Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lasa ca-l prind eu in Moldova,e valabil si pentru tine.

    Comment


    • poate ma suparati si vin acum la voi
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Nu te credem Costele
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • Un vanator si-a invitat prietenii sa le arate colectia sa de animale impaiate.
          - Uite, aici este un leu pe care l-am impuscat in Africa. Langa el, o veverita, iar acolo in spate este soacra-mea.
          - Dar ce zambitoare este! remarca unul dintre musafiri.
          - Da, pentru ca pusca avea luneta si pana-n ultima clipa a crezut ca vreau sa o fotografiez...

          Comment


          • Stie soacra ta bancul
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • Un copil vede masina tatalui sau, cand iese de la scoala, cand intra in padure.. Curios, il urmareste si in masina mai era cu matusa Mimi. Se duce repede acasa la mama-sa…
              - Mami, mami, l-am vazut pe tati cu matusa Mimi in masina, erau in padure, el o ajuta sa-si dea bluza jos, ea pantalonii… apoi tati o pupa si…
              - Stai asa, cand vine acasa, la masa povestesti din nou, sa vad ce fata face.
              La masa ….
              - Ia zi Ionel, ce ai facut tu azi?
              - Am fost la scoala, apoi l-am vazut pe tati trecand cu masina, si in masina era tanti Mimi, si s-au oprit in padure, si tati o ajuta sa-si dea bluza jos si tanti Mimi il ajuta sa-si dea pantalonii, apoi tati o pupa si apoi au inceput sa faca ce faceau mami si unchiu Nelu cand tati era plecat de acasa…

              Un betiv merge la medic…
              - Ati urmat recomandarea mea? întreaba doctorul. O pastila înainte de masa si un coniac mic la desert?
              - Da, doar ca la pastile am ramas cu 3 saptamâni în urma, pe când la coniac am o luna avans.

              Ma uit la luna, luna-i sus,
              Ma uit pe lunca, boii nu-s,
              Ma uit la punga, punga-i goala,
              Ma uit la p…, nu se scoala …
              Asta da criza globala.
              sigpic

              Comment


              • Un tip se trezeste noaptea si merge la WC sa faca pipi.
                Si cum facea el asa pipi incepe sa se converseze cu scula lui:
                -Vezi ma,cand ai nevoie tu ,eu ma scol mereu pentru tine! dar tu ??????

                Comment


                • Bulă aşteaptă ca doctorul să iasă din operaţie şi să îi spună cum se simte soţia lui, care suferise un grav accident de masină. Doctorul iese şi e întrebat de către Bulă:
                  -Domnule doctor, cum se simte soţia mea?
                  -Păi, ştiţi, nu o să mai poată merge, o să trebuiască să cumpăraţi un scaun cu rotile, ca să o duceţi peste tot.
                  -Vai de capul meu, dom’ doctor! se vaită Bulă.
                  -Asta nu e tot, continuă doctorul, nu se poate hrăni singură, va trebui să o hrăniţi ca pe un bebeluş.
                  -Dom’ doctor, dar e grav, zice Bulă alb la faţă.
                  -Staţi, că mai e. Îşi va face nevoile pe ea, va trebui să facă la oliţă, să o spălaţi.
                  -Aoleu, dom’ doctor, ce o să ma fac?
                  -Staţi liniştit, că am glumit, zice doctorul. Soţia dumneavoastră a murit..
                  sigpic

                  Comment


                  • Costeleeeeeeeeeee!!! Ai sa-mi platesti drepturi de publicare, sa nu spun de autor ca n-ar fi drept. Ultima poanta a mai fost publicata de mine!!!

                    Comment


                    • o sa sterg postul tau daniele

                      Comment


                      • Da" ce-am zis Sefuuuuuuuuuuuuu??? Il chinui si eu pe "organizatorul zonal" si gata dam cu DELETE????

