Idei / Propuneri Activitati In Cadrul LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru amatorii genului!
    Acum m-am intors de la Casa de Cultura a Sindicatelor (de la Papadie), unde am vazut deschiderea Festivalului International de Folclor "Doina Covurluiului", unde au cantat/dansat artisti din zona de Nord a tarii si ansamblul "Transilvania", din Baia Mare. Ce sa zic? A fost superb! Folclor de cea mai buna calitate! Si nu comentez mai mult ...
    Festivalul continua maine seara cu artisti si ansambluri folclorice din zona Mures.
    (Este gratis si sunt scaune.)

    Pentru vineri 13.08.2010, cu incepere de la ora 19, in Gradina Teatrului Muzical "Nae Leonard", va avea loc SEARA DE FOLK - In memoriam "Madalina Manole". Intentionez sa merg! Daca mai sunt doritori ... sunteti invitatii mei!
    Hotarati-va repede pentru ca nr. biletelor este limitat!
    (Pretul unui bilet intreg este 10,6lei/persoana)
    Last edited by gl_mmm; 11 August 2010, 22:50.

    Comment


    • Unde se produc intalnirile saptamanale ale LCG?

      Comment


      • Salut Valentine si bun venit pe forum...intalnirile noastre sunt in fiecare duminica de la ora 10 la intrarea a doua a stadionului Dunarea...daca apar modificari de locatie se va anunta pe forum.Sectiunea cu intalnirile noastre o gasesti aici.Te asteptam.
        sigpic

        Comment


        • Salut.Maine se lasa cu gratar.La ora 10 ne intalnim,socializam cu eventualii noi sositi sau intre noi si la ora 10,30 ne deplasam in formatie ordonata la Garboavele.Fiecare vine cu ce are prin frigider sau sifonier.

          Comment


          • notat, adjudecat, trecem la fapte tinem aproape !
            Loganist far'de Logan

            Comment


            • Let's Do It, Romania!

              Sambata 25.09.2010 are loc la nivel national campania intitulata "Let's Do It, Romania!". Acesta este link-ul catre site: http://www.letsdoitromania.ro/

              Scopul actiunii, asa cum multi dintre noi stiu deja, este curatarea unor zone din tara: "Prin acest proiect ne propunem curăţarea mormanelor de gunoi din arealele naturale ale ţării, într-o singură zi. Mormanele de gunoi pe care le vom identifica şi curăţa în cadrul acestei campanii sunt gunoaiele aruncate de către cetăţeni (fie ei localnici sau turişti) în areale naturale. ÃŽn mormanele de gunoi nu se includ zonele în care au fost transportate deşeuri cu utilaje şi depozitate sistematic (acestea fiind gropi de gunoi ilegale). Arealele naturale curăţate pot fi atât pe uscat, cât şi pe apă."

              Pentru Galati a fost stabilita o locatie binecunoscuta de loganisti - lacul Catusa. Or mai fi si altele dar eu am detalii exacte despre activitatile ce se vor desfasura aici. Este ceva legat de ArcelorMittal Galati - nu detaliez aici ca sunt mai multe de zis.

              Propunerea mea este sa ne implicam si noi in acest program national. Ma voi ocupa eu de toata logistica. Voi trebuie doar sa vreti, sa studiati putin site-ul cu detalii si ... atat. Se vor face echipe de minim 5 persoane.

              Lista:
              1. gl_mmm
              2. aida
              3. Florin
              4. Simona
              5. ...

              Evident ca daca vom dori, dupa finalizarea actiunii propriu-zise, vom putea ramane la varul meu la gradina si sa incingem gratarul!

              Let's Do It, Romania!
              Let's Do It, Logan Club Galati!
              Last edited by gl_mmm; 21 September 2010, 09:56.

              Comment


              • Voi absenta de la aceasta actiune...e programata o culegere de vie.
                sigpic

                Comment


                • Nu doreste nimeni sa faca un mic serviciu naturii?
                  Este onorant si inaltator totodata ca, uneori, sa si oferi nu numai sa primesti! Si natura, slava Domnului, ne-a tot dat!

                  Comment


                  • Posturile despre fotbal au fost mutate pe topicul dedicat

                    Comment


                    • da dar cu parere de rau cam multi sau retras nu stiu din ce motive ??????

                      ps unele persoane au fost indepartate

                      Comment


                      • Indepartate?

                        Comment


                        • Si solutia ar fi ... ???

                          Originally posted by cata29 View Post
                          da dar cu parere de rau cam multi sau retras nu stiu din ce motive ??????

                          ps unele persoane au fost indepartate
                          Ca EU sunt cauza retragerii unor membri valorosi din club, asta stim cu totii! Recunosc asta si-mi pare rau! Ce nu stiu eu ... care naiba este solutia??? Ce putem face oare sa nu ne mai plece oamenii din club? Ce putem face ca acest club sa se dezvolte armonios? Aici ar fi de lucrat! Si va asigur ca in ciuda inerentelor discutii, pot fi extrem de flexibil si in gandire si in fapte! Incercati-ma doar! Daca in loc sa faceti constatari ati veni cu SOLUTII ... in general, cand ridici o problema, este obligatoriu ca inainte sa te fi gandit macar la o solutie! Ca de probleme cam suntem satui.
                          TU - oricare membru LC Galati - la ce te-ai gandit?

                          Cedez onorabila functie de organizator de GL, cu tot cu "placerea" de a nu fi pe placul multora, oricui, imediat! Gasim inlocuitor si gata. Daca asta ar fi una dintre solutii ...
                          Galatiul insa, nu v-a sta fara organizator! Desi este extrem de onoranta pentru mine, nu tin deloc la aceasta. Mi-a adus si foarte multe neplaceri, la care insa m-am cam asteptat.

                          Cu alte cuvinte Cataline, eu cam atat pot!
                          Last edited by gl_mmm; 28 January 2011, 12:10.

                          Comment


                          • Originally posted by cata29 View Post
                            da dar cu parere de rau cam multi sau retras nu stiu din ce motive ??????

                            ps unele persoane au fost indepartate
                            Despre cei care s-au retras nu am nici o parere...nu s-au putut integra,nu au putut tine pasul cu activitatile noastre sau pur si simplu nu ne-au placut.
                            Iar despre cei care au fost indepartati....pai scuza-ma ca-ti spun s-au autoindepartat ..."Galatenii o merita" e o replica celebra si pana la urma "E democratie...fiecare alege ce vrea"...e o alta replica celebra.
                            Sanatate si progres.
                            Mircea nu te invinovati degeaba ca nu e cazul.Mergem inainte ca mergem bine.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by cata29 View Post
                              da dar cu parere de rau cam multi sau retras nu stiu din ce motive ??????

                              ps unele persoane au fost indepartate
                              Clubul Logan ca de fapt orice club este precum un ,,restaurant''.Intri ,daca iti place revii daca nu il eviti.Dar ca orice ,,restaurant" care se respecta personalul are dreptul sa-si aleaga clientii.

                              Comment


                              • Cata29...Ultima Activitate: 27th January 2011 22:37
                                Cand a fost postat?...27th January 2011 22:11

                                Pac cu noroi si gata...uscheala.Frumos.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google