Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oferta a trecut si-a luat caciulita rosie si a plecat Asa ati ramas fara oferta
    sigpic

    Comment


    • Oferta nu era gratis, asa ca ....pe pustii
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • GREIERELE SI FURNICA
        (Fabula moderna)

        Primavara

        Furnica sapa, pune seminte, face straturi. Apare si
        greierele.
        - Ce faci, greierasule?
        - Merg la un tenis cu baietii.
        - Mai, mai! Sa nu vii la iarna sa-mi ceri mancare, ca nu stiu ce-ti
        fac!
        - Da, da, bine....

        Vara

        Furnica aduna, secera, coseste. Trece greierele, cu o chitara sub
        brat.
        - Ce faci, ma?
        - Ma duc sa cant cu baietii in parc.
        - Sa nu uiti: de la mine sa nu ceri de mancare.

        Toamna

        Furnica culegea de zor, facea dulceturi, punea conserve.. Trece
        greierul, tot cu chitara sub brat.
        - Ce faci, ma?
        - Ma duc sa cant cu baietii in bar.
        - Bine, ma, da' la munca nu vii pana la iarna?

        Vine iarna

        Furnica statea in pridvor, infofolita intr-un sal si cu un
        ceai fierbinte in mana, cand vede o limuzina. Din ea coboara greierasul.
        - Ce faci, greierasule?
        - Uite, ma duc la Paris sa cant. Am avut succes cu chitara.
        - Bine, greierasule, bafta. Si daca-l vezi pe unu', Toparceanu, zi-i
        ca-mi bag p...a in "Balada" lui

        Să aveţi o zi de greier !

        Comment


        • Nu degeaba este Manager, asa i se spune, dar le are si cu partea de umor, literatura...altfel...nu avea ce cauta la intalniri
          ...se mai schimba si fabula.....la naiba, ca ne-am saturat de ''crizele furnicei''...acu' sa manance ce-o strans
          iar noi, la Paris frate, pe Champs-Élysées... poate, poate ne-o baga cineva in seama, la vreun Cabaret....eheeee, da Doamneee
          Attached Files
          Last edited by kenjiro_sanga; 1 December 2009, 00:43.
          sigpic
          Maică, ce mafioți de treabă !!!

          Comment


          • Eu de la munca am ajuns asa .

            Nu lăsaţi să se intimple asta si cu voi!

            MERGEŢI LA CULCARE !!!!
            Attached Files

            Comment


            • Oooooo, stima Managere, io sunt de mult asa ...dar mi-am revenit cu fabula ta moderna, e tare nenea
              sigpic
              Maică, ce mafioți de treabă !!!

              Comment


              • .........................fara cuvinte .......
                Attached Files
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • > Pentru cei născuti în anii "66 - "68 sau pe aproape!!

                  > Vedem acum în anul 2009 cum casa părinţilor nostrii este de 50 de ori mai scumpă decat atunci cand au cumparat-o si realizăm că noi o să plătim pentru casele noastre în jur de 50 de ani.
                  > Nu avem amintiri despre primii paşi pe luna, nici despre războaie sangeroase, dar avem cultură generala, pentru că asta insemna ceva o dată.
                  >
                  > Suntem ultima generaţie care a jucat "Ascunselea" , "Castel", "Ratele si vânătorii", "Tară, tară! Vrem ostasi", "Prinsa","Sticluta cu otravă", "Pac Pac", "Hotii si vardiştii", ultimii care au strigat "Un doi trei la perete stai", ultimii care au folosit telefoanele cu fise, dar primii care am facut petreceri video (inchiriam un video si stateam să ne uitam la filme 2 zile inchisi în casă), primii care am vazut desene animate color, primii care am renuntat la casete audio si le-am inlocuit cu CD-uri.

                  > Noi am purtat jeansi elastici, pantaloni evazati, geci de blugi de la turci, iar cine avea firme gen Lee sau Puma eradeja lider de gaşcă.
                  >
                  > Noi nu am dat examene de Capacitate, nu am dat teste grile la admitere.
                  >
                  > Noi am fost ultimii "Soimi ai Patriei" si ultimii "Pioneri".
                  >
                  > La gradinita am invatat poezii in romaneste, nu in engleză...
                  >
                  > Si am cantat MULTI ANI TRAIASCA nu HAPPY BIRTHDAY la aniversări.
                  >
                  > Am sorbit din ochi Sclava Isaura, Beverly Hills, Melrose Place, Twin Peaks, Dallas .. si cine zice ca nu s-a uitat ori minte ori nu avea inca televizor.
                  >
                  > Reclamele de pe posturile straine ne innebuneau, si abia asteptam sa vina si la noi inghetata Magnum, sau pustile alea absolut superbe cu apa. Intre timp, ne consolam cu Tango, cu vanilie si ciocolata si clasicele bidoane umplute cu apa de la robinet, care turnate in cap ne provocau pneumonii. Si uite un motiv bun sa nu mergem la scoala.
                  >
                  > Noi am ascultat si Metallica, si Ace of Base, si DJ Bobo, si Michael Jackson, si Backstreet Boys si Take That, si inca nu auzisem de manele singurele melodii de joc fiind horele la chefuri, la care nimeni nu stia pasii, dar toti dansam!
                  >
                  > Dar spre deosebire de copiii din ziua de azi, am auzit atat de Abba, si de Queen, cat si de noile nume gen 50 Cent si Britney Spears.
                  >
                  > Am citit "Licurici", "Pif", Ciresarii, si am baut Cico si Zmeurata si ni s-a parut ceva extraordinar cand au aparut primele sucuri "de la TEC" fara sa ne fie teama ca "au prea multe E-uri", iar la scoala beam toata clasa dintr-o sticla de suc fara teama de virusi.
                  >
                  > Noi am baut prima Coca-Cola la sticla si am descoperit internetul. Noi nu ne dadeam bip-uri, ne fluieram sa iesim afara, noi nu aveam dolby surround system, taceam toti ca sa auzim actiunea filmului, nu aveam Nintendo sau Playstation ci jocuri de care ne plictiseam la o luna dupa ce le cumparam si le uitam pe dulap, pline de praf.
                  >
                  > Abia asteptam la chefuri sa jucam "Fantanita", sau "Flori, fete sau baieti", sau "Adevar sau Provocare", sau orice ne dadea un pretext sa "pupam pe gura" pe cine "iubeam"..
                  >
                  > Noi suntem cei care inca au mai "cerut prietenia", care inca roseam la cuvantul "sex", care dadeam cu banul care sa intre in farmacie sa cumpere prezervative, pe care apoi sa le umplem cu apa si sa le aruncam in capul colegilor, care am completat mii de oracole, sperand ca persoana iubita va citi acolo unde scrie "De cine iti place?" ca ne place de el/ea.
                  >
                  > Este uimitor ca inca mai suntem in viata, pentru ca noi am mers cu bicicleta fara casca, genunchiere si cotiere, nu am avut scaune speciale in masini, nu am aruncat la gunoi bomboanele care ne cadeau din greseala pe jos, nu am avut pastile cu capac special sa nu fie desfacute de copii, nu ne-am spalat pe maini dupa ce ne-am jucat cu toti cainii si toate pisicile din cartier, nu am tinut cont de cate lipide si glucide mancam, parintii nostri nu au "child proof the house", ne-au trimis sa cumparam bere si vin de la alimentara, si cate un pachet de tigari de la tutungerie.
                  >
                  > Noi am auzit cum s-a tras la Revolutie, noi am fost martorii a trei schimbari de bancnote si monede, noi am ras la bancuri cu Bula, noi am fost primii care au auzit-o pe Andreea Esca la Pro TV, noi suntem cei care mai tinem minte emisiunea "Feriti-va de magarus".
                  >
                  > Suntem o generatie de invingatori, de visatori, de "first-timers" ....
                  >
                  > Dacă aţi citit si a-ţi căzut macar un pic pe ganduri, sunteţi de-ai noştrii (adică CUCUVELE) !!!!!
                  Asta parcă e de-a râsu plânsu!!!!!!

                  Comment


                  • Cam asta am incercat sa explic la multi prieteni mai tineri cu mult dar 'geaba !!!
                    Poate odata si odata s'or destepta ...dar nu prea cred
                    Managere de la mine ai toata sustinerea mea ptr tot ce ai scris aici, de fapt stiai de mult ca-mi place Queen si Michael Jackson etc, la mine in Logan sunt pe primul loc hiturile anilor 70, 80....spre 90 siiiii folclorul adevarat nu manelele alea de kkt ( pe la spate).
                    ....multumesc ca mi-ai adus aminte de vremurile de odinioara care la altii li se par ''naspa'' cum zic acu' sau mai stiu io ce !!!....se cred tari dar sunt niste copii care gresesc zilnic vazand la televizor prea multe, ei vad ''Cocalarii'' cu lanturile de vaca la gat si la maini...in fine !!! io incerc pe cat posibil ca si copiii mei sa nu faca asa ceva...
                    Georgiana mea canta deja refrenele la hituri vechi de-a lui Queen si altele...ma bucur enorm.....deci trezititi-va tineret !!!
                    ....Scuzeeeeeee, dar ma mananca mainile pe tastatura ascultand muzica lui Queen.. '' I want to break free ''....
                    p.s. scuzeee de postarea asta unde nu trebuia...Varzaaaaa
                    Last edited by kenjiro_sanga; 1 December 2009, 01:21.
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • O noapte frumoasă să ai secretare!!!!

                      Comment


                      • Furtunoasa, ai zis !....La revedere, Managere
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • secretere ne umpli de nostalgie .Imi aduc aminte si ma regasesc in tot ce spui Cel mai rau este ca acum prietenia este rara interesul care poarta fesul este pe primul loc la majoritarea .Ma bucur ca v-am intalnit
                          Credeam o vreme ca a disparut prietenia fara interes .respectul fata de aproapele tau .intrun cuvant a disparut omenia
                          Ma bucur ca m-am inselat

                          Daniel ai o cafea
                          astazi se implinesc doi ani de cand sant pe forum
                          Last edited by ice; 1 December 2009, 08:22. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • No comment...
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • Mai, nu mai fiti nostalgici, uitati-va la parada si bucurati-va ca e ziua noastra a tuturor romanilor: fie tineri, fie emo, fie genaratia care defila la 23 august prin Deva.

                              Comment


                              • La parada unde stau si privesc cu burtile mari cei ''alesi ''
                                ...m-ai spart Mike ...mai bine ma joc cu copiii decat sa-mi stric ziua
                                sigpic
                                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google