Intalnire Constanta - resuscitare!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bai eu vroiam sa merem la cherhana... ce facem???ne filmam sau merem la cherhana

    sigpic

    Comment


    • O mica idee legata de modul in care va iesi filmuletul gasiti aici
      Numai de bine
      sigpic

      Comment


      • trebuia sal pui intai la my ride si dupaia aici...

        sigpic

        Comment


        • Salut,baieti!Stiu ca eu ajung raaaaaaaar si stau si putin si mai si enervez lumea de multe ori,dar...nu ca zic dar spun.Parerea mea,moncher.
          Oare de ce sa nu le faceti pe amandoua,si cherhana,si filmulet?Parerea mea e ca un filmulet asa,"clasic",cu acelasi tip de masina dar de culori diferite,care merg printr-un oras nu chiar inverzit si curat,si apoi cateva medalioane cu fetzele,eventual vorbele de duh ale celor prezenti mi se pare neinteresant ,banal si oarecum cliseu.Tot netul e plin de asa ceva.Eu as face ceva "in rate",filmat in locatii diferite si cat mai originale,si de ce nu,cu "incarcatura emotionala "pentru cei din LC Constanta.Astfel de locatii ar putea fi Cheile Dobrogei,fara multiple imagini ale gratarului ci a peisajelor superbe in care s-ar incadra de minune si loganasele.Si apoi o bucatica din filmarea aia de la Costinesti,cand ca de obicei eu am lipsit si ati mers cu masinile pe o carare.Si la cherhana,ca tot e apa in baltile alea(dar fara masini in apa!!).Alta locatie superba ,dar sa nu ma injurati,ar fi in mult-comentata si tot mai indepartata Bulgarie,la capul Caliacra,unde pot fi facute filmari extraordinare,cu ruine si stanci abrupte pe de-o parte si o multime de eoliene,ca zici ca s-au teleportat unii din sec.XXII in sec.XIX.In plus,unde mai vedeti voi sonde pe malul marii?Ce-i drept,cam costa ceva timp,dar daca sofatul inseamna ceva pentru voi...Acolo aflati ce reflexe aveti incercand sa evitati gropile din asfaltul bulgaresc.Mie mi-a placut la nebunie sa gonesc cu 100-110 si sa nu rup masina in gropi.Eu chiuiam de placere si nevasta ma ruga sa mergem mai incet ca putem rupe masina.N-am rupt-o.Inca.Alte locatii,ar mai fi,prin Delta,pe la pescuit la vreo garla frumoasa,pe la podul lui Saligny,pe la Costinesti la obelisc,pe la vapoarele lui Mazare(asta se vrea o gluma).Ideea ar fi sa aratam masinutele si stapanii lor dar si ceea ce are Dobrogea mai aparte.Ceva gen "noi in carrefour"ca la Iasi mi se pare simplist.Atat.Destul,nu?Hai sa ne vedem cu bine,dragilor.
          Last edited by bbogdan; 13 April 2009, 21:58.

          Comment


          • Eu de pasti adica duminica viitoare nu voi mai fi in constanta,plec la bunicii in tulcea asa ca ne vedem in prima duminica dupa pasti.
            Sarbatori fericite tuturor.

            Comment


            • eu o sa fiu in cta andy a iesit bine filmuletu dar se putea si mai bine plus ca imi place super mult melodia
              drive with speed than you die fast

