Zona De Eliberare A Frustrarilor Cotidiene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma enerveaza cei care nu isi pastreaza banda in giratorii
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • ma enerveaza persoanele care una zic si alta fac
      sigpic

      Broker de asigurari DESTINE

      Comment


      • m******** masii de treaba .......
        da chiar 2 pene intr-o zi?
        parca l-am injurat pe papa......
        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

        Comment


        • NU le urez sanatate celor de la primarie...am intrat azi intr-o balta imensa...mi-am lasat nr de inmatriculare acolo... peste vreo ora am observat lipsa numarului si a trebuit sa ma intorc dupa el... bineinteles ca nu era de ajuns sa fie numai balta..ci era si un gropan imens in el.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • si l-ai gasit ? a trebuit sa te scufunzi dupa el ?
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • cand am ajuns acasa si am vazut ca nu am nr deja ma vedeam in cizme de cauciuc cautand ca prostu nr de inmatriculare in balta adanca de vreo 40-50 cm si vreo 3 mp marime,zis si facut, pus cizmele de cauciuc in masina si dai la locu faptei...cand am ajuns acolo bafta mea...Numarul meu zacea frumos pe marginea drumului pe o movila.
              Multumesc pe aceasta cale binefacatorului care mi-a scos nr din balta si la pus la vedere
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Si pentru ca tot nu aveam ce face azi am zis sa ma imbatranesc cu vreo 10 ani din cauza nesimtiri melteanului roman manuitor de buldo-excavator si basculanta.
                Azi dimineata s-au apuc unii de la nu stiu ce firma ( ca inca nu am aflat ) sa pun 4 stalpi de iluminat public pe strada la mine.Zic foarte misto ca oricum nu era lumina de strada de vreo 3 ani.Si plec si eu ca omul la treaba pe la 10 dimineata.Ies din "parcarea rezidentiala" pe care dau bani grei ( ca na romanul nostru prost colocatar la bloc a vrut licitatie ),imi ridic sistemul de blocare monta si platit de mine l firma agreata de primarie.Mai vin pe acasa o tura pe la 5 baietii lucrau de zor ,montau ultimul stalp cu un exavator ca maraca ioc.Plec si revin pe la ora 18:00 si cand sa bag masina in parcare sistemul de blocaj facut praf dar cu lacatul pe el.Acum urmeaza patea misto: sun la primarie ca lucrarea este pe domeniu public la numarul special "In direct cu primaria" 0268 984 si imi raspunde portarul care ma indruma sa sun la electrica ca probabil este lucrarea lor si oricum pana maine nu am cu cine sa vorbesc.Ok zic sun la electrica ca doar ei eu in intretinere retele de distributie si acolo dupa ce fac tambalau imi spuna ca revim ei dupa ce afla ceva.Ma suna sa imi spuna ca ei nu lucreaza si este posibil sa fi lucrat o alta firma si sa sun la ei.

                Sfarsitul primei parti

                Maine partea a doua.
                sigpic
                Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                Comment


                • gabibv-Deci ai parte de o poveste nemuritoare
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • Si pentru ca v-am promis continuarea

                    A doua zi sun la Primarie si ma sfatuiaesc sa fac cerere scrisa sa imi spuna cine a lucrat in zona.Asta insemna cel putin 30 de zile pana la un raspuns.Asa ca cobor fai frumos in fata blocului si intreb pe niste baieti care sapau de zor in zona si imi spun ca cei su iluminatul sunt de la fiirma X.Avand numarul de telefon de la firma x ( cei de renel mi l-au dat ) sun si vorbesc cu un baiat amabil care imi spune ca ei au sub inchiriat lucrarea si ca trebuie sa vada cine a lucrat si ca ma suna ei.Si surpriza chiar m-au sunat sa ma intrebe cum rezolvam problema.Le spun ca trebuie montat al sistem de parcare si costului unui astfel de dispozitiv este de aprox 100 ron.In fine dupa vreo trei zile de sunat la ei am reusit sa imi scot bani si sa imi montez un alt sistem de parcare.

                    Oricum bucuria a fost de scurta durata ca la o saptamana am inceput alta show cu cei de la Spitalul de Oncologie pentru parcarile din fata spitalului care sunt publice si sunt blocate de catre ei cu lemne si fiare pentru domni doctori care nu trebuie sa isi lase masina la intrare in spital ca nu pot merge pe jos 50 de metri.

                    Oricum vor urma si aici cate episoade.
                    sigpic
                    Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                    Comment


                    • le asteptam cu drag,gabi

                      sigpic

                      Comment


                      • Abia astept sa vad ce scri in al 3-lea episod.
                        Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                        Comment


                        • mi sa rupt cotiera.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • daca nu ti-ai luat de aia ca a mea pe a mea se suie copilul tot timpul si n-are nimic

                            sigpic

                            Comment


                            • pai la cazanu tau si asa nu se strica nimic;ca e cazan

                              Comment


                              • bine,ghiftule

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google