Plecare LCB la :Intalnire Nationala LOGAN CLUB 2014 -BRASOV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spirea Robert , ne intalnim in parcare la Praktiker.
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • gl_mmm , tineti centura , nu intrati in oras. banuiesc ca stiti sa iesiti pe urma in A1.
      ma alatur eu coloanei de vineri , doar sa spuneti un loc cunoscut de voi ca sa ma alatur.

      Comment


      • Perfect atunci. Multumim!

        Comment


        • Multumim Cata de ajutor...pai de intalnit eu spun sa ne intalnim la un Peco de pe centura Bucurestiului...acum nu stiu pe unde vii tu...stiam ca e un peco pana la intersectia cu Otopeni...de fapt sunt doua...unul foarte aproape de unitatea aia militara care e langa podul de la Otopeni.
          sigpic

          Comment


          • Imi dau si eu cu parerea,,,Centura este cu dus si intors si anume daca prindeti bariera la Domnesti,,sa cam terminat cu distractia,,ca pe urma o sa tot fie centura full pana la autostrada si o sa faceti cam peste o ora cativa km,daca nu mai bine.Uneori daca este bariera incepe coada de tiruri de la Jilava.
            Am fost curier la Cargus pe zona aia(Jilava,Domnesti,Clinceni,,pana la Autostrada) si eu daca prindeam bariera o luam pe camp.
            Daca voi intrati in Bucuresti pe la 9:30 nu o sa mai fie traficul aglomerat pt ca deja lumea intra la munca si o sa fie lejer si apoi urmati cheiul garlei pana sus la Iuliu Maniu si de acolo direct la Praktiker.

            Ps Valeriu daca veniti pe Otopeni,,este si mai jaleee,,bariere si mai multee.

            Comment


            • Pai asta intreba si gl_mmm...venim pe centura sau prin oras?...si eu spun ca prin oras...pentru ca chiar daca e trafic aglomerat mai schimbi o banda ...mai faci o "floricica"...pe cand pe centura cand te-ai blocat...ala esti.
              sigpic

              Comment


              • Pentru vineri 25

                Deci pentru vineri eu propun in felul urmator:

                9:00 sa fim in parcare la Praktiker Militari, ca de fiecare data..
                9:30 sa plecam spre autostrada..
                10:00 sa ne intalnim cu gl_mmm si restul baietilor la primul PECO de pe autostrada, dupa ce se trece de centura, care nu stiu exact ce e, dar e PRIMUL (mai bem o cafeluta, mai tragem de salam un sandvis)
                ..si de acolo mergem impreuna pana la uzina
                Last edited by Vip3rutzu; 21 June 2010, 13:18.
                REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                Comment


                • Originally posted by Ivan Marian View Post
                  Imi dau si eu cu parerea,,,Centura este cu dus si intors si anume daca prindeti bariera la Domnesti,,sa cam terminat cu distractia,,ca pe urma o sa tot fie centura full pana la autostrada si o sa faceti cam peste o ora cativa km,daca nu mai bine.Uneori daca este bariera incepe coada de tiruri de la Jilava.
                  Am fost curier la Cargus pe zona aia(Jilava,Domnesti,Clinceni,,pana la Autostrada) si eu daca prindeam bariera o luam pe camp.
                  Daca voi intrati in Bucuresti pe la 9:30 nu o sa mai fie traficul aglomerat pt ca deja lumea intra la munca si o sa fie lejer si apoi urmati cheiul garlei pana sus la Iuliu Maniu si de acolo direct la Praktiker.

                  Ps Valeriu daca veniti pe Otopeni,,este si mai jaleee,,bariere si mai multee.
                  daca vin pe centura clar nu o iau pe partea cu domnesti , nu stiu cum ai dedus tu ca pe acolo vin dar in fine.
                  o luati pe unde vreti , si orasul nu mai e aglomerat cum era o data..sa mai eliberat cat de cat.
                  hotarati`va ca aveti timp destul ..
                  viperutule , te duci tu direct la uzina ...eu ma duc sa ma vad cu baieti din mioveni la carffour pitesti.