              Comment


              • Originally posted by bbogdan View Post
                Salut,baieti!Stiu ca eu ajung raaaaaaaar si stau si putin si mai si enervez lumea de multe ori,dar...nu ca zic dar spun.Parerea mea,moncher.
                Oare de ce sa nu le faceti pe amandoua,si cherhana,si filmulet?Parerea mea e ca un filmulet asa,"clasic",cu acelasi tip de masina dar de culori diferite,care merg printr-un oras nu chiar inverzit si curat,si apoi cateva medalioane cu fetzele,eventual vorbele de duh ale celor prezenti mi se pare neinteresant ,banal si oarecum cliseu.Tot netul e plin de asa ceva.Eu as face ceva "in rate",filmat in locatii diferite si cat mai originale,si de ce nu,cu "incarcatura emotionala "pentru cei din LC Constanta.Astfel de locatii ar putea fi Cheile Dobrogei,fara multiple imagini ale gratarului ci a peisajelor superbe in care s-ar incadra de minune si loganasele.Si apoi o bucatica din filmarea aia de la Costinesti,cand ca de obicei eu am lipsit si ati mers cu masinile pe o carare.Si la cherhana,ca tot e apa in baltile alea(dar fara masini in apa!!).Alta locatie superba ,dar sa nu ma injurati,ar fi in mult-comentata si tot mai indepartata Bulgarie,la capul Caliacra,unde pot fi facute filmari extraordinare,cu ruine si stanci abrupte pe de-o parte si o multime de eoliene,ca zici ca s-au teleportat unii din sec.XXII in sec.XIX.In plus,unde mai vedeti voi sonde pe malul marii?Ce-i drept,cam costa ceva timp,dar daca sofatul inseamna ceva pentru voi...Acolo aflati ce reflexe aveti incercand sa evitati gropile din asfaltul bulgaresc.Mie mi-a placut la nebunie sa gonesc cu 100-110 si sa nu rup masina in gropi.Eu chiuiam de placere si nevasta ma ruga sa mergem mai incet ca putem rupe masina.N-am rupt-o.Inca.Alte locatii,ar mai fi,prin Delta,pe la pescuit la vreo garla frumoasa,pe la podul lui Saligny,pe la Costinesti la obelisc,pe la vapoarele lui Mazare(asta se vrea o gluma).Ideea ar fi sa aratam masinutele si stapanii lor dar si ceea ce are Dobrogea mai aparte.Ceva gen "noi in carrefour"ca la Iasi mi se pare simplist.Atat.Destul,nu?Hai sa ne vedem cu bine,dragilor.
                Bre prozatorule, asta am zis si eu in mare: SA INCEPEM. Dupa cum am mai zis eu nu fac si mai ales NU VREAU filmare de nunta. Se va lucra cu un scenariu bine pus la punct, filmarile vor dura cel putin 3 daca nu mai multe intalniri si vor cuprinde atat scene statice cat si de miscare. O sa fac un timeline si un story board pe care sa il discutam la o intalnire, poate la urmatoarea unde si filmam ceea ce stim ca trebuie facut. Pe a doua parte, nu pot folosi filme vechi, facute cu vreun telefon sau mai stiu eu ce. Vreau sa arata bine!

                Florine, te laudai sus si tare ca facem o sigla. Eu inca astept schita aceea, mai ales ca am inteles ca o ai cam gata. Nu vrei sa o lucrezi cu mine?
                sigpic

                Comment


                • daca vreti ajut si eu la sigla
                  drive with speed than you die fast

                  Comment


                  • Schita este gata facuta, si normal ca vreau sa o lucrez cu cineva. Problema este ca daca am vazut cat de rece este privita initiativa asta cu o sigla care sa ne reprezinte pe noi in C-ta ..... am zis ca o voi face cumva personal si ca o sa-mi pun doar eu pe masina . Sincer ma mira ca sa zic asa cat de lipsita de interes este treaba asta , mai ales ca suntem printre primi care au inceput sa faca intalniri gen LOGAN CLUB , si cred ca ar fi pacat sa nu ne facem ceva al nostru care sa ne reprezinte .
                    Cu stima, FLO.
                    , sunt cu ochii pe voi !
                    :thumbsup:

                    Comment


                    • mmm... de ce e rece privita? sa se faca sigla domne , ne prezentam cu ea pe forum si pe masini cine vrea , florin cand ai fost ultima oara prezent la intalnire ti-am zis ca facem sa vii cu o idee ca eu nu am simt artistic si sa facem adica sa-l rugam frumos pe andy sa faca... oricum sustin ideea cu banneru lu chelu si sa reincepem impartirea de fluturase...
                      deci merem dupa pasti la cherhana? stabilim o ora ceva? ca sa vorbim si cu baietii de la dacia club si reno club...

