Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc inca odata pentru felicitari. mumus, vreau sa merg la facultate dar inca nu sunt hotarat unde, ori stiinte economice (am terminat liceu economic) ori inginerie mecanica, la AR. Mai trebuie sa ma gandesc

    Comment


    • iti recomand inginerie mecanica AR la Transilvania.Eu intru anul III si este super si profesorii si totul numai ca taxa este cam mare (2.800 RON) dar merita crede-ma

      Comment


      • Si eu iti recomand ar.are dreptate phantom
        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

        Comment


        • masini sunt o gramada dar ingineri in AR putini eu oricum nu o sa profesez doar am nevoie de hartie

          Comment


          • phantom sa inteleg ca esti la "cu plata", la buget sunt aceiasi profesori (de treaba )? Eu nu am mai facut fizica si chimie de 2 ani si imi este firica, ca nu ma descurc

            Comment


            • Scuze de dublu-post dar nu mai pot edita. phantom din cate stiu, cea mai grea materie la AR este rezistenta materialelor?

              Comment


              • Rezistenta materialelor este cea mai simpla materie pai nu stii tipuri de nituri , tipuri de sudari,imbinari prin pene etc o sa iti aduci aminte de la atelier din generala iar fizica si chimie ai doar cate un semestru si sunt doar notiuni de baza .Lasa man dak se mai tine vreo intalnire o sa vin si iti explic cum sta treaba.Eu sunt la cu plata ca nu prea imi place cartea dar daca tie iti place baga-te la buget dar nu iti recomand ca este foarte greu
                Last edited by phantom; 5 July 2011, 13:05.

                Comment


                • phantom... daca tie ti-sa parut usor rm... inseamna ca esti bazat ;))... eu am facut semestru trecut... din 26 au luat 2... (eu cu sanse 0 ) si au picat de la mine din grupa care chiar invata... deci nu e chiar usor...
                  la AR am vrut si eu sa intru dar... la bugetari , la cu taxa am zis pas...
                  "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                  Comment


                  • Pai vezi aliene care este diferenta intre cu plata si la buget la FR se bazeaza si pe prezenta care este 1/4 din nota + temele facute 1/4 +ceva stiinta si ai trecut

                    Comment


                    • sau depinde cu cine faci mai bine zis ... eu am facut cu prietenul tuturor... radu gheorghe... si am impresia ca o sa il mai vad de cateva ori
                      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                      Comment


                      • eu acum in anul III o sa il am

                        Comment


                        • >>>>

                          1. scuze ca postez aici la voi dar am ceva de zis

                          2. 74van din Bucuresti tine sa multumeasca celor care l-au ajutat sa ajunga ieri seara inapoi la Bucuresti si a postat la noi (am incercat eu sal ajut dar cum am masina in service nu am putut) ... am inteles de la matheo ca domnul Unknown de la voi la putut ajuta (daca gresesc sa imi fie scuzat). Pe calea aceasta tin sa ii multumesc lui Unknown pentru ajutorul acordat colegului din Bucuresti.

                          O zi cat mai superba in continuare.
                          Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                          Comment


                          • mi-a facut placere sa ajut un coforumist...sper sa ne mai intalnim si cu alte ocazii ceva mai bune..
                            Last edited by unknown; 11 July 2011, 20:46.
                            sigpic

                            Comment


                            • salutare dragi loganari am si eu o intrebare si totodata o rugaminte la voi.Am gasit sa imi cumpar folie carbon 3D (120 ron) si vreau sa va intreb daca ma poate ajuta careva dintre voi sa o montez.Am inteles ca trebe si o solutie de dat pe capota inaintea aplicarii foliei (nu stiu ce solutie).Asa ca daca a mai montat careva folie pe o suprafata mare va rog un raspuns.A zis tipul de la firma daca mergem mai multi sa isi monteze folii etc face reducere.Multumesc


                              asta este firma si folia >>>> http://www.valtuning.ro/index.php?pa...c72928d6b93759 <<<< Este cea mai ieftina folie din Brasov pe care am gasit-o.

                              Comment


                              • Acid sulfuric se cheama solutia

                                Vino azi la intalnire si se rezolva
                                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google