Retete Culinare si ce mananca Mafiotii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Degeaba razi @maestruzarzar, daca vrei sa mananci mancare "ca la mama acasa" te invit la masa odata.

    Comment


    • Nu serios chiar imi place... arata foarte bine..ador fasolea ), dar ma gandesc oare cum suna si cum miroase

      Comment


      • Fratilor....ma bucur ca putem comunica in ale' mancarii !!!
        Bravo nenea Vasile....buna fasole !

        Mai Maestrupiersic, uita-te si invata...
        Last edited by kenjiro_sanga; 12 May 2012, 00:44. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • Azi, doar seara, am preparat niste sarmalute, vreo 15, cu varza noua !!!
          Mi-am cumparat oala de lut, pentru sarmale !
          Attached Files
          sigpic
          Maică, ce mafioți de treabă !!!

          Comment


          • Foarte buna oala de lut pentru mancare la cuptor si in special pentru sarmalute; eu am luat de vre-o 2 ani de la o firma din Harghita, dar e mai ovala; nemaipomenita.Iti vand un pont; sa o usuci foarte bine dupa ce o speli si sa nu o tii in debara acoperita ca ...mucegaieste, am patit-o. La cat mai multe sarmalute.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Daca e smaltuita nu mucegaieste, trebuie spalata si ingrijita ca orice vas de portelan. Eu am cumparat una nesmaltuita de pe langa Bran si nu recomand, retine mirosul mancarii, se imprima culoarea, trebuie tinuta la umflat inainte de folosire... isi face treaba dar e prea costisitoare, cat de curand o sa-mi cumpar una smaltuita.
              O poza mai veche cu ce am in dotare.
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by kenjiro_sanga View Post
                Azi, doar seara, am preparat niste sarmalute, vreo 15, cu varza noua !!!
                Mi-am cumparat oala de lut, pentru sarmale !
                Secretareeee!! Ala parca e acvariu de la piata iar sarmalutele...carasii ..din el!!! Acu' ma oftic si eu...la mine e spanac in "acvariu"!!!

                Comment


                • No comment !!!
                  sigpic
                  Maică, ce mafioți de treabă !!!

                  Comment


                  • Invidiosi Maestre; nu-i lua in seama. Pune ,,,lupu' pe ei
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Lupu" lui incepe sa semene cu "oaia" lui Costel si...singura asemanare e ca latra...probabil...amindoi!!!
                      Pai..cum sa nu fiu invidios???? Sarmalute in oala ....de lut!!! Cam stiu eu ce a iesit!! Totusi trebuie sa testam...ca de efecte speciale ne-am saturat!!!

                      Comment


                      • Daca treci testul, intri in clubul bucatarilor condusi de Maestru Kenji; stii care-i prima proba? un"meci cu lupu'; daca scapi
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Lupul asteapta, io sunt calm, doar sunt MaestruSef !!!
                          sigpic
                          Maică, ce mafioți de treabă !!!

                          Comment


                          • Sunt "vulpe batrina"!!!! Mai batrina decit lupu Maestrusef!! Nu scapa asa usor de mine!!!

                            Comment


                            • ................................astept !!!
                              Attached Files
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Ti-a trebuit cam mult pina cind ti-ai "facut" autoportretul!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google