                      apropo de filmat am vazut si eu filmu lu andy , si da facem cum zice el... ca iese bine nu prea inteleg eu ce zice , sau nu stie el sa explice ) da zice bine si iese si mai bine...
                      Last edited by SoNyKeL; 14 April 2009, 08:14.

                      sigpic

                      Comment


                      • deci era cat de cat buna ideea mea
                        Pana la urma cand mergem la carrefour sau eu stiu prin ce parcare...bagam la cateva masini fluturasi...de exemplu am pus vreo 30 in navodari si deja m-au sunat cativa oameni...dar au zis mai intai sa vada care e treaba pe forum si cica apoi vin la intalniri...in fine

                        Daca mai am greseli de ortografie modificati-le si puneti din nou anuntu pe forum si sa imi spuneti la ce marime sa le fac...ca le faceam la marimea 10 si incapeau 7 anunturi pe o foaie A4...dar erau prea mici

                        " Buna ziua ! Comunitatea Logan Club doreste sa va atraga. Absolut orice problema / intrebare despre MCV , VAN si LOGAN o gasiti pe forumul nostru www.loganclub.ro/forum. De asemenea sunt intalniri locale in toata tara. La noi in judet se fac intalniri DUMINICA ora 18 la Aqua Magic

                        Pentru detalii suplimentare contactati prin e-mail pe organizatorul nostru de intalniri adi_sonyk sau la numarul de telefon 0722892065 "

                        Andy nu ai nevoie de un mic fotograf ? ca eu oricum nu particip la prezentare .. poate taicamiu face un efort si vine...

                        Ps : Nu ar trebui sa punem si la cei cu sandero ?
                        Last edited by Loganu; 14 April 2009, 09:03. Reason: bla bla bla

                        Comment


                        • eu cred ca in pauza asta "competitionala" sa ne batem capetele...sa vedem unde ajungem....
                          pentru filmare,sunt de accord cu cei ce vor propune locatzii,in primul rand,faza cu ruinele,la naiba,avem ruine si in dobrogea,histria,chiar vrea cineva bulgaria...in fine,hotarati-va.
                          florin,la o intrunire de acum 2 sapt am vb despre "iconitzele" pt majini,si cred ca am vb destul de serios ca faza cu ancora era destul de "fumata",asa are galatiu, si acum faci tu o completare ca aia au ancora intreaga si noi doar bratele...fratilor,haideti sa facem ceva si mai original,asteptam propuneri...eu ramasesem la ceva de genu ce are cta pe steagul ei si la intrarile in judete,acum .....ce sa mai zic...
                          sper ca pastele sa va aduca lumina in casa si gandire sa putem fii creativi.
                          va salut pe toti,eu am sa plec la vatra - dornei pt o saptamana...
                          kelu`
                          love it,hate it,kiss it....just smoke it!

                          Comment


                          • Originally posted by Loganu View Post
                            Andy nu ai nevoie de un mic fotograf ? ca eu oricum nu particip la prezentare .. poate taicamiu face un efort si vine...

                            Ps : Nu ar trebui sa punem si la cei cu sandero ?
                            Am nevoie... dar nu vad pentru ce. Eu fac foto de pasiune, dar daca mai vine cineva ii foarte multumesc. Unde sunt 2 unul are intotdeauna de invatat, in cazul de fata eu.
                            Te rog sa pui si la cei cu sandero, eu nu am nimic impotriva celor cu Dacia in general.
                            sigpic

                            Comment


                            • azi mi-a fost lene sa ies prin oras.....da maine recuperez cu impartitu fluturaselor

                              Adica eu sa fiu un fotograf junior ...ca eu sunt cel mai mic si fara masina..momentan
                              Fac ceva cadre ...pana mea ...selectezi si tu cateva sau eu stiu cum vrei sa faci domn' regizor
                              Last edited by Loganu; 14 April 2009, 19:54.

                              Comment


                              • ba da tu mini organizator mini fotograf... un mini mcv nu vrei sa fi?

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google