeni ma duc luni la servis cu ea si il schimb plus ca nici nu stiu daca gasesc maine vreun magazin deschis sa iau termostat ca antigel gasesc peste tot

                          Comment


                          • bv06fww -nu trebuie sa suni ..te duci direct acolo arati ecusonul si spui ca esti de la Logan club Brasov ,si sa-i comunice lui Andrea ,si asa obtii reducerea ,nu pe ochi frumosi la telefon,doar cu prezenta personala acolo,asta e valabil ptr. toti membrii.

                            vali205 -Termostat te duci si cumperi din gemenii de la magazin(langa Hard Discount) ca este non stop sau de pe Carpatilor peste drum de metrom chiar in statia de troleu,si cand vii la intalnire vorbesti cu skorpionking si dai un suc si rezolvam treaba la intalnire,deci e simplu..
                            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                            Comment


                            • merge si fara suc

                              sigpic

                              Comment


                              • nu e problema de suc dau si mai multe
                                ok ma duc sa cumpar ceea ce trebuie si ne vedem diseara

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google