Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • >>>>

    Pentru ca traim in romania si asta ne ocupa tot timpu ))

    Exact cum a fost acum 3 ani la iesirea de pe Ion Ratiu pe Biserici Romane ..... (cand sau schimbat temporar sensurile de mers) : Acces interzis; Obligatoriu dreapta; Obligatoriu Stanga; Stop. Toate aceste semne au fost prezente acolo 2 zile (lucram acolo si cand plecam de la munca nu stiam pe unde sa merg
    Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

    Comment


    • pe strada verii daca incerci sa intri din intersectie harman-toamnei... ai semn de sens unic... totul bine si frumos... dar daca vi pe interzis ai stop ...
      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

      Comment


      • Salutare dragi loganari.Am nevoie de ajutorul vostru intr-o problemuta.Nu gasesc in toata tara niste role de cauciuc la dimensiunile:
        diametrul exterior - 110 mm
        diametrul interior - 65 mm
        grosime - 25 mm
        latime - 45 mm
        .Eventual daca stiti vreo turnatorie de cauciuc in brasov (in afara de Vulcom si Hutchinson) dati-mi va rog mesaj.
        Aceste role sunt de fapt elementele elastice de la vechile remorci Eltim RPA 240.

        Va multumesc

        Este topic special pentru asa ceva...FOLOSESTE-L
        Last edited by unknown; 22 October 2011, 08:50.

        Comment


        • turnatorie nu stiu, dar stiu pe uniii care vand asa ceva incearca la helvetic - biserici roamane, sea - sos cristianului, honest - zizinului, sau pe internet ii gasesti pe oricare pentru nr de tel, email, etc
          Last edited by bv06rmn; 22 October 2011, 08:39.
          sigpic

          Broker de asigurari DESTINE

          Comment


          • Turbina

            Colegi imi cer scuze ca deranjez...dar as avea si eu nevoie de un sfat...m-a lasat turbina la un logan diesel euro 3 stiti cumva o pot reconditiona sau macar sa cumpar una buna..imi cer scz inca odata pt deranj..ast un rasp de la voi..!va rog..!

            Comment


            • Originally posted by BR-17-KOZ View Post
              Colegi imi cer scuze ca deranjez...dar as avea si eu nevoie de un sfat...m-a lasat turbina la un logan diesel euro 3 stiti cumva o pot reconditiona sau macar sa cumpar una buna..imi cer scz inca odata pt deranj..ast un rasp de la voi..!va rog..!
              da se poate repara chiar si in brasov am avzut pe undeva un panou publicitar(revin cu deltalii), pe forum poti incerca la useru ana87 parca, are dezmembrari (gasesti pe bursa thread) ii poti pune o intrebare fara sa te coste nimic
              sigpic

              Broker de asigurari DESTINE

              Comment


              • ALO, te rog sa ii ceri scuze lui Stefan pentru postul de la intalniri. Baiatul nu avea de unde sa stie cum sunt impartite sarmalele pe aici, sincer. Si sti asta, si sunt sigur ca nu te-ai gandit la acest lucru cand ai scris postul. La fel cum Logan_Racer nu stia, si acum stie, asa e si cu Stefan. Acum stie cum sta treaba, am utiat sa ii spunem si lui povestea. Pana la urma daca e sa fie vina, vina e a noastra. Oricum omul poate posta oriunde vrea pe forum, nu avem restrictii. De aceea consider ca niste scuze ar rezolva acest incident.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • Originally posted by bv06rmn View Post
                  turnatorie nu stiu, dar stiu pe uniii care vand asa ceva incearca la helvetic - biserici roamane, sea - sos cristianului, honest - zizinului, sau pe internet ii gasesti pe oricare pentru nr de tel, email, etc
                  mersi Adi .Este ultima mea speranta

                  Comment


                  • BR-17-KOZ poti arunca aici un ochi.
                    sau da pe google "reparatii turbosuflante" si sint o gramada in toata tara.
                    Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                    Comment


                    • Aline "sfaturi"d'astea da-i altuia nu mie....clar? Vezi ca ma confunzi...
                      O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                      Comment


                      • nu era un sfat, era o rugaminte. ideea era sa ne intelegem intre noi nu sa ne certam din toate. scuza-ma ca am indraznit sa te rog asa ceva.

                        o duminica placuta tuturor.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • Alo... esti foarte intelept...si tu le stii pe toate...dar cand deja mai multi iti spun ca ai facut o greseala...e cazul sa nu mai comentezi ... sau macar sa iti ceri scuze...are dreptate si alin si boly si alienu... in ultima vreme te aprinzi din orice rahat...chiar cand nu e cazul..ai impresia ca toti sunt impotriva ta...calmeaza-te omule...lasa lumea sa scrie, sa faca ce vrea...nu fi tu ala care face morala la oricine ai tu impresia ca a gresit...mai abtine-te te rog...este totusi un forum...un loc in care ar trebui sa se vorbeasca despre masini...tuning, si alte cele legate de masini...nu sa ne legam de ce X a avut curajul sa intrebe ceva undeva pe forum...nu este un tradator...cum ai tu impresia...macar daca gresesti si nu vrei sa recunosti...taci... te iei de toti pe rand... las-o mai moale...intelege ca nimeni nu se ia de tine...si daca cineva iti zice ceva...nu o face intotdeauna cu rautate...cum crezi tu... Stefan de ex e un baiat de nota 10...ai reusit sa il izgonesti si pe el...ca tie daca nu iti place de cineva...hop repede te iei de el...mai lasa oamenii in pace...nu esti nici organizator nici nimic...nu mai cataloga oamenii asa repede... si mai ales Nu ma alunga oamenii si asa putini care indraznesc sa apara pe forum la noi...fii macar politicos. Sper sa nu iei si postul meu in nume de rau, si sper sa intelegi ce incercam toti sa iti spunem... Esti prea impulsiv in ultimul timp...poate ca ai probleme personale...este treba ta...dar nu iti varsa te rog furia pe utilizatorii acestui forum.
                          Daca te-a deranjat acest post...imi cers scuze public fata de tine,dar am simtit nevoia sa iti spun ceea ce si altii ar fi vrut sa iti zica...dar nu au avut poate curaj.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by mumus View Post
                            Alo... esti foarte intelept...si tu le stii pe toate...dar cand deja mai multi iti spun ca ai facut o greseala...e cazul sa nu mai comentezi ... sau macar sa iti ceri scuze...are dreptate si alin si boly si alienu... in ultima vreme te aprinzi din orice rahat...chiar cand nu e cazul..ai impresia ca toti sunt impotriva ta...calmeaza-te omule...lasa lumea sa scrie, sa faca ce vrea...nu fi tu ala care face morala la oricine ai tu impresia ca a gresit...mai abtine-te te rog...este totusi un forum...un loc in care ar trebui sa se vorbeasca despre masini...tuning, si alte cele legate de masini...nu sa ne legam de ce X a avut curajul sa intrebe ceva undeva pe forum...nu este un tradator...cum ai tu impresia...macar daca gresesti si nu vrei sa recunosti...taci... te iei de toti pe rand... las-o mai moale...intelege ca nimeni nu se ia de tine...si daca cineva iti zice ceva...nu o face intotdeauna cu rautate...cum crezi tu... Stefan de ex e un baiat de nota 10...ai reusit sa il izgonesti si pe el...ca tie daca nu iti place de cineva...hop repede te iei de el...mai lasa oamenii in pace...nu esti nici organizator nici nimic...nu mai cataloga oamenii asa repede... si mai ales Nu ma alunga oamenii si asa putini care indraznesc sa apara pe forum la noi...fii macar politicos. Sper sa nu iei si postul meu in nume de rau, si sper sa intelegi ce incercam toti sa iti spunem... Esti prea impulsiv in ultimul timp...poate ca ai probleme personale...este treba ta...dar nu iti varsa te rog furia pe utilizatorii acestui forum.
                            Daca te-a deranjat acest post...imi cers scuze public fata de tine,dar am simtit nevoia sa iti spun ceea ce si altii ar fi vrut sa iti zica...dar nu au avut poate curaj.
                            Nu sunt eu prea vechi pe aici dar imi pot da seama ca nu e cazul sa iscati un scandal pe forum dupa ce am inteles ca s-a intamplat anul trecut. Decat sa umpleti forumul de tot felul de postari (descarcari nervoase) puteti discuta in persoana la intalnirea de joi si discutam acolo civilizat. Din ce am putut observa doar ca e putin cam mofturos alo68 la locurile intalnirii in rest cand a venit mie mi s-a parut ca n-a creat probleme. Mumus de altfel a venit cam mereu cu propuneri pentru locurile intalnirii si ceilalti au decis singuri daca le convine locul sau au venit cu alte propuneri ceea ce alo68 nu a facut, probabil si greseala lui. Asa ca sa nu mai adunam postari sa-i dam de lucru adminului sa stearga, hai sa lasam asta pe joi dupa masa la 6-7 oriunde ar fi. Foarte buna o propunere de mai devreme, in parc la tractoru in fata la poarta 1 ca sa nu mai bat si eu tot orasul, macar o data. Parerea mea in ce priveste intalnirile cine nu vine cu propuneri sau nu le accepta pe cele existente sa nu participe data aia si sa nu strice dispozitia celorlalti apoi eu unul atata timp cat sunt intalnirile in Brasov eu n-am nicio problema cu asta in rest sa fie si in poiana.

                            Comment


                            • eu cred ca mumus a vrut sa-i atraga atentia lui alo sa nu mai fie asa dur cu cei noi care au venit in club sau vor sa intre in acest, nu a iscat un scandal si nu a cautat cearta, cel putin asa mi s-a parut me, acuma...
                              sigpic

                              Broker de asigurari DESTINE

                              Comment


                              • Exact...ai inteles perfect RMN si mai important...iam spus si lui Adi personal la intalniri de vreo 2 ori sa nu mai fie atat de dur in postari... ca sperie lumea...chiar daca el e de gasca. Efectiv asta e stilul lui...dar din pacate daca nu il cunosti...iei alte decizii...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google