Intalnire Constanta - resuscitare!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Flavy View Post
    Off-topic:
    Daca te uiti in cartea tehnica a masinii o sa gasesti indicatiile pe care ti le da fabricantul pentru rodaj
    - sa nu depasesti 3000 rot.
    - sa nu depasesti 110 in a 5-a
    - ca sa ajunga motorul la puterea maxima ii trebuie cam 2500-3000 km

    Motorul este nou si chiar daca a fost rodat pe banc, nu este inca rodat in sarcina.

    Daca vrei sa inveti masina mai "naravasa" si o faci cand inca este in rodaj, crezi ca mai tarziu o sa fie in conditii mai bune decat daca ai astepta vreo 2luni la inceput ?

    DE CE SA STAI 2 LUNI CAND POTI SA FACI KM AIA INTR'O LUNA ?! SI DUPA FRATE COOOOOOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXX FI AR MAMA EI SA FIE ...
    1.6 MPI CRAZY DRIVER

    Comment


    • Off-topic:
      Nu conteaza cat stai (am estimat dupa faptul ca de obicei se fac 20.000km pe an), ci ca nu trebuie sa "ii dai" pana nu faci rodajul ;)

      Comment


      • mai exista si nebuni care la 500km se dau cu masian ... dar asta e partea a 2'a
        1.6 MPI CRAZY DRIVER

        Comment


        • Originally posted by Flavy View Post
          Off-topic:
          Nu conteaza cat stai (am estimat dupa faptul ca de obicei se fac 20.000km pe an), ci ca nu trebuie sa "ii dai" pana nu faci rodajul ;)
          no offensse, dar daca tu zici ca 20.000 faci pe an, eu ce sa mai zic ca in aproximativ un an am facut 50.000 ??? si da, masina se invata mai " naravasa " daca ii dai in rodaj, exemplu masina mea duminica o sa-ti arat cu e un 1.6 cu rodaj si un 1.6 cu rodaj facut cu cox peace
          :quiet_trans: cause' i'm coming :sofer1:
          proud member of Xtreme Club Emotion Constanta

          Comment


          • Pana sa invat golanul cu cox trebuie sa ma obisnuiesc mai intai pe mine
            For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

            Comment


            • exista atatea topicuri pe aici facute chiar de voi,hai sa numai fim offtopic si lasam rodajul si alte discutii aici.

              Comment


              • Asa e ... si ca sa fim pe topic : eu zic sa avem un plan de urgenta in caz ca la intalniri se prezinta 4 sau < useri ... rezolvarea ... supercar sa aiba tot timpul in portbagaj un remi ... glumeam ... vroiam sa revin la topic . peace all
                For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                Comment


                • Urmatoarea Intalnire

                  03-Februarie-2008 ora 16:00 Aqua Magic
                  :
                  Si-au anuntat prezenta urmatorii membri:
                  1. CosTin87SIE
                  2. Sonykel
                  3. alexZBF
                  4. me
                  5. CT-87-VFM
                  nu e sigur ca vine
                  6. Christnacht nu se stie
                  7.$3fu_Em@
                  8. CT-11-LYV
                  9. Emr3
                  nu e sigur ca vine
                  10. online24hh

                  Asteptam sa ne confirme sau nu prezenta urmatorii useri ai forumului:
                  1. Jonivip
                  2. hessus
                  3. Deluxe
                  4. ct-07-apv
                  9. Flavy
                  11. Viktor
                  12. nicusor84
                  13. Hellman
                  14. live4racing
                  16. DyZ
                  18. memo
                  19. FLORYN
                  20. online24hh
                  21. cristi
                  22. andreasxts
                  Sper ca n-am omis pe nimeni...
                  Asteptam pe oricine veniti ca nu muscam...
                  Dupa orele 17 ne vom aduna La Scoica Land(Langa Hanul Piratilor inspre Navodari)
                  Last edited by SUPERCAR; 1 February 2008, 13:54.

                  Comment


                  • Vine si online24hh 100&#37;...
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu nu vin ca tocmai am aflat ca mai am doar 42 de zile pana la expozitie timp in care trebuie facuta terminata si vopsita masina, deci dea cu nu mai ies din casa..

                      Comment


                      • APV sa ai spor la munca si succes la expozitie ... cu toate ca nu stiu destre ce este mai exact dar pare interesant
                        For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                        Comment


                        • sper ca ati vazut toti cum arata masina mea mai nou ... uitativa la "Discutii generale ... " si lasati si voi un comment ;)) .. va rog vreau pareri
                          My car ... B-64-PLV / CT-79-EMA ...

                          Comment


                          • iar te lauzi ma

                            sigpic

                            Comment


                            • trebuia sa comentezi tu .. date dreaq ca leam zis ca sa stie ca nu toti se uita si la celelalte topicuri .. asa ca nu cred ac ma laud.. prea tare ) .. ma bucur ca`ti place si tie .. PRETENTIOSULE!! )
                              My car ... B-64-PLV / CT-79-EMA ...

                              Comment


                              • Originally posted by cristi View Post
                                APV sa ai spor la munca si succes la expozitie ... cu toate ca nu stiu destre ce este mai exact dar pare interesant
                                Este cea mai mare si importanta expozitie de tuning de la noi din tara va fi pe 15 martie (parca 15 e sambata aia) unde vor veni masini din toata tara la bucuresti. Locatia uinca nu o stiu dar stiu ca mai e timp foarte putin. Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google