Retete Culinare si ce mananca Mafiotii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adimrv View Post
    Spuma de pe supa

    Se pune la fiert intro oala carne si dupa ce fierbe se ia spuma cu lingura si se pune in farfurie. pofta buna
    mrv vino mai des la LC DEVA , daca vrei sa mananci numai spuma , pofta buna din partea membrilor LVC DEVA
    sigpic

    Comment


    • foamea a fost cam mare, asa ca am facut poze dupa ce a fost deja gata friptura... multe lumini, multe culori, cu greu se intelege ce e pe acolo...

      asta e produsul final, iar acum ma duc la karaoke desi, parca mi s-a pus pe ochi friptura...
      Attached Files
      In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

      Comment


      • Ia de aici niste ciorba de vacuta si gratare !!!
        Attached Files
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • Bravo domnilor, pacat de distanta mare, ca eu sigur va bateam la usa cand faceati ceva bun... Acum gatesc varza cu gasca, poze putin mai incolo!

          Comment


          • tai cartofii, pui puiul deasupra, torni ulei, pui putin piper,dupa vreo 10 minute pui putina apa, apoi cu vreo 10 min inainte sa fie gata adaugi sosul special si...pofta buna!
            Last edited by NCDHD; 2 January 2011, 14:42.
            In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

            Comment


            • Scuzati intarzierea dar am baut prea multe sprituri pana am terminat varza si m-am cam cherchelit...
              Deci...
              Ingrediente: 4 bucati carne de gisca, 1 varza acra, 2 cepe, 1 lingura bulion, sare, piper, grasime de gisca.

              Mod de preparare: Se rumenesc bucatile de gisca in grasime de gisca. In aceeasi grasime se caleste varza taiata fin. Se pune bulionul, sarea si piperul. Se adauga bucatile de carne. Se toarna un pahar cu apa si se lasa sa fiarba incet pina carnea este moale. Daca este necesar se mai adauga putina apa. Cind mincarea este fiarta si scazuta, se da la cuptor sa se rumeneasca 30 minute.
              Reteta este de pe internet si am urmat-o fara abatere, doar ca am lasat mai mult oala in cuptor, a iesit excelent! Am mancat si am baut ca ...

              ) , am uitat sa precizez ca am pus si cateva bucatele de sunca afumata, asa mi-a venit...
              Attached Files
              Last edited by NCDHD; 2 January 2011, 14:46.

              Comment


              • Ce ziceti de un salam din carne de cerb, muschi de purcelus, condimentat si carnat de mistret...plus bereeeeeee !!!
                Azi nu fac nimic...doar un gratar marinat sub aburi
                Attached Files
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • Mezelurile astea naturale, facute in casa, sunt "periculoase" tare. Acum vreo doi ani a facut mama niste friptura de vanat si nu prea a nimerito. Din restul de carne, caprioara si mistret, a facut tata carnati de casa. Au iesit o nebunie....deci stiu ce are Ovidiu in camara. Intareste paza ca tentatia e mare
                  sigpic42.453.149

                  Comment


                  • In seara asta servesc: file de peste la cuptor cu legume....pofta buna !!!
                    Si o bere rece.....
                    Attached Files
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • Oricat m-as chinui, nu am vazut pestele. Numai legumele...
                      Maaaaa.......poate tii post....
                      Saptamana trecuta a venit in service un sef de-al nostru din Zalau si ne-a adus palinca. Buna tare de tot tataaa....Made in Zalau country
                      sigpic42.453.149

                      Comment


                      • D-nule Hribeee, pestele era la subsol....asa ca !!!
                        Las' ca e bune si legumele....deasupra
                        Ma bucur ca mai postezi Sef Bucatar Hribe !!!
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Na, mereu sa ai tu ultimul cuvant.
                          Pai as mai posta, da` s-a stricat aparatu (de fapt l-a stricat fiica`mea, da` nu-i bai). De sambata ma lupt cu un but de porc si cu palinca aferenta...deci fara peste, legume, OZN-uri din astea... Fripturi neneee, cu mamaliga , branza, intelegi tu... unde mai pui ca mai bag si ardei iute
                          sigpic42.453.149

                          Comment


                          • Nu te supara Nea Hribe, dar asa sunt io mai glumet din fire....si daca te superi !!! trimite si mie niste slanina, caltabos si friptura cu mamaliga plus ardei sau gogonele...ce zici ?
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • Nu e cu suparare frate, ca doar stim de gluma...cat despre caltabos si slanina, tre` sa le fac la mine la tara, da` un borcan de muraturi tot gasesc si sa fiu al dracu` daca nu-ti trimit ... numai asteapta olecuta
                              sigpic42.453.149

                              Comment


                              • Vezi, de aia imi plac mie oamenii de treaba ca mata !!! ce au, din putinul car il au, dau si la altii....multam fain Nea Hribe
                                sigpic
                                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google