Intalnirea Loganistilor Bucuresteni: Sambata, Ora 15:00, Sala "POLIVALENTA" !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Usor ca o fac ... Azi ma duc sa cumpar repartitorul si cred ca tot azi il pun ... Imi trebuie o zi libera ... Nu ma duc in service doar ca sa inlocuiesc o piesa ... Am mai multe bube de rezolvat.

    Cat despre repartitor el doar pierde lichid ( e spart ) dar el inca functioneaz si atat timp cat el functioneaza totul este ok. Daca nu mai functiona repartitorul atunci era buba mare ... Dar m-am consultat ( 3 mecanici de la 3 serviceuri diferite ) si toti au zis ca repartitorul inca functioneaza si cat timp are lichid de frana mai poti circula cu masina fara nici o problema ... Asa ca chill ... Daca era ceva de picat sa zici ca afecteaza si pompa sau alte chestii nu mai circulam cu ea. Nu e sa zici ca daca imi sare unu in fata il zbor ... Masina inca franeaza doar ca mereu cand apas frana tasneste lichidul. Si asa in 2 saptamani 425 ml de lichid de frana ( adica 2 borcanele pline ) in conditiile in care am mers zi de zi cel putin 50 km pe zi si cate 100 in weekend e bine ( si in oras ) ... Nu e asa grava problema.

    Danny daca vrei ti-o dau azi sa te joci cu ea sa vezi ca nu e chiar pericol public masina.

    Si bani am ... Mai ales la ce pret mi-ai gasit piesa ( MULTUMESC !!!! ) si culmea aseara imi spune taicamiu ca s-a intors si mecanicu nostru din concediu ( cel care lucreaza la masinile familiei din '92 ) si tre sa ma duc la el ( in Dobroiesti ).

    Si aia cu timpul e foarte buna avand in vedere ca am o femeie bolnava, paralizata la pat si care tre sa faca dializa odata la 2 zile si trebuie dusa aproape zi de zi la spital la ore fix si cand e vro urgeanta ceva. Si nu dureaza 30 de minute ... garantez, mereu apare una, se gaseste alta si tot asa ... deci timpul e problema la mine.
    Last edited by SilviuB; 16 September 2008, 10:43.

    Comment


    • Nu ma ajutati si pe mine cu bani imprumut sa-mi iau alternator?
      Fuarte Nervos !!!

      Comment


      • Daca eram din Bucuresti te-mprumutam eu,costa mult?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Kandrrei scuze pentru limbaj....Graba strica treaba, ce sa zic.....
          sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

          Comment


          • D-fens....Acum in functie de buzunarul fiecaruia. Mie 14 milioane piesa, fara manopera mi se pare o suma mare.

            daca ar dona fiecare cate un leu,la cati mebrii are forumul s-ar strange suma.
            ca la campania aia, dati un leu pentru ateneu.
            Fuarte Nervos !!!

            Comment


            • Eu pot da numai 10 bani!
              sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
              Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

              Comment


              • Nu credeti ca sunteti OFF TOPIC aici parca se vorbea doar de Intalnirea de la Polivalenta

                Discutati si voi in alta parte ca va dau Warn sau "BAN" (pentru ateneu)
                MotorSport pentru 402ml.

                Comment


                • Bine domnule fica, ne scuzati, jur sa nu se mai repete .....











                  pana data viitoare! :P
                  Fuarte Nervos !!!

                  Comment


                  • Am glumit
                    MotorSport pentru 402ml.

                    Comment


                    • Si eu glumeam....
                      Fuarte Nervos !!!

                      Comment


                      • Toate ca toate, cine vine sambata la intalnire ? Rog frumos un moderator sa reseteze poll.Eu lucrez dar fac tot posibilul sa ajung.
                        cam putini sambata trecuta ce se intampla baieti , unde sunt intalnirile alea de 25-30 de membri bafta

                        Comment


                        • Baieti ce ziceti daca vin cu bicicleta se supara cineva? Ca toata vara nu m-am gandit la chestia asta
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Din partea mea poti sa vi cu ce vrei, dar daca o sa fie vremea tot asa si sambata nu cred ca vi cu bicicleta

                            Comment


                            • Mare dreptate ai ) mai astept si pe restu in privinta cu prezenta mea pe bicicleta la intalnire
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Eu nu vin, ca n-am cu ce.
                                Fuarte Nervos !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google