Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu am vrut sa ii fac rau.Dar oameni buni alta problema.Astazi dimineata un fraier (fost coleg de liceu si de clasa) a intrat cu masina in mine la semafor si m-a impins in masina din fata mea.Deci practic am spatele praf si fata mai putin praf.Problema este ca tipa din fata mea a coborat din masina s-a uitat daca are ceva si nu avea bineinteles nimic si a plecat.Nu am apucat sa ii iau numarul de la masina.Cu tipul am facut intelegerea amiabila si luni ma duc la daune.Intrebarea mea este daca pot face ceva cu bara fata la daune ????

    Comment


    • Salut baieti, vreau si eu sa devin posesor de logan, am primit o oferta ff buna de la dacia, un logan 1.6 16v 105 cp...si am nevoie de o informatie, cum e ca masina? are consum mai mare de 10% in oras? si 7% exterior? bine la un mers lejer nu la forja....ca oferta mi se pare ff buna...dar sa nu imi iau tzapa cu consumul dupaia...va multumesc

      Comment


      • sincer nu cred ca are consum asa mare colegi care au 1.6 normal scot inafara si consum de 5.6 nu cred ca mai mult de 6 sa iti consume in exterior cat despre oras motoru de 1.4 scoate consum de 8-9 eu zic ca e ok , dar trebuie sa iei in considerare ca intretinerea la 16v e un pic mai scumpa decat la unu normal
        ala cu ned 4 sped ... sigpic

        Comment


        • Originally posted by emilian_LLX View Post
          sincer nu cred ca are consum asa mare colegi care au 1.6 normal scot inafara si consum de 5.6 nu cred ca mai mult de 6 sa iti consume in exterior cat despre oras motoru de 1.4 scoate consum de 8-9 eu zic ca e ok , dar trebuie sa iei in considerare ca intretinerea la 16v e un pic mai scumpa decat la unu normal
          merci emilian,am mai citit pe forumuri ca consumul e chiar ok la 1.6 16v atata timp cand nu-i dai in gura,si oricum am avut o corsa de 1.0 l si ma uscat la intretinere) si consider ca e noua nu cred ca ma uste de bani loganul asa cum a facut corsa:P..

          Comment


          • fiind masina noua primele revizi nu ar fi asa scumpe sincer nu stiu sa iti zic scoruri da estimez ca nu ar fi mai mult de 400-500 de ron asta in funtie unde mergi asv,sicaro etc .
            ala cu ned 4 sped ... sigpic

            Comment


            • Originally posted by Stefan1987 View Post
              Salut baieti, vreau si eu sa devin posesor de logan, am primit o oferta ff buna de la dacia, un logan 1.6 16v 105 cp...si am nevoie de o informatie, cum e ca masina? are consum mai mare de 10% in oras? si 7% exterior? bine la un mers lejer nu la forja....ca oferta mi se pare ff buna...dar sa nu imi iau tzapa cu consumul dupaia...va multumesc
              la nivel de echipare si pret?
              consumul tu i-l faci sau cine o conduce.......................
              Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

              Comment


              • Originally posted by boly76 View Post
                la nivel de echipare si pret?
                consumul tu i-l faci sau cine o conduce.......................
                pai echipare laureate (cred ca am scris bine) pret 9250 euro - 1100 euro de la ei - 2700 euro vouchere pret final care trebuie sa-l achit e de 5450 euro...si asta am zis si eu consumul mi-l fac eu dar na sa stiu si niste sfaturi:P

                Originally posted by emilian_LLX View Post
                fiind masina noua primele revizi nu ar fi asa scumpe sincer nu stiu sa iti zic scoruri da estimez ca nu ar fi mai mult de 400-500 de ron asta in funtie unde mergi asv,sicaro etc .
                baieti de la dacia mi-au zis ca in jur de 350 cei de la euro-motors de pe calea bucuresti...oricum tot nu se compara cu un secand-hand in care bagi bani de te indoi
                Last edited by Stefan1987; 7 August 2011, 00:23. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • faza cu secondul e cu cintec.................
                  eu in 2 ani n-am schimbat decit capete de bara,revizii...................................... ..muzica,toba si alte lucruri care papa bani

                  uite si preturi
                  Attached Files
                  Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                  Comment


                  • Stefan1987 te sfatuiesc sa iti faci primele revizii la euro-motor daca iti cumperi masina de la ei. Sunt cei mai buni,din pctul meu de vedere,acolo mi-am facut si eu reviziile de 1 an si 2 ani si sunt mai mult decat multumit,sunt nistre profesionisti in adevaratul sens al cuvantului. Cat despre sumele platite pe cele 2 verificari au fost mai ieftine decat la asv sau sicaro
                    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                    Comment


                    • are dreptate ALO.Eu am masina din octombrie 2006 si am 50.ooo de km.In tot acest timp am schimbat un singur cap de bara deoarece am luat o groapa pe o autostrada din Turcia la 140 km.In rest ulei ,filtre, placute,benzina si sandale.Si dupa parerea mea cei de la Sicaro sunt mult mai seriosi decat cei de la ASV

                      Comment


                      • Originally posted by boly76 View Post
                        faza cu secondul e cu cintec.................
                        eu in 2 ani n-am schimbat decit capete de bara,revizii...................................... ..muzica,toba si alte lucruri care papa bani

                        uite si preturi
                        merci pt informatie legata de preturi nu pare deloc mare revizia pot sa zic ca fata de restul masinilor e ok ca pret revizia,asa e cu secondul e cu cantec, eu mi-am luat o corsa am dat o groaza de bani pe ea model 2001, si m-am stricat cu bagatul banilor in ea, ba toncanea, ba scartia ba fluera prin ea, ba cadea cate un senzor) eram cu ea toata ziua in service) mi-a venit rau cat bani am bagat in ea...si cand am vandut-o abia am dato ) am zis ca in viata mea nu mai imi iau second...poate sa fie bmw,mercedes audi,orice marca nu mai imi trebuie cat traiesc mai bine un logan nou la care sa n-am stres)

                        Originally posted by ALO68 View Post
                        Stefan1987 te sfatuiesc sa iti faci primele revizii la euro-motor daca iti cumperi masina de la ei. Sunt cei mai buni,din pctul meu de vedere,acolo mi-am facut si eu reviziile de 1 an si 2 ani si sunt mai mult decat multumit,sunt nistre profesionisti in adevaratul sens al cuvantului. Cat despre sumele platite pe cele 2 verificari au fost mai ieftine decat la asv sau sicaro
                        merci alo68, pai de la ei am sa o cumpar, ca au fost ff draguti in informatii, cei de la asv ma cam luau de sus, si parca ei cumparau masina) nu eu, dar ce parere ai de motorul 1.6.16v? papa mult?

                        Originally posted by phantom View Post
                        are dreptate ALO.Eu am masina din octombrie 2006 si am 50.ooo de km.In tot acest timp am schimbat un singur cap de bara deoarece am luat o groapa pe o autostrada din Turcia la 140 km.In rest ulei ,filtre, placute,benzina si sandale.Si dupa parerea mea cei de la Sicaro sunt mult mai seriosi decat cei de la ASV
                        apropo groapa pe autostrada turicei?) mai critica lumea autostrazile noastre).....am auzit ca sunt fff fiabile loganurile...nu prea ai batai de cap cu ele....dar ce parere ai de 1.6.16v?papa mult?...o zi faina
                        Last edited by Stefan1987; 7 August 2011, 13:00. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Deci masina mea in afara are un consum real de 4,8 l /100 km am scos si 4,6 ,iar in oras cam 6,8-7l /100 km.Loganul de 1,6 16 v am inteles ca consuma putin mai mult ca 1,6 8v cam cu 1 l ,dar se merita,este diferenta si de demaraj si jar

                          Comment


                          • Originally posted by phantom View Post
                            Deci masina mea in afara are un consum real de 4,8 l /100 km am scos si 4,6 ,iar in oras cam 6,8-7l /100 km.Loganul de 1,6 16 v am inteles ca consuma putin mai mult ca 1,6 8v cam cu 1 l ,dar se merita,este diferenta si de demaraj si jar
                            am inteles atunci raman pe 1.6.16v:P atunci saptamana viitoare imi dau comanda de jucarie...sa vedem cand vine multumesc frumos

                            Comment


                            • si ar fi bine sa vii si pe la intalniri sa ne marim grupul si sa ne cunoastem, daca tot o sa fi loganar ;)

                              Comment


                              • Originally posted by phantom View Post
                                Deci masina mea in afara are un consum real de 4,8 l /100 km am scos si 4,6 ,iar in oras cam 6,8-7l /100 km.Loganul de 1,6 16 v am inteles ca consuma putin mai mult ca 1,6 8v cam cu 1 l ,dar se merita,este diferenta si de demaraj si jar

                                sa ma inveti si pe mine cum sa scot un consum de 4.8 :P
                                mergi tras cumva? :P

                                o zi faina si drumuri bune ;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google