Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare domnilor si ramaneti pe drum!!!
    sigpic

    Comment


    • daca omul greseste trebuie sa-i dai in cap
      sigpic
      nu este nimic mai dulce decat o dusca de aer liber

      Comment


      • mah ce prostii spuneti.....cum sa largesti gaura cu polizorul?..si depinde si de opel findca nu toate au 4x100

        mha dc nu iati zis sa dea la pila..
        Last edited by unknown; 28 August 2010, 19:13. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • ssg are dreptate .trebuiesc puse pe un strung si largita gaura la 60,1 mm .Ce are el acuma sunt de opel si are la gaura de centrare 58mm.
          Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

          Comment


          • 4x100 e sigur numai gaura trebuie largita..si apropo sablare in bv stie careva ca la noi in zona asta Sinaia - Azuga nu gasesti de niciunele..tks pentru sfaturi..cred ca sebi8ta m-a nimerit..adikade la 58mm la 60.1mm trebuie..acum sa vad..tks

            Comment


            • Originally posted by sebi8ta View Post
              ssg are dreptate .trebuiesc puse pe un strung si largita gaura la 60,1 mm .Ce are el acuma sunt de opel si are la gaura de centrare 58mm.
              unde ai vazut tu mha jenti luate la strung?
              Jantele din aluminiu au niste inele in interior care face ca janta sa intre perfect pe disc.Din cate stiu eu sunt de plastic.Daca nu ai alea janta o sa trepideze...
              Last edited by unknown; 28 August 2010, 21:09.
              sigpic

              Comment


              • pai si daca janta lui are spatiul prea mic cum intra pe disc,trebuie polizata ca sa intre

                sigpic

                Comment


                • daca spatiu e mic inseamna ca nu e pentru masina aia....deci nu o pui...
                  Last edited by unknown; 28 August 2010, 21:19.
                  sigpic

                  Comment


                  • corect si asa

                    sigpic

                    Comment


                    • si distanta intre prezoane e foarte mica...si te poate duce in eroare.. era cineva pe forum care cumparase o janta pentru rezerva tot de la un opel dar cu distanta intre gauri de 108..si cand a venit vremea sa o foloseasca nu a putut..

                      parerea mea...vindele si iati altele.
                      sigpic

                      Comment


                      • eu am avut de opel calibra si avea 58mm si mi le-a facut la strung si mi-a largit gaura la 60,1,
                        sigpic
                        nu este nimic mai dulce decat o dusca de aer liber

                        Comment


                        • ok.. atunci indrumal pe Dady spre locul unde le-ai facut tu..si daca dati de jenti cu 5 prezoane..nui bai..mai dati o gaura..
                          Last edited by unknown; 28 August 2010, 21:34.
                          sigpic

                          Comment


                          • auzi vad ca esti foarte destept in aceasta privinta ca le sti pe toate eu le-am facut si la 140km la ora nu bateau deloc,daca nu cunosti anumite treburi nu mai vorbi degeaba
                            sigpic
                            nu este nimic mai dulce decat o dusca de aer liber

                            Comment


                            • merg facute jantele si eu mi leam facut la fel
                              eu le am de bmw ursulet si tot asha leam facut si nu au nimic,merg perfect

                              are cineva amortizoare de logan care nu mai are ce face cu ele fata,spate care nu mai au compresie?
                              Last edited by bobok0406; 28 August 2010, 23:08. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • de luat la strung se pot lua ...
                                dar eu ma gandesc cum le prinde in strung ... iti dai seama ce bacuri trebuie sa aibe strungu ala ;)) :d
                                (eu ma refel la cum incape janta (fara cauciuc normal) intre mandrin si batiu )
                                "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google