LoganClub Galati - Intalniri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multam pentru primire in club si apreciez gestu!

    Comment


    • Scuze ca intervin dupa ceva timp in "discutiile" voastre...la faza ca au fost putini membri la intalnire...nu e o noutate...am participat si eu la cel putin o intalnire la care am fost 3 masini si ne-am simtit destul de bine...nu conteaza cati suntem la o intalnire...conteaza atmosfera...
      Iar la faza cu cei nou veniti...cred ca suntem mai multi care ne simtim jigniti si ofensati...rugamintea mea este in felul urmator: daca cineva are ceva personal cu altcineva haideti sa ne spunem in fata nu sa ne ascundem dupa degete cum am vazut ca se cam practica pe la clubul nostru cel "unit"...
      Fara suparare Mircea dar Dan a avut o initiativa daca ma gandesc bine cu mersul la un gratar...o iarba verde...dar nimeni nu a avut si un raspuns la propunerea lui
      Cam atat am avut de zis...

      Comment


      • Nu cred ca vrea nimeni sa dstrame ce s-a legat pana acum pe acest forum dar nici asa nu se poate. De ce se sterg anumite posturi ale unor persoane si li se da PM? De ce suntem luati la rost daca ne gasim in cursul saptamanii si mergem pe undeva fara sa scriem in prealabil pe forum?
        Sa se raspunda la aceste intrebari intai si dupaia la cele cu "de ce nu vine lumea la intalniri?", "de ce nu e activitate pe forum?"
        Eu cred ca fiecare am avut parinti carora le-am dat socoteala dar aici nu avem nevoie de asa ceva. Aici trebuie sa fim prieteni si sa avem drepturi egale.
        Si la faza ca nu am logan... am sa vin de acum cu cate un logan la intalnire, ca doar am prieteni!
        Last edited by Bogdan 33; 12 July 2011, 21:28.

        Comment


        • cosmine una este sa fie 3 masini alta e 24-25 de masini..cat despre ce are cu cine are si eu sunt de aceeasi parere sa se zica in fata la o intalnire absolut toate nemultumirile...iar legat de gratar..cand a fost ultimul facut ? cand era zapada afara..dc nu s`au mai facut si altele? iar legat de alte gaseli dupa cum ai zis si tu bogdane nu trebuie data explicatii nimanui...nu poate impune nimeni nimic...fiecare se gaseste cu cine vrea cand vrea si de cate ori vrea nu numai duminica la intalnire si atat...si totusi...de ce nu mai vine lumea??????? asta este marea intrebare fara raspuns!

          Comment


          • raspunsul meu

            Originally posted by gl_ama View Post
            ...ce simplu se pune problema: nu-ti convine, esti liber sa pleci.foarte frumos.asta e motivul pentru care nu mai vine nimeni la intalniri.punct
            Daca nu te superi domnia ta, asta este o regula de baza in Regulamentul forumului acesta. Nu este o inventie de-a mea, nu este nici vreo aberatie! Este o regula de mare bun simt: nu-ti convine ceva, atunci esti liber sa pleci! Nu arunca cu noroi si acuze in speranta ca vei gasi sustinatori. Extrem de simplu, deci: nu-ti place, pa! Sunt o groaza cei care au procedat in felul asta si nu au facut atata tam-tam. De asemenea, mai sunt foarte multi loganisti care au cont pe forum dar pentru simplu fapt ca nu le place lor ceva nu se afiseaza si nici nu posteaza. Este alegerea lor! Si a ta ... De pretiosi care au "ceva" de spus e satula lumea. Punct!

            Originally posted by andrrei_ro View Post
            ... daca nu s`au mai implicat 2-3 membri mai vechi gata s`a dus de rapa...ADEVAR 100%
            ...drept urmare..fac apel la toti membri loganisti (posesori de logan) pt a veni la intalniri in numar cat mai mare si pt a lamuri fata`n fata probleme aparute in timp!!
            Propun ca la urmatoarea intalnire sa avem o dezbatere face-to-face si sa ne spunem toate nemultumirile in fata. Singura mea rugaminte este sa discutam pe concret. De acord? Colegii mai noi sunt invitati in mod special la discutii!

            Originally posted by CooSmiN View Post
            ...Iar la faza cu cei nou veniti...cred ca suntem mai multi care ne simtim jigniti si ofensati...rugamintea mea este in felul urmator: daca cineva are ceva personal cu altcineva haideti sa ne spunem in fata nu sa ne ascundem dupa degete cum am vazut ca se cam practica pe la clubul nostru cel "unit"...
            La faza cu jignitul si ofensatul, primeste te rog scuzele mele. Nu asta mi-a fost intentia. Am vrut doar sa semnalez ca de cand cu "aripa tanara" nu se mai intampla mai nimic bun prin acest club. Evident ca o mare parte de vina o are si subsemnatul.

            Originally posted by andrrei_ro View Post
            cosmine una este sa fie 3 masini alta e 24-25 de masini..cat despre ce are cu cine are si eu sunt de aceeasi parere sa se zica in fata la o intalnire absolut toate nemultumirile...iar legat de gratar..cand a fost ultimul facut ? cand era zapada afara..dc nu s`au mai facut si altele? iar legat de alte gaseli dupa cum ai zis si tu bogdane nu trebuie data explicatii nimanui...nu poate impune nimeni nimic...fiecare se gaseste cu cine vrea cand vrea si de cate ori vrea nu numai duminica la intalnire si atat...si totusi...de ce nu mai vine lumea??????? asta este marea intrebare fara raspuns!
            Criminal de cuprinzator si elocvent acest post!

            Originally posted by Bogdan 33 View Post
            Nu cred ca vrea nimeni sa dstrame ce s-a legat pana acum pe acest forum dar nici asa nu se poate.
            Fa un efort si scoateti din minte ideile astea! Daca nu propui ceva in loc si daca doar "vorbim discutii" pe-aici ca sa vada lumea ce bine stim noi cu cuvintele, sa stii ca nu e bine. Nimic nu te califica in a fi un judecator in ale clubului asta.
            ...
            De ce se sterg anumite posturi ale unor persoane si li se da PM? De ce suntem luati la rost daca ne gasim in cursul saptamanii si mergem pe undeva fara sa scriem in prealabil pe forum?
            Spune-mi te rog ce posturi ti s-au sters tie. Multumesc!...
            Si la faza ca nu am logan... am sa vin de acum cu cate un logan la intalnire, ca doar am prieteni! Poti sa vii si cu un elicopter! Atata vreme cat sustii, te implici si-ti pasa de clubul asta, vei fi bine venit! Oricum, am senzatia ca nu vrei sa intelegi nimic din ceea ce vreau eu sa-ti zic.
            Intalnirea membrilor LC Galati, duminica 17.iulie.2011, ora 11, in valea stadionului Dunarea:
            1. gl_mmm
            2.
            3.
            4.
            5.

            Valeriu, te-am rugat frumos sa-mi anulezi "functia" de org. Multumesc! Poate in felul asta se mai poate salva ceva ... fir-ar sefia a dreaq sa fie!
            Last edited by gl_mmm; 13 July 2011, 09:05.

            Comment


            • Eu nu pot veni la intalnire duminica asta, trebuie sa plec din localitate...

              Comment


              • Sunt in primul rand un mebru al acestui forum, descoperit inainte sa aflu de clubul din Galati si ca orice om, intai am incercat sa imi fac o impresie din posturi dar de fiecare data cand mi-am propus sa va cunosc personal a izbucnit cate un scandal,sau s-a scindat clubul,apoi parca s-au linistit apele pentru o perioada ,cam scurta ce-i drept si acum alta situatie tensionata...

                Cu calm si cu intelegere daca s-ar discuta eu zic ca se rezolva (se se puna in discutie absolut orice ,de la locatie la ora de adunare,propuneri si nemultumiri )si sa fie un nou inceput.

                Nu stiu exact cum decurge o intalnire si asta e vina mea caci ar trebui macar sa vin o data ,dar mie personal din ce se posteaza mi se pare neatractiva intalnirea.

                In conceptia mea intr-un club de masini se discuta de masini,probleme cu masina,se fac inbunatatiri,reparatii posibile,discutii de domeniul auto,un pic de adrenalina (o liniuta ,o cronometrare ceva sa mai puna sangele in miscare,masurarea distantei de franare ,orice in afara de spalat parbrizul si aspirat masina;in schimb vad,copii,role,biciclete,gratare,care ar trebui sa intre in alta categorie(de ex activitati ale membrilor in timpul liber) si nu la intalnirea clubului auto Logan .

                De Exemplu Cristi Streulea ne tine ocupati aproape saptamanal cu cate un proiect pentru masinile noastre si zic eu ca merita puse in practica la intalniri proiectele lui.

                Sper ca nu am suparat pe nimeni cu acest post ,dar asa vad eu lucrurile bine sau rau ,trageti voi concluziile si sper ca totul se v-a rezolva cum credeti voi ca e mai bine.
                sigpic

                Comment


                • Apreciem si-ti multumim frumos pentru opinia sincera. Este corect ce spui tu dar sa stii insa ca am facut si noi adesea activitati tehnice la masini cu ocazia intalnirilor saptamanale. Cum ar fi: verificari diverse, mici reglaje, montaje electrice si electronice, schimb consumabile, imbunatatiri, etc. Dar masinile fiind noutze e cam dificil sa-ti faci de lucru la ele.
                  Cat despre restul activitatilor ne-automobilistice, ca sa le zic asa, au avut menirea de a uni clubul, de a consolida legaturile create, de a deschide si alte orizonturi membrilor simpatizanti. Ca timpul ne-a demonstrat ca ne-am inselat asta este deja stiut.

                  PS Interesanta propunerea cu proiectele lui Streulea!

                  Valeriu, rade-mi "titlul"!

                  Comment


                  • Originally posted by gl_mmm View Post
                    Daca nu te superi domnia ta, asta este o regula de baza in Regulamentul forumului acesta. Nu este o inventie de-a mea, nu este nici vreo aberatie! Este o regula de mare bun simt: nu-ti convine ceva, atunci esti liber sa pleci! Nu arunca cu noroi si acuze in speranta ca vei gasi sustinatori. Extrem de simplu, deci: nu-ti place, pa! Sunt o groaza cei care au procedat in felul asta si nu au facut atata tam-tam. De asemenea, mai sunt foarte multi loganisti care au cont pe forum dar pentru simplu fapt ca nu le place lor ceva nu se afiseaza si nici nu posteaza. Este alegerea lor! Si a ta ... De pretiosi care au "ceva" de spus e satula lumea. Punct!


                    Propun ca la urmatoarea intalnire sa avem o dezbatere face-to-face si sa ne spunem toate nemultumirile in fata. Singura mea rugaminte este sa discutam pe concret. De acord? Colegii mai noi sunt invitati in mod special la discutii!


                    La faza cu jignitul si ofensatul, primeste te rog scuzele mele. Nu asta mi-a fost intentia. Am vrut doar sa semnalez ca de cand cu "aripa tanara" nu se mai intampla mai nimic bun prin acest club. Evident ca o mare parte de vina o are si subsemnatul.


                    Criminal de cuprinzator si elocvent acest post!



                    Intalnirea membrilor LC Galati, duminica 17.iulie.2011, ora 11, in valea stadionului Dunarea:
                    1. gl_mmm
                    2.
                    3.
                    4.
                    5.

                    Valeriu, te-am rugat frumos sa-mi anulezi "functia" de org. Multumesc! Poate in felul asta se mai poate salva ceva ... fir-ar sefia a dreaq sa fie!
                    Deci eu sunt "oaia rosie" in acest club... nu? De asta se scrie cu rosu la adresa mea... Vezi ca eu nu vreau sa destram nimic dar nici sa unesc nu sunt lasat. Trebuie sa facem cum vrea "taticul Mircea" ca, daca nu... plecam de voie, ca asa e regula!
                    La faza cu stersul posturilor... nu mie mi s-au sters, ci altora dar acestia nu mai scriu pe forum. De asta nu mai e activitate!!! Si propuneri sau idei au fost dar eram mult prea mici ca sa fim auziti de unii mai vechi (sa nu se simta prost toti cei vechi, ci cei care sunt cu musca pe caciula)

                    Comment


                    • Uite, la urmatoarea intalnire eu am sa va impartasesc experienta circularii fara un surub la una din etriere, surub probabil uitat a fi montat la ultima interventie ...
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • Am o idee mult mai buna...mai bine luati o pauza de la "discutiile" astea p forum unde fiecare intelege ce vrea si cum vrea si aveti rabdare pana duminica la intalnire unde fiecare poate sa-si spuna parerea...
                        Oricum parerea mea proprie si personala...e ca nu se va ajunge nicaieri nici duminica...dar...cine stie...poate ma insel...

                        Originally posted by sand'dana View Post
                        Uite, la urmatoarea intalnire eu am sa va impartasesc experienta circularii fara un surub la una din etriere, surub probabil uitat a fi montat la ultima interventie ...
                        Dar nu stii ca asa e modelul acum? Ca sa fie masina mai usoara
                        Last edited by CooSmiN; 13 July 2011, 23:22. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • ...mda .. si mai usor de ajuns in stalpi ....sau in Dunare...
                          Romania...trezeste-teee....
                          Loganist far'de Logan

                          Comment


                          • Originally posted by sand'dana View Post
                            ...mda .. si mai usor de ajuns in stalpi ....sau in Dunare...
                            Romania...trezeste-teee....
                            Cam tarziu cam tarziu...ni s-a stricat ceasul desteptator

                            Comment


                            • Intalnirea membrilor LC Galati, duminica 17.iulie.2011, ora 11, in valea stadionului Dunarea:
                              1. gl_mmm
                              2. me_SMN
                              3.
                              4.
                              5.
                              Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                              Comment


                              • Intalnirea membrilor LC Galati, duminica 17.iulie.2011, ora 11, in valea stadionului Dunarea:
                                1. gl_mmm
                                2. me_SMN
                                3.
                                4.
                                5.
                                16.fredy

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google