                        Comment


                        • La un spital ajunge un tip cu umarul dislocat... facut... varza .. ce mai.. Doctorul intreaba :
                          - Dom`le cum ai ajuns in halul asta? Te-a lovit trenul?
                          Pacientul raspunde:
                          - Nuuu.. dom. doctor... sa vedeti... eu lucram langa un tablou de inalta tensiune... la un moment... o pietricica mi-a intrat in cizma... cu o mana... m-am spijinit de capacul tabloului electric si am inceput sa scutur piciorul... ca pietricica din cizma sa se mute si sa pot calca... Un alt coleg sapa un sant... cand... vazand cum ma scutur... mi-a sters una cu lopata... ca sa ma scoata... de "sub tensiune" .

                          Sotul asteapta langa salonul de infrumusetare. Dupa un timp indelungat iese de acolo sotia sa. El se uita la ea, respira adanc si spuse:
                          Bine, macar ai incercat...

                          Fata cuminte, ma culc la 22:00, ma trezesc la 06:00, nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietenul, nu ma duc la discoteca. Dar si cand ies din puscarie.........
                          sigpic
                          Maică, ce mafioți de treabă !!!

                          Comment


                          • Doctorul Popescu s-a culcat cu una dintre pacientele lui si se simtea vinovat de multa vreme. Oricat de mult a incercat sa uite aceasta intamplare, nu reusea. Era mereu coplesit de sentimentul de vina si de tradare a juramantului profesional. Din cand in cand auzea acea voce calma, din interiorul lui, care-i spunea:
                            - Nu te mai stresa; nu esti primul medic care s-a culcat cu o pacienta si nu vei fi nici ultimul. Si esti burlac. Asa ca asta e...
                            Dar, invariabil, o alta voce il readucea la realitate:
                            - Popescule, nu uita ca esti medic veterinar.
                            ala' micu cu Loganu rosu!!!
                            Micutzu Julyo...
                            sigpic

                            Comment


                            • Angajati femei

                              CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. La sfarsit, ramân 3 finalisti: 2 barbati si o femeie.
                              Testul final: primul barbat este dus lânga o usa , i se da un pistol si i se spune ca dincolo de aceasta usa , pe un scaun, se afla sotia lui.
                              --- Ucide-o!
                              --- Glumiti!? Nu-mi pot ucide nevasta!
                              --- Atunci nu este o slujba pentru tine!
                              Al doilea barbat primeste aceleasi instructiuni, intra în camera si dupa 5 min de liniste, iese afara plangand:
                              --- Am încercat, dar mi-e imposibil...
                              Vine rândul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra în camera si se aud mai multe împuscaturi, apoi strigate, troznete,
                              lovituri în pereti. Dupa 10 min, se face liniste, iese femeia obosita si transpirata:
                              --- Pistolul avea gloante oarbe, a trebuit sa-l omor cu scaunul!
                              MORALA: Angajati femei! Fac treaba mai serios decat barbatii!

                              Comment


                              • Un ardelean vine in acasa mai devreme de la camp si aude zgomote in dormitor.
                                Se duce in fuga si-si gaseste nevasta dezbracata complet, intinsa pe pat,
                                transpirata si gafaind...
                                -Ce-i ma nevasta, ce ai?
                                -Am infarct.... zice ea.
                                Ardeleanul da sa fuga afara sa cheme pe doctor, cand copilul lui de 4 ani zice:
                                -Tata, tata, unchiu' Gheorghe este sub pat in pielea goala...
                                Ardeleanul fuge inapoi, ridica patura si-l vede pe Gheorghe sub pat dezbracat si zice:
                                -Pai bine ma nenorocitule, nevasta-mea moare de inima si tu umbli ca un
                                bezmetic prin casa in pielea goala de-mi sperii copilul?

                                Bula, spune-mi ce este H2SO4?
                                - Imi sta pe limba, doamna profesoara.
                                - Scuipa-l repede, ca-i acid sulfuric.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google