Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • chiar asa panacotic,s-a scumpit motorina?

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by phantom View Post
      ai dreptate batrane dar atunci intrebarea mea este '' de ce nu mi-a facut nimic militianul cand m-a intrebat de folii?'' si in + de asta eram si in Bucuresti
      pentru ca probabil politaiu se plictisea si a zis sa vada ce e cu folia ta. nu toti politaii stiu cum sta treaba cu foliie, de aia pun botu` repede si te lasa sa pleci. victor, care nu prea a mai dat pe la intalniri...a avut de 2 ori probleme cu politia din cauza foliei. pe mine m-a oprit o data in sacele, in toamna, sambata dimineata la 8:25 in turkes, si ala mi-a cerut din start certificatu` de inmatriculare, nu m-a intrebat de omologare sau ceva. mi-a zis ca m-a oprit pentru folie si sa ii dau talonu`. nu i l-am dat, si i-am intins omologarea (care era copie xerox si era nula oricum), dar desteptu` nestiind a citit tot ce scria pe foaie, si pe urma mi-a cerut asigurarea...a avut ghinion. azi dimineata m-a oprit mai jos de mine, la sanitas, iesise de la sectia 1 cred, si mi-a zis ca m-a oprit pentru folii...i-am dat noua omologare, care are si timbre RAR si copie dupa autorizatia firmei care a montat-o (care e musai sa o ai in ultimul timp), si saracu` nici nu stia ce sa citeasca de acolo. mi-a dat-o inapoi si o zi buna.

      pe cand victor, l-a oprit o data pentru folia de pe laterale fata, cu tot cu timbru i-a zis ca nu e omologata (ca nu avea trecuta pe timbru transparenta) si i-a zis ca amenda e pe la 550 lei, si norocul lui a fost ca era ajunul craciunului, si i-a dat amenda pentru centura. a ajuns omu acasa si a dat jos folia. in februarie, alt cap de creta, alta belea. l-a oprit, omu se stia in regula cu folia, si cand il intreaba pe politai de ce l-a oprit, asta ii baga mana pe geam si ii bate pe parasolar. amu nu a vrut politaiu sa il amendeze pt parasolar, i-a zis ca amenda e 300 si ceva de lei, si i-a dat amenda 30 lei pentru nesemnalizarea schimbarii directiei de mers. a ajuns omu acasa, a dat jos parasolaru`.

      cum zici tu, ca erai in bucuresti, mai povestea cineva la intalnire ca l-a oprit politaiu in bucuresti si i-a pus ruleta pe parasolar, si dupa ce a masurat a zis ca daca era cu 1 mm mai jos ii lua talonul. cred ca i-a zis doar la misto, intrucat nu exista in lege un articol care sa iti permita sa montezi parasolar pe parbriz. daca stiti voi, atunci imi retrag cuvintele. am deschis topic si aici pe forum si s-a discutat pe cateva pagini, nimeni nu stie de asemena lege. singura lege e cea pusa de mine in postul anterior.

      eu las parasolarul, dar in caz de belea, ori ii dau cheile de masina si plec, ori dau jos parasolarul de fata cu el si gata.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • aline eu zic sa incerci la RAR sa vezi daca iti zice ceva, ca's tare curios ce o sa zica aia .
        sigpic

        Comment


        • eu stiu ca nu sunt omoligate pe fata si nici parasolarul ...mi-a zis direct baiatu care mi-lea pus ...
          si eu ieri (vineri) am fost la baieti sa imi puna omologarile pe geamurile laterale ...mi-a pus ...da nu si pe fata ...iar pentru parasolar poti sa lipesti o bacnota de 500lei ca tot nu e omologata ... cine le pune le pune pe propria raspundere ...pe mine m-a oprit o data si am scapat ca faceau razie la alcool ...dar nu toti au norocul asta ...

          (... foliile le-am pus in uzina 2 la duplex 3 ...la firma nu eu in fata la bloc... si am certificat pe luneta si laterale spate ...si in certificat scrie ca le am omologate si pe fata ...si sunt alpha05 ...da pe geam am alpha20...)
          Last edited by mc_alienu; 10 April 2010, 01:36. Reason: Automerged Doublepost
          "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

          Comment


          • pentru cei ce au nevoie !!!! sper sa ajute multa lume!!!!
            Attached Files
            [B][COLOR="Red"]LOGAN CLUB BRASOV

            Comment


            • mc_alienu: acolo am schimbat si eu folia. la GLASS TUNING. tipu de acolo, Claudiu, care pe cartea de vizita apare manager parca, mi-a zis ca folia de la alfa rom trans este o folie chinazareasca, si el nu poate sa imi puna stampila pe certificatul lor. ca eu initiam am vrut sa imi schimb folia tot cu una de la alfa rom dar cumparata de mine din magazin, ca sa am certificat original. si mi-a zis...ti-o montez dar stampila nu iti pun. si pe mine exact stampila ma interesa. ca mai nou terbuie sa ai o stampila de la o firma autorizata RAR sa monteze, nu mai poti sa ti-o pui tu...

              florin: nu mai zi la nimeni ca tu esti in regula. alfa rom trans a deschis proces impotriva celor care folosesc copii de omologare. omologarea 'adevarata' acum arata altfel la ei, este o pagina mult mai albastrita (nu cum mi-a dat si mie in 2008 si cum ai si tu, acelasi exemplar), si in plus exista pe verso ceva tu nu ai, si este musai sa ai. si ar mai fi o chestie legata de timbrele din geam, dar asta nu pot sa scriu aici ca mai e cineva din club implicat. asta o spun verbal.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • Salutare baieti !

                A fost azi vreun raliu prin brasov? stiti careva programul de maine? daca este raliu ?

                Cei care pleaca la Tulcea... sa il sune pe Skandal la 0766266345 inainte cu o zi de plecare.

                In afara de Sebi si Florin mai merge cineva?
                Last edited by mumus; 10 April 2010, 21:03. Reason: Automerged Doublepost
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • din cate stiu eu raliul e sambata viitoare ...proba de la aro palace ...mai mult nu mai stiu ...e undeva programul pus de skorpion pe aici ...
                  "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                  Comment


                  • raliul tess este in data de 16,am vazut reclama la tv si am auzit si la radio

                    sigpic

                    Comment


                    • Fain domnilor... Sambata viitoare am filmare
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • mumus cind termini?
                        nu de alta da mi s-a uscat gitul...
                        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                        Comment


                        • cred ca merg si eu cu geo la tulcea saptamana viitopare
                          sigpic

                          Broker de asigurari DESTINE

                          Comment


                          • As vrea sa stiu exact cati dintre voi mergeti la tulcea..si cu cate masini . Mersi mult.

                            Ce bine ca azi nu a plouat la intalnire...si am iesit si noi din 'pestera'.
                            Last edited by mumus; 11 April 2010, 21:07. Reason: Automerged Doublepost
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Deci ...Draga mumus ,nu ai dreptul sa-mi dezaprobi pozele,atata timp cat au fost postate corect ,la un thread de intalniri ale membriilor,si pe deasupra sa mai stergi si pozele lui florinc_99,care au fost postate si ele corect ,si nu sunt deloc off .au facute la o intalnire cu membrii ai LOGAN CLUB BRASOV !!!

                              TE ROG SA PUI POZELE INAPOI !!! si sa te gandesti inainte de a lua o decizie de acest gen cum ai facut tu..


                              Sebi..te rog...nu mai fa mascarada.. nu are rost...
                              Last edited by mumus; 11 April 2010, 22:47.
                              Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                              Comment


                              • avem si purtator de cuvant
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google