Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hmmm...interesant....desi in perioada aia cica ar trebui sa imi vad de scoala...dar, nah...asta e... mai bine la regionala decat la invatat

    Comment


    • am bagat si eu masina in service azi. cateva zile sunt pieton! (sper ca pana maine).
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • si inca ceva de la rubrica "ce luminite ti-ai mai tras la masina" mai vine una
        Attached Files
        "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

        Comment


        • sal. si eu vreau sa vin. ne vedem joi. salutare

          Comment


          • mai bine o faceai semnalizare arata mai bine
            sigpic

            Comment


            • atentie toti cei cu folie de la solarzone ! ! !
              eu mi-am schimbat folia de la alfa rom trans cu una de la solarzone si dupa mine, la o saptamana si-a mai pus un prieten la ei. duminica a fost oprit de politie in sacele (unde locuieste el) si i-a spus ca ii ia talonul pentru ca autorizatia este falsa. pana la urma a scapat cumva, dar i-a trecut numele si nr de inmatriculare pe o foaie. mai avea inca 2 pagini a4 pline cu nume si nr de masini cu folii de la solarzone. ceea ce ziceau ei ca este falsa, este autorizatia firmei cum ca poate monta folie autorizata RAR, document pe care nu ti-l pot da ei in original. dar politistul nu si nu, ca e fals. am fost la firma ieri(luni), cu el si inca un prieten care si-a pus folia de 2 saptamani a zis sa ii dau procesul verbal care ni l-a dat cand ne-a luat talonul. dar i-am zis ca nu ni l-a luat (la firma am zis ca eram in coloana toti 3 si am fost opriti). au zis ca nu e nimic, ca nu au cum sa dea originalul, si ca sa ii dam numele la politiai. i l-am dat si am plecat. eu am fost la RAR dupa aceea, dar dupa o ora de asteptat in birocratia romaniei am plecat ca deja intarziasem cu masina 2 ore la service. si o sa merg azi sau maine cand o scot sa vad daca RAR-ul imi zice ca este buna autorizatia sau nu, si sa ii rog sa-mi dea cu stampila si semnatura, sa ii arat lu' cap de creta.

              p.s. numele politistului este Dragos, cel de familie nu il stiu. are un opel rosu cu folii.
              Last edited by mumus; 19 May 2010, 13:27.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • Dar foliile lui sunt omologate sau recunoscute de politie?
                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                Comment


                • aline parerea mea e sa nu te duci sa nu cumva sa-ti ia raru direct talonu, las-o asa ai scapat si asta conteaza, eu am folie de 3 ani de zile si nu am avut probleme de genul asta, este folie lumar montata la piratu pe toate 5 geamurile are timbru si autorizatie
                  sigpic

                  Broker de asigurari DESTINE

                  Comment


                  • @alo: folia este montata in service autorizat (duplex 3), omologat RAR. a avut control de la RAR din bucuresti cand am fost eu sa ma interesez de pret. firma nu are probleme, probeleme are capu' de creta din sacele, ca s-a legat de un zvon. alte folii sunt omologate fals, cele puse in spatele blocului.
                    @rmn: nu e nici o problema cu asta. eu vreau scris si stampilat de la RAR ca este legal. oricum politia nu are dreptul sa te opreasca pe motivul 'folii', decat daca incalci reguli de circulatie, dar nu gasesc un articol concludent. foliile apartin de RAR, nu de politie. RAR-ul nu-mi poate lua talonul fara politie, si fara sa ma opreasca in trafic. nu am nici o obligatie sa ii dau talonul daca merg la RAR!
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • Poate acum incepeti sa credeti ca nici o folie nu este legala decat daca este omologata individual pe masina la RAR.Certificatul pe care il ofera cei care monteaza folie face dovada ca produsul corespunde normelor RAR ( agreat RAR ) dar nu ca este omologat pe masina pe care a fost montata.Este exact cum este si la piesele cu omolagare RAR ( capete de bara,placute de frana etc ).Daca masina nu are din fabricatie ( piesa sau reperul respectiv ) folie pe geamuri atunci trebuie omologata individual la RAR,iar pentru geamurile din fata nici nu se ia in discutie nici sa se aplice folie indiferent de transparenta.
                      sigpic
                      Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                      Comment


                      • Aline... cred ca ai fata mai de copil si deaia se ia de tine...

                        Pe mine m-a oprit de vreo 2-3 ori ala din sacele, mi-a cerut actele...si gata... nu tu folii, stopuri, pleoape, nu tu nimic.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • mumus. daca ai fi citit atent ai fi observat ca nu eram eu cel oprit de politie. in al doilea rand, era filtru de politie in cernatu si ii opreau pe toti cu folii. daca nu ai trecut pe acolo cand a fost filtru atunci degeaba zici ca te-a oprit de mai multe ori si nu te-a intrebat nimic. ca asa si eu am fost oprit de mai multe ori si nu m-a intrebat de folii. in sacele opreau pentru foliile solarzone.

                          gabi, nu te contrazic. eu stiu ce scrie in regulament si atat deocamdata. dar cum am mai spus, cand scot masina din service ma duc direct la rar in rulmentu si sa vad ce zic ei. eu tot raman la ideea mea, ca politia nu are voie sa te opreasca pe motiv 'folii'.
                          Last edited by B 83 RMJ; 18 May 2010, 15:20.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • Imi cer scuze Alin, am citit gresit... oricum... cred ca aia vroiau sa faca un ban 'cinstit'
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • sa faca de la aia care incalca legea daca tot vor. nu sa se lege de orice tampenie, si altii merg noaptea kamikaze fara lumini!!! sau iti taie calea de te urci pe el(azi la gemenii). ei se leaga de tampenii. dar, nu uitam unde traim
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • asa ,asa RMJ fii dur

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google