                  Comment


                  • Va zic eu un traseu frumos si lejer.
                    Cand veniti pe autostrada nu intrati pe Theodor Palladi ca sunt multe semafoare,,,,ci intrati un pic pe centura pana ce ajungeti la Cheiul Dambovitei.
                    De acolo mergeti spre Autovit(targul de masini)--Mihai Bravu--Unirii--Piata Operei--Eroilor.
                    Cand ati trecut de Spitalul Municipal(de la Eroilor) urmatoarea intersectie este cu Soseaua Cotroceni.
                    Faceti stanga dupa Cheiul Dambovitei(Splaiul Independentei) pe soaseaua Cotroceni si treceti de Piata Leul,Apaca,,adica intrati deja pe Iuliu Maniu care da in Praktiker.
                    De la intersectia cu Cotroceniul de care v-am zis sa faceti la stanga ,,,sa nu tineti drept spre Carrefour ,,ca de acolo este blocata soseaua si se lucreaza la Podul Basarab.....Deci faceti stanga pe Soseaua Cotroceni si tineti drept drumul ala pana la Autostrada,,adica Praktiker.

                    Cata,,era ar fi cel mai scurt traseu de pe centura de la autostrada si traseul cu cele mai putine bariere..
                    Last edited by Ivan Marian; 21 June 2010, 13:28.

                    Comment


                    • eu merg destul de mult cu masina in cursul zilei prin oras si pe centura....daca vineri la 9.30 intrati in bucuresti va recomand cu mare caldura sa nu folositi centura!!!mergeti prin oras,este oarecum liber si sunt sigur ca este varianta cea mai buna!practic tineti linia de tramvai pana la iesirea pe a 1....de la policolor DREPT pana la parcul carol si de acolo tot de linia de tramvai va tineti!bafta

                      Comment


                      • Originally posted by CataFOF View Post
                        viperutule , te duci tu direct la uzina ...eu ma duc sa ma vad cu baieti din mioveni la carffour pitesti.
                        si eu banuiam ca asta o sa facem.. voiam doar sa concluzionez planul, dupa ce ne intalnim cu Galatiu, Tulcea, si Constanta, si avand in vedere ca vin prin Bucuresti, ne-am putea intalni chiar la Praktiker Militari, imediat inainte de intrarea pe autostrada A! (acu m-am gandit mai bine..)..

                        deci gl_mmm.. cel mai bine si eu zic ca e prin Bucuresti, in cel mai rau caz va intalniti cu mine la DRISTOR la ora 9:00 (de la A2, tot inainte) si va duc eu pe unde e mai liber pana la A1, unde ne vom intalni cu restul grupului de Bucuresteni care pleaca vineri (ora 10:00) si plecam spre Carrefour Pitesti
                        Last edited by Vip3rutzu; 21 June 2010, 13:41.
                        REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                        Comment


                        • La Dristor 2 stiu sa ajung(sper ca ala e) dupa ce treci de targul Vitan la primul semafor faci dreapta pe Mihai Bravu si in varful dealului dai la dristor...ala e?
                          sigpic

                          Comment


                          • veniti direct de pe autostrada si nu faceti dreapta sau stanga nicaieri.. drept inainte si dupa vreo 4-5 semafoare, o sa va astept pe colt vis-a-vis de McDonald's-ul ala..

                            Da valeriu, acolo e, cunosti zona, dar veniti drept ca e mai scurt, in ciuda semafoarelor..
                            REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                            Comment


                            • pai daca sti targul vitan si sos mihai bravu e ok!nu faci dreapta sa te duci catre dristor...la semafor acolo mergi inainte!!ai dambovita pe stanga...mergi pana la intersectia cu pasajul marasesti unde faci iar stanga si ti linia aia de tramvai...eu nu pot merge din pacate la mioveni,dar daca ai nevoie de ajutor iti pot lasa un numar de tel pe PM si daca aveti probleme dai un BIF

                              LE si eu sustin ce parerea lui viperutzu....DREPT!!!!e cel mai simplu!

                              Comment


                              • Pai daca stii Targul Autovit tii drept Cheiul pana la Unirii...De acolo iarasi pana la Cotroceni.E cel mai simplu..
                                PCH e mai simplu,,ca de la Carol sunt mai multe linii de tramvai si se dezorienteaza,,asa Dambovita e numai una si pe aia sa mearga e mai simplu.
                                Last edited by Ivan Marian; 21 June 2010, 13:51